budynek gospodarczy na działce rolnej

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
rybam1979
Posts: 4
Joined: Wed 25 Aug, 2010

budynek gospodarczy na działce rolnej

Post by rybam1979 » Wed 18 May, 2011

Witam!!! Proszę o radę w sprawie budowy domu mieszkalnego na działce rolnej, a mianowicie: jestem rolnikiem posiadającym 3 ha (2 różne działk 2,9 ha i 0,75 ha). na jednej z działek pobudowany jest dom mieszkalny i jest ona oznaczona jako Br (2,9 ha), druga działka to typowa działka rolna PsIV (0,75 ha).
Na działce rolnej (0,75 ha)zgłosiłem budowę budynku gospodarczego do 25 m2 i wiaty, dostałem zgodę i zostało to wybudowane.
w MPZP pisze że działka znajduje się w obszarze upraw polowych i wyklucza się lokalizację nowych budynków poza istniejącymi siedliskami rolnymi z zastrzeżeniem pkt. 3,4,5 tj.
3) dopuszcza się w terenach rolnych rozbudowę siedlisk nie dalej niż w strefie 100 m poza linią wyznaczona rysunkiem planu dla terenów budownictwa zagrodowego (z moją działką graniczy działa Br, działka jest przy drodze gminnej asfaltowej, jest dostęp do mediów).
4) dopuszcza się lokalizowanie budowli rolniczych na terenach upraw polowych.
5) dopuszcza się odtwarzanie, rozbudowę i modernizację istniejących siedlisk (według warunków jak dla terenów MR) z dopuszczeniem działalności agroturystycznej,
6) dopuszcza się uzupełnienie zabudowy zagrodowej rozproszonej w wolnych enklawach.
i tu moje pytanie:
1) czy ja jako rolnik na działce (0,75 ha) na której stoi budynek gospodarczy i wiata mogę zgłosić budowę domu mieszkalnego,
2) czy ta działka jest działką siedliskową Br( przecież stoją budynki)
3) jak nanieść na mapy nowo wybudowany budynek gosp. i wiatę,
4) czy jak zacznę budowę domu mieszkalnego to mogę w akcie darowizny działkę i dom przepisać na córkę i czy nadal to będzie działka siedliskowa.
PROSZĘ O PODPOWIEDŹ I DZIĘKUJĘ.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”