Działka w darowiźnie

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
rybam1979
Posts: 4
Joined: Wed 25 Aug, 2010

Działka w darowiźnie

Post by rybam1979 » Sun 12 Sep, 2010

Witam!!! Czy jeżeli właściciel-rolnik ma zgodę starostwa na budowę budynku gospodarczego na niezabudowanej działce rolnej (0,8 ha) a ja od niego dostane darowiznę tej działki to też mogę wybudowaćna tej działce budynek gospodarczy 25 m2.
Czy jeżeli wybuduje budynek gosp. 22 m2 + taras 18 m2 to taras wlicza się do powierzchni zabudowy (taras ma 1 dach z budynkiem).


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 16 Sep, 2010

Dla uniknięcia problemów proponuję dokończenie procedur przed aktem notarialnym. Mniej "papierów" i kosztów.

OlaKisiel
Posts: 2
Joined: Wed 05 Jun, 2013
Contact:

Post by OlaKisiel » Wed 05 Jun, 2013

Taras wlicza się do terenu zabudowy, nie będzie z tym problemów.
Lepszy zły pomysł niż żaden.bcs przyda się dodatkowa ochronna

Rose2
Posts: 2
Joined: Mon 08 Jul, 2013

Post by Rose2 » Mon 08 Jul, 2013

Zapewniono mnie, iż nie będzie miało to wpływu na jakąkolwiek inwestycję. W MPZP nie ma żadnego ograniczenia co do mojej działki wynikającego z lokalizacji rury. Jeśli rura byłaby na mojej działce w odległości metra, dwóch od granicy też nie byłoby problemu.

Krzychol
Posts: 3
Joined: Thu 24 Oct, 2013
Contact:

Post by Krzychol » Thu 24 Oct, 2013

To są takie sytuacje, które mogą niejednoznacznie być interpretowane względem prawa - coś nieunormowanego może być swobodnie (czyt. źle) zinterpretowane przez urzędnika. Radzę zatem zasięgnąć informacji na ten temat w UG, wtedy będzie się miało pewność.

mati34
Posts: 17
Joined: Wed 06 Aug, 2014

Re: Działka w darowiźnie

Post by mati34 » Thu 07 Aug, 2014

Lepiej to wyjaśnić w gminie, notariusze nie mają tak dokładnej wiedzy o gruntach.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”