Dom piętrowy z płaskim dachem

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
yaroszek

Dom piętrowy z płaskim dachem

Postautor: yaroszek » śr 19 lip, 2017

Właśnie rozpoczynam moją przygodę z budowaniem własnego domku. Postaram się troszeczkę tutaj popisać odnośnie budowy takiego lokum. Póki co szukam firmy, która zajmie się takim tematem. Jeśli nie znajdę to kto wie...

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Re: Dom piętrowy z płaskim dachem

Postautor: Wojciech Nitka » ndz 27 sie, 2017

No i jak tam budowa ???

yaroszek

Postautor: yaroszek » pn 28 sie, 2017

Mam zarys/koncepcję domu narysowaną na kartkach. Dom z uwagi na ukształtowanie działki i jej wielkość będzie budowany na podstawie projektu indywidualnego.
Mniej więcej wiem jak ma wyglądać. Odwiedziłem nawet dwie firmy trudniące się w szkielecie..., aż to zaciekawił mnie temat drewna HBE. Jak tylko dostanę orientacyjną wycenę i będę w stanie porównać to do kosztów szkieletu to będę podejmował decyzję.
Póki co to z moich orientacji wynika, że każda z firm budujących (które rozważam) na podstawie mojej koncepcji wytworzy projekt budowlany i to w całkiem dobrej cenie - w porównaniu do architektów.
Jak tylko będą jakieś kroki to na pewno tutaj je opiszę. Może to potrwać...

yaroszek

Postautor: yaroszek » śr 11 paź, 2017

Jednak projekt będzie tworzony przez architekta, który stworzy koncepcję a następnie po jej zaakceptowaniu będzie projekt budowlany. Póki co załatwiona mapka do celów projektowych od geodety, badania geologiczne w trakcie. Zapytacie po co? Otóż projektant sobie zażyczył biorąc pod uwagę, że jest to w pobliżu terenów podmokłych i może występować wysoko lustro wody. Ktoś powie strata pieniędzy. Moim zdaniem nie. Skoro architekt mówi, że potrzebuje tego żeby nie popełnić błędu to ja chcę, żeby to było zrobione.

Aneta1980
Kontaktowanie:

Postautor: Aneta1980 » pt 13 paź, 2017

Po to są właśnie specjaliści, żeby podpowiedzieli i wszystko sprawdzili - za to się im płaci przecież. Ja wcale Ci się nie dziwię, że chcesz być pewien na czym stoisz :)

toja

Postautor: toja » pt 13 paź, 2017

yaroszek pisze:..., badania geologiczne w trakcie. Zapytacie po co?

Nie, nie zapytamy.
Dlaczego?
Bo chyba jesteś myślącym osobnikiem?

yaroszek

Postautor: yaroszek » pn 16 paź, 2017

Facet z definicji nie jest myślący :)
Dlaczego - ponieważ jest to teren podmokły (o czym już pisałem). Co prawda od momentu wybudowania kanalizacji deszczowej problem zalanych piwnic ustał. Pytanie też czy teren ten nie był w części wyrównywany jakiś czas temu (np 80 lat temu, kiedy budowano tam pierwsze domy) i moja działka nie jest częściowo położona na jakimś niestabilnym gruncie.

toja

Postautor: toja » pn 16 paź, 2017

Moim, skromnym, zdaniem, nie musisz uzasadniać.
Choć właściwie dlaczego od razu badania geologiczne, a nie opinię geotechniczną? Dopiero na jej podstawie projektant określa zakres dalszego rozpoznania gruntu.

Wróć do „Historie budowy domów”