Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
dorota'
Posts: 2
Joined: Mon 09 Apr, 2007

Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

Post by dorota' » Mon 09 Apr, 2007

Mam zamiar kupić działkę, która w planach zagospod. przestrzennego została określona jako działka z prawem zabudowy rekreacyjnym. Co to oznacza w praktyce? Co mogę na niej postawić? Czy są jakieś ograniczenia co do wielkosći takich budynków? Co w sytaucji gdybym jednak chciała tam wybudować dom całoroczny?


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 10 Apr, 2007

Prawo budowlane nie ma bezposredniego odniesienia do budynku rekreacyjnego jako takiego. Niemniej w tesci aktow wykonawczych mozna zauwazyc traktowanie takowego jak budynku gospodarczego.

Dokladniej...

Code: Select all

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

§ 3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

8) budynku gospodarczym — rozumie się przez to budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi i sprzętu służących do obsługi budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej, rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej również do przechowywania środków i sprzętu do produkcji rolnej oraz płodów rolnych,

dorota'
Posts: 2
Joined: Mon 09 Apr, 2007

Post by dorota' » Tue 10 Apr, 2007

Czy to oznacza, że mogę na takiej działce postawić zarówno dom jak i budynek gosp. bo przecież wszędzie moge trzymać sprzęt rekreacyjny?

Loncik
Posts: 1
Joined: Mon 16 Apr, 2007

Post by Loncik » Mon 16 Apr, 2007

Witam!

Mam właśnie ten sam problem. Często w ogłoszeniach napotyka się na termin "działka rekreacyjna" a dość często nawet "budowlano rekreacyjna" Nie bardzo mogłem znaleźć co to w praktyce oznacza.
Czy istnieją dla takich działek ograniczenia dotyczące budowli domów. Czy można mieszkać tam tylko sezonowo :) A może trzeba wówczas prowadzić działalność agroturystyczną np.

Bardzo proszę jeśli można o rozwinięcie tego tematu.

hibaaryan
Posts: 2
Joined: Fri 02 Jan, 2015

Re: Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

Post by hibaaryan » Tue 06 Jan, 2015

Nie lepiej pogadać z chłopem i wyjaśnić mu co i jak, ewentualnie podeprzeć się przepisami.
Taka wojna od samego początku to dobrze nie wróży i będzie się ciągnąć i trwać w nieskończoność.
Co do przepisów Starostwo Powiatowe Wydział Ochrony Środowiska i miła pani opowie co i jak.

hanianow
Posts: 21
Joined: Tue 17 Nov, 2015

Re: Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

Post by hanianow » Tue 17 Nov, 2015

Zawsze możesz spytać w urzędzie o obowiązującą interpretację przepisów. Akurat prawo budowlane jest bardzo skomplikowane.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”