wysokość budynku gospodarczego na zgłoszenie

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
cedr
Posts: 2
Joined: Mon 13 Sep, 2010

wysokość budynku gospodarczego na zgłoszenie

Post by cedr » Thu 03 Nov, 2011

Witam
1. W prawie budowlenym art29 p.1 pp2 nie określo wysokości budynku gospodarczego. Mam pytanie czy są jakieś odrębne przepisy, rozpożądzenia dotyczące wysokości budynku gospodarczego.
2. Padło na tym forum w jednym z tematów, że można postawić dwa budynki gospodarcze w odległości 10 cm od siebie. Pytanie czy są one postawione o te 10 cm osobno od samego fundamentu aż po dach, jak jest realizowany łącznik pomiędzy nimi, powieżchnią całej ściany czy tylko wąskim ,,korytażem'' (czy posiada on odrębne zadaszenie)?
Mam działkę rolną 50 ar, ale nie jestem rolnikiem.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź na każde z tych pytań.


FRS
Posts: 6
Joined: Tue 13 Jul, 2010
Contact:

Post by FRS » Tue 10 Jan, 2012

Na zgłoszenie można wybudować:
- parterowy budynek gospodarczy związany z produkcją rolną i uzupełniający zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej, o powierzchni zabudowy do 35 m², przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
- wolno stojące parterowe budynki gospodarcze, wiaty i altany oraz przydomowe oranżerie o powierzchni zabudowy do 25 m², przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m² powierzchni działki;

kathi
Posts: 1
Joined: Wed 12 Nov, 2014

Re: wysokość budynku gospodarczego na zgłoszenie

Post by kathi » Wed 12 Nov, 2014

Naczytalem sie orzecznictw nsa i z nich wynika ze jak mialby byc to pojazd to niestety musi byc zarejestrowany, oplacony i z przegladem. Szczerze mowiac nie wyobrazam sobie rejestrowania barakowozu.
Co w Pana ocenie moze byc niezgodne z prawem w zapisie w mpzp? Czy bylaby szansa na posadowienie bud gospodarczego na stale powolujac sie na jakies przepisy?


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”