Wymarzony domek od poczatku !!

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Wymarzony domek od poczatku !!

Post by KGdomek » Sun 27 Jan, 2008

Witam Wszystkich budujących domy szkieletowe. My właśnie zaczynamy budowę naszego domu. trochę trwały wszystkie formalności związane z działka a potem z pozwoleniem na budowę, ale wczoraj geodeta wyznaczył już dom i w lutym zaczynamy kopać fundamenty. W związku z tym pomyślałam ze opisze nasza historie budowy, może komuś to pomoże w podjęciu decyzji o budowie własnego domu, a ja będę mogła przedstawiać etapy budowy naszego gniazdka.

A zatem od początku:
Decyzja o budowie domu zrodziła sie przed dwoma laty. Po skończeniu studiów postanowiliśmy założyć podstawowa komórkę społeczna, tak tez zrobiliśmy. To spowodowało ze " nasza" wynajmowana do tej pory kawalerka zaczęła być za mała i nie wygodna i trzeba było coś z tym zrobić.Mieszkanie w bloku od samego początku odpadało, oboje wiedzieliśmy ze jeżeli mamy sie zadłużyć na 30 lat to na coś więcej niż 40 metrowe M2, w nie najlepszej dzielnicy Krakowa. Wszyscy nasi znajomi kupowali mieszkania w bloku i z niedowierzaniem i czasami z uśmiechem ironii słuchali o naszych planach budowy domu. Ale cóż trzeba było zacząć działać, ponad 1,5 roku szukaliśmy odpowiedniej działki pod Krakowem ( w samym Krakowie ceny są megakosmiczne :cry: ); w końcu w 2007 roku znaleźliśmy nasze miejsce na ziemi. Działka położona jest 20 km od Krakowa, ma 7 ar i leży ok. 400 m2 od Parku Krajobrazowego, a przy tym dojazd do Krakowa nie zajmuje dłużej niż 40 min.
Są wszystkie media ( oprócz gazu ale to akurat dla nas żadna strata , bo od początku chcieliśmy dom bez gazu). Działka już był, dzięki naszemu koledze dostaliśmy szybko kredyt i już w maju 2007 działka była nasza. No i sie dopiero zaczęło, plany, mapki, wybór projektu, uzyskanie pozwoleń, wszystko to trwało ponad pół roku i oto w październiku 2007 roku dostaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę. Wcześniej postawiliśmy jeszcze garaż na działce ( gdyż dom jest bez garażu), wybraliśmy projekt MANTA, 120 M2 no i oczywiście w technologi szkieletowej. Stolarze są już zarezerwowani i w marcu powinni zacząć, zdecydowaliśmy ze firma zrobi nam cały tzn. dom pod klucz. Już nie możemy sie doczekać początku , ale póki co kupiliśmy większość materiałów na konstrukcje i czekamy na pogodę żeby zrobić fundament.

:smile:
:smile:
Attachments
Zdjęcie029.jpg


monja
Posts: 24
Joined: Mon 21 Jan, 2008

Post by monja » Sun 27 Jan, 2008

Wtam. Wyglada na to że jesteśmy na podobnym etapie budowy (mój post poniżej) Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale może moglibyśmy wymieniać się info. np. ile co kosztuje. Wiem że duże znaczenie ma region kraju w jakim się buduje, ale mimo to....Mnie przerażają koszty robocizny...cały kosztorys się "wali"

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Mon 28 Jan, 2008

Hej !! Myślę ze każda informacja i doświadczenie pozwoli nam łatwiej przebrnąć przez ta budowę. My większość materiałów i drzewo już kupilsmy, dziś właśnie idę zapłacić za okna. Najwieksze problemy mielismy ze znalezieniem wykonawców fundamentu , bo nasi stolarze tego nie robią. Ceny jakie podawały nam firmy mroziły krew w żyłach. W końcu znaleźliśmy jednego fachowca i przy pomocy znajomych i rodziców będziemy sami robić. Wazna rzecz tak mi sie wydaje to dobry kierownik budowy, nam udało sie znaleźć bardzo fajnego chłopaka ( z polecenia) który naprawdę dużo nam pomaga.

A zatem głowa do góry idzie wiosna i zaczynamy BUDOWAĆ!!!!! :roll: :roll:

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Tue 29 Jan, 2008

Tak jak sobie obiecałam będę pisać za każdym razem jak tylko zrobimy krok na przód w tej drodze przez budowlana mękę :wink: A zatem dziś złożyłam w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego zgłoszenie o rozpoczęcie robót budowlanych i od przyszłego tygodnia możemy zaczynać!!!!No to tyle na mojej budowie !!! Póki co w Krakowie pogoda nie najlepsza, mam nadzieje ze jzu wreszcie przyjdzie ta wiosna !!!!!! :cool:

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Sun 02 Mar, 2008

Znalazłam wreszcie troszkę czasu i mogę pośledzić forum!!! Widzę że jest kilka nowych "budowniczych " i bardzo mnie to cieszy!!!! W tamtym tygodniu założyliśmy wodę w studzience na działce , wiec trawę juz możemy podlewać :wink: !!! Wszystko jest przygotowane pod fundamenty ale pogada słaba i nie pozwala nam ruszyć!!! Mamy nadzieje ze na ten weekend wreszcie postawimy krok na przód!!! Bo już nie mogę sie doczekać kiedy ten domek stanie !!!!!!

