Obiekt tymczasowy na działce rolnej a mpzp

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
bloto
Posts: 2
Joined: Sat 09 Jul, 2011

Obiekt tymczasowy na działce rolnej a mpzp

Post by bloto » Sat 09 Jul, 2011

Witam serdecznie,
Chciałbym zasięgnąć informacji bo widzę że jest to chyba najodpowiedniejsze forum na tego typu kwestie.
Mianowicie, mam działkę rolną, przestudiowałem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i dla mojej działki oznaczonej jako R-11 jest następujący zapis (interesują mnie punkty 2 i 8):
1) przeznaczenie terenu – tereny rolnicze;
2) zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:
a) zakazuje się realizacji wszelkiej zabudowy kubaturowej,
b) zabrania się zalesiania terenów łąk, pastwisk, nieużytków i gruntów ornych;
3) w liniach rozgraniczających terenu elementarnego R-8 występuje strefa W-II częściowej ochrony stanowisk
archeologicznych, dla której obowiązują ustalenia zawarte w §7 pkt 3;
4) w liniach rozgraniczających terenu elementarnego R-7, R-9 R-10, R-12 występuje strefa W-III ograniczonej
ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych, dla której obowiązują ustalenia zawarte w §7pkt 5;
5) zasady i warunki podziału nieruchomości – zgodnie z przepisami odrębnymi;
6) obsługa komunikacyjna – ustala się wjazd na tereny rolnicze z dróg publicznych klasy drogi lokalnej, dojazdowej,
ciągów pieszo-jezdnych;
7) obsługa w zakresie infrastruktury technicznej – zgodnie z ustaleniami ogólnymi § 13;
8) zasady tymczasowego zagospodarowania terenu – ustala się zakaz tymczasowego zagospodarowania, urządzania
i użytkowania terenów, za wyjątkiem wykorzystania rolniczego, ogrodniczego lub sadowniczego bez zabudowy
oraz zgodnego z dotychczasowym użytkowaniem;
9) stawka procentowa służąca naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości – 0%.

I teraz moje pytanie brzmi, czy powyższe 2 punkty definiują zakaz stawiania obiektów tymczasowych? W mojej wstępnej ocenie pkt. 2 dotyczy budynków usadowionych na stałe, natomiast pkt. 8 nie mówi o budynkach tymczasowych tylko o zagospodarowaniu terenu, a ja szklarni nie planuje stawiać itp.
A co chcę na działce robić: zająć się zagospodarowaniem ogrodniczym(owoce, warzywa), potrzebuje natomiast na czas letni postawić jakiś barakowóz aby zabezpieczyć w nim narzędzia do pracy, po okresie letnim mogę taki wóz zabrać, czyli byłby to okres do 120 dni.

Czy uważacie że mam szanse na brak sprzeciwu ze strony starostwa jak złożę zgłoszenie na posadowienie budynku tymczasowego, czy powinienem odnieść się do tych punktów w takim zgłoszeniu?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam,
Adam


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 10 Jul, 2011

bloto wrote:Zająć się zagospodarowaniem ogrodniczym(owoce, warzywa), potrzebuje natomiast na czas letni postawić jakiś barakowóz aby zabezpieczyć w nim narzędzia do pracy, po okresie letnim mogę taki wóz zabrać, czyli byłby to okres do 120dni.
Barakowóz, maszyna rolnicza, czy też przyczepa kempingowa jest ruchomością (czyt. można ją w dowolnej chwili przestawić). Zakazy dotyczą budynków n.p. wiat.
Swoją drogą - uchwałą sprzeczna z prawem.

bloto
Posts: 2
Joined: Sat 09 Jul, 2011

Post by bloto » Mon 11 Jul, 2011

Dziekuje serdecznie za odpowiedz,
Naczytalem sie orzecznictw nsa i z nich wynika ze jak mialby byc to pojazd to niestety musi byc zarejestrowany, oplacony i z przegladem. Szczerze mowiac nie wyobrazam sobie rejestrowania barakowozu.
Co w Pana ocenie moze byc niezgodne z prawem w zapisie w mpzp? Czy bylaby szansa na posadowienie bud gospodarczego na stale powolujac sie na jakies przepisy?
Pozdrawiam serdecznie

FRS
Posts: 6
Joined: Tue 13 Jul, 2010
Contact:

Post by FRS » Tue 10 Jan, 2012

ja nie widzę niezgodności z prawem? chętnie usłyszę argumenty, jeśli takowa faktycznie istnieje ...


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”