umowa z wykonawcą

Wzór umowy o roboty wykonawcze między firmą a inwestorem
blade

umowa z wykonawcą

Postautor: blade » pt 27 kwie, 2012

Mam pytanie, Czy może mi ktoś podpowiedzieć co am umiescic w umowie z wykonawcą który bedzie wykonywał mi szkielet (stan surowy, tj konstrukcja budynku wraz z wiezbą i całość obita płytą osb) na co zwrocic szczegolną uwagę?, co zamiescic w adnotacjach dotyczących gwarancji?
Jakie moga wystąpić usterki co do których moge potem rościc o odszkodowanie lub naprawę usterek? (rozumiem ze pekajace płyty gipsowo kartonowe to nie bedzie wina wykonawcy a pracujacego drewna :) )
prosze o podpowiedz.

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » pt 27 kwie, 2012

Poczytaj wątek - http://www.szkielet.pl/forum/viewforum.php?f=34

Do tego zatrudnij inspektora nadzoru, ale takiego co ma doświadczenie w budowaniu domów o drewniej konstrukcji szkieletowej lub kogoś takiego tylko do odbioru konstrukcji.

toja

Re: umowa z wykonawcą

Postautor: toja » sob 28 kwie, 2012

blade pisze:(rozumiem ze pekajace płyty gipsowo kartonowe to nie bedzie wina wykonawcy a pracujacego drewna :) )

To jest wina wykonawcy, chyba, że udowodni on błędy projektowe (mała sztywność przestrzenna budynku), a na konstrukcje trzeba używać odpowiednio wysezonowanego drewna.

notariusz

Postautor: notariusz » pn 20 lis, 2017

Ja bym poprosiła o pomoc w przygotowaniu umowy notariusza. Dzięki temu będziesz miał pewność, że umowa jest poprawnie sporządzona

Pawel051t

Postautor: Pawel051t » czw 30 lis, 2017

No tak, nie ma co samemu robić. A notariusz zna się na tym najlepiej.

MajorDamage

Postautor: MajorDamage » pn 04 gru, 2017

Umowy to są dla ściemnienia. Takie mam wrażenie. Poprawki po tych co mieli umowy resetują odpowiednio takie umowy. Np. Dom szkieletowy, którego taras remontowałem po 5 latach nadaje się do rozbiórki. Konstrukcja nie została należycie zabezpieczona i przez parę lat tak namokła, że naraziła na bardzo wysokie koszta. INWESTORA. Nie wykonawcy czy kierownika. Sprawy sądowe są "niezwłocznie) tak załatwiane, że prędzej budynek się sam zawali niż inwestorowi uda się cokolwiek uzyskać od inwestora. Liczne poprawki przed upływem 4-5 lat od odebrania budynku są na porządku dziennym. Proszę przestać wmawiać ludziom, że umowa w naszym kraju coś znaczy. Znajomości i odpowiednie rozeznanie wśród znajomych, którzy budowali więcej pomogą niż kartka papieru.

MajorDamage

Postautor: MajorDamage » pn 04 gru, 2017

...uzyskać od wykonawcy rzecz jasna;-)

Mateusz992A
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz992A » ndz 21 sty, 2018

Zgadzam się z tym co powyżej.

monizdka
Kontaktowanie:

Postautor: monizdka » sob 17 lut, 2018

teraz już takie umowy nie musza być u notariusza, wystarczy świadek, który rownie z powinien sie na dokumentach podpisac ,
przy odbiorze przyda się osoba znajaca się na budowie by spradwzic stan techniczny i porownac o z tym co tkwi w umowie

Awatar użytkownika
kosmo

Postautor: kosmo » pt 06 kwie, 2018

Masz wzór umowy w wątku wyżej. Bardzo przydatne :D

konradziuk
Kontaktowanie:

Postautor: konradziuk » wt 17 kwie, 2018

świadek musi być postronny, czy może być związany z jedna ze stron?

Karin44

Postautor: Karin44 » wt 24 kwie, 2018

Logiczne, że musi być postronny. Jeśli będzie tylko z jednej ze stron to nic z tego nie będzie.

Wróć do „Umowa o roboty wykonawcze”