Domek letniskowy dla początkujących

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
mania
Posts: 1
Joined: Wed 04 Aug, 2010

Domek letniskowy dla początkujących

Post by mania » Wed 04 Aug, 2010

Witam, jestem zupełnym laikiem, więc nie wyśmiejce mnie z miejsca.
Dostałam w prezencie kawałek pola:) który chciałabym wykorzystać jako teren rekreacyjny. Od czego zacząć, co sprawdzić? jak to wydzielić?
Na razie jest to po prostu ziemia orna, gmina nie ma żadnego PZP, co wtedy? wszystko wolno/nic nie wolno? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale teren przylega do siedliska babci (nieużytki), czy musi być zachowana jakaś minimalna odległość od jej zabudowań?
Chcę tam postawić jak najtańszy domek letniskowy BEZ FUNDAMENTÓW, czy to też wymaga jakiejś kwitologii, pozwoleń na budowę itd?


K4t4rynka
Posts: 3
Joined: Tue 03 Sep, 2013

Post by K4t4rynka » Wed 04 Sep, 2013

Wszystko wymgaa pozwoleń nawet wycięcie drzewa. Udaj się do um i wypytaj tak będzie najprosćiej i legalnie :)

jolanta.szklany
Posts: 6
Joined: Tue 17 Sep, 2013
Location: Bruksela

Post by jolanta.szklany » Tue 17 Sep, 2013

Jak pisał poprzednik, wszystko wymaga pozwoleń, ogólnie czeka cie dużo przebojów i wypełniania makulatury i wniosków, ale nie poddawaj się ;)

Krzychol
Posts: 3
Joined: Thu 24 Oct, 2013
Contact:

Post by Krzychol » Thu 24 Oct, 2013

Nawet na dzikim zachodzie nie można było "wszystko" ;) Głupie wycięcie drzewa to problem.

emmasam
Posts: 1
Joined: Mon 22 Sep, 2014

Re: Domek letniskowy dla początkujących

Post by emmasam » Mon 22 Sep, 2014

To jednak nic nam nie da jeżeli nie posiadamy żadnego budynku, gdyż procedura rozpocznie się dopiero po dostarczeniu prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Do tego zaś konieczne są inne dokumenty jak n.p. WZ.

Lindaa32
Posts: 1
Joined: Wed 17 Dec, 2014

Re:

Post by Lindaa32 » Wed 17 Dec, 2014

Krzychol wrote:Nawet na dzikim zachodzie nie można było "wszystko" ;) Głupie wycięcie drzewa to problem.
Właśnie bede musiała się zając wycinką drzewa, które stoi na mojej działce, bo okazało sie ze jest chore, cale jest suche i obawiam sie,ze w któryms momencie się zwali, a przechył jest akurat na dom :/ Czy orientujecie sie moze jak wygląda procedura załatwiania pozowolenia na wycinkę i czy duzo czasu to zabiera?



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”