Pozdrawiam

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 07 Mar, 2008

Cześć KGdomek,
A może byś wrzucił link do projektu swojego domku. Co prawda ja już się ze swojego domku, ale warto wiedzieć co i jak ludzie budują w drewnie. Może jakieś kolejne fotki?

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Mon 10 Mar, 2008

8 marca 2008 roku zaczęliśmy unaoczniać nasze pany i marzenia!!!! kilka zdjęć z budowy fundamentu!!! :roll: :roll: :roll: :lol:
Attachments
ekipa zwarta i gotowa ( jak widać )).jpg
Ekipa zwarta i gotowa
Co dwie głowy to nie jedna.jpg
Co dwie głowy to nie jedna
Pierwszy szpadel !!!!.jpg
Pierwszy szpadel !!!!
I wjechały maszyny.jpg
Wjechały maszyny!!!
humus c.d..jpg
Humus cd.
Grunt zeby było prosto.jpg
Grunt to dobry grunt

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 11 Mar, 2008

To czekamy na cd. foto-relacji. Pewnie chodzi o ten? - http://pprojekt.pl/projekt548-manta.html
Pozdrawiam

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Tue 11 Mar, 2008

Cześć! alek nie doczytał, faktycznie chodzi o MANTĘ. W takim tempie zamieszkacie pewnie pod koniec wakacji. A pogoda ma sprzyjać, kwiecień i maj podobno mają być b. ciepłe. Byle tylko ekipa nie rozpierzchła się pod innych budowach. Czasami stukają na trzech, czterech budowach jednocześnie. A myśleliście już jak wykończycie swój wymarzony domek w środku?
Czekamy na c.d. fotorelacji

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Tue 11 Mar, 2008

11.03.2008 - ciąg dalszy akcji fundament!!! Mamy już beton w ziemi, wiec domek rośnie, pomalutku w bólach i pocie ale rośnie :mrgreen: poniżej kilka fotek z dnia dzisiejszego !!!Jeśli pogoda dopisze to może w tym tygodniu skończymy :lol:
Attachments
wylewanie fudamentu 001.jpg
Zbrojenie!!!!
wylewanie fudamentu3.jpg
wylewanie fudamentu 06.jpg
Żyrafa na budowie.jpg
i gotowe!!!!!.jpg

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Wed 04 Jun, 2008

Długo nas nie było, bo i tez nie działo sie nic szczególnego :mrgreen: Ale jak zaczęliśmy to na dobre!!! Fundament skończyliśmy już na początku kwietnia ( koszt:15 tys. oczywiście bez robocizny , bo zrobiliśmy go własnymi siłami)
Od 3.06.2008 roku przyjechali stolarze, no i oczywiście drewno na dom też.
Poniżej kilka zaległych zdjęć :smile:
Attachments
1.jpg
2.jpg
3.JPG
ściana1.jpg
sciana3.jpg
03.06.2008

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Sat 07 Jun, 2008

Minął 1 tydzień, dziś zobaczyłam mój dom i naprawdę łzy stanęły mi w oczach ze szczęścia , ze nasze plany i marzenia wreszcie nabierają namacalnych kształtów. Fachowcy naprawdę rewelacyjny ( mam nadzieje ze będzie tak dalej :wink: ) prace posuwają sie błyskawicznie, w przyszłym tygodniu wstawiamy okna i drzwi, no i oczywiście zamówiliśmy blachę na dach i czekamy !!! Oczywiście wstawiam na forum kilka fotek, COBY ZACHĘCIĆ NIE ZDECYDOWANYCH JESZCZE :lol:
Attachments
DOM 1.jpg
DOM 2.jpg
DOM 3.jpg

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Wed 11 Jun, 2008

Na buddowie praca wre, blachodachówka i okna dachowe doprowadziły mnie do rozstroju nerwowego :???: , ale wreszcie kupiłam i mam nadzieje ze dokonałam dobrego wyboru :mrgreen: !!!
Byłam dziś na budowie wiec kilka fotek z postępów poniżej!!! To był ciężki tydzień, dobrze ze już zmierza ku końcowi ( piątek ma wolny wiec weekend zaczyna sie już jutro :grin:
Attachments
II TYDZIEŃ 001 do str.jpg
II TYDZIEŃ 002 do str.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 27 Jun, 2008

Jak "idzie" dalej robota?

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Sun 06 Jul, 2008

Znalazłam wreszcie chwilkę żeby zajrzeć na forum!! Postępy na budowie najłatwiej chyba przedstawić na zdjęciach wiec poniżej zdjęcia z 3 tygodnia prac!! Oczywiście w tej chwili wygląda to już nieco inaczej ale nowe zdjęcia będę miała jutro i na pewno wrzucę na forum.
Jesteśmy w tej chwili na etapie wykończenia i nie na darmo ten etap budowy nosi taka nazwę :mrgreen:, mnóstwo czasu spędzamy w sklepach wybierającym podłogi , płytki, kolory!!! Ciężko ale to taki słodki ciężar :wink:

To chyba na tyle!!!
Attachments
dom.JPG
dom 2.JPG
dom3.JPG
DSC_0497.JPG
DSC_0500.JPG
DSC_0503.JPG
Wycieczka do Smoka Wawelskiego 001.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 06 Jul, 2008

Postep oko cieszy.
Jak to jest, ze w lazience macie juz grzejnik, a nie macie wykonczonych scian?
Nie widze za dobrze na tych zdjeciach - czy elewacja to kolor piaskowy?
Jesli tak, to jaki bedzie dach?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 07 Jul, 2008

Fajny domek...konstrukcja dachu z tego co widze nie jest wykonana w klasycznym sys.szkieltowym...ale liczy sie efekt koncowy i zadowolenie klienta :mrgreen: powodzenia

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Mon 07 Jul, 2008

staram się nie wtrącać bo żona prowadzi tą historię budowy ale jeśli chodzi o grzejniki to jest tak, ze hydraulicy je założyli tylko chwilowo żeby wszystko rozplanować, następnie były ściągane i obrabiane ściany.
Jeżeli chodzi o elewację to będzie (albo może już jest - dowiem się jak pojadę dziś na budowę) w kolorze kawa z mlekiem ( na zdjęciach tylko zagruntowane), dach jest już zrobiony brązowa blachodachówka

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 07 Jul, 2008

Heh, myslalem, ze piaskowy.
U nas po dlugich deliberacjach na taki padlo - SIGMA Coatings 1011-24. Co do blachodachowki - macie uzytkowe poddasze, to wam podczas deszczu troche pobebni. ale niektorzy to lubia. :wink:
My zdecydowalismy sie do tego "piasku" na gont IKO Cabridge Weatherwood.
Co do wiezby, rzeczywiscie, czesciej spotyka sie dzwigary w ksztalcie litery W.

Przeczytalem sobie jeszcze raz wasza relacje i widze podobienstwa - my tez szukalismy ok. 2 lat dzialki, znalezlizmy ok. 25 km od czestochowy we wsi nieprzemyslowej pod Parkiem Krajobrazowym - troche to podobne. ostatecznie zdecydowalismy sie na Firme DOMY i DOMKI z Kielc, po dokladniejszych spotkaniach z kilku innymi. mamy projekt domu indywidualny, dochodzenie do niego jest na naszej stronce
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=#11099
i tutaj nasza dopiero co rozpoczeta historia budowlana
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=#11079

pozdrawiamy :grin:

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Mon 07 Jul, 2008

Fotki z dnia dzisiejszego czyli początek tygodnia V
Attachments
1.jpg
3.JPG
4.JPG

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Tue 08 Jul, 2008

KGDomek, a możesz podać wysokość ściany kolankowej na poddaszu?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Tue 08 Jul, 2008

kurcze, fajny pomysl z tymi deskami jako obicie scian tarasowych. Ladnie to wyglada.

lsow
Posts: 24
Joined: Mon 03 Mar, 2008

Post by lsow » Tue 08 Jul, 2008

Na czym jest zrobiona elewacja ( chodzi mi o to co jest na płycie styropian czy wełna a może coś innego).

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Tue 08 Jul, 2008

Witam!!! Widzę ze coraz więcej budujących domy dołącza do nas bardzo mnie to cieszy; bo jak widać nie ma rzeczy nie możliwych, tylko trochę zapału i dużo cierpliwości trzeba :mrgreen:

Odpowiadając na Wasze pytania, to elewacja jest zrobiona ze styropianu (15 cm) i tynk akrylowy, zastanawialiśmy sie też nad wełną ale nie jest to u nas sprawdzone, wiec pozostaliśmy przy styropianie.

Wysokość ściany kolankowej na poddaszu to ok 40 - 50 cm, ale dokładnie nie wiem, jutro będę na działce to dokładnie sprawdzę :wink:
A pomysł z deską szalunkową na elewacji to wymysł mojego męża- UDANY myślę, a reszty dokonali nasi nie ocenieni wykonawcy :grin:

Poniżej kilka nowych zdjęć, trochę więcej z wnętrza domu.
Attachments
dom.JPG

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Tue 08 Jul, 2008

Jeszcze kilka fotek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Attachments
dom1.JPG
dom2.JPG
dom3.JPG

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 09 Jul, 2008

niby wszystko gra ,ale dlaczego te rury i przewody instalacyjne są takie widoczne ??

lsow
Posts: 24
Joined: Mon 03 Mar, 2008

Post by lsow » Wed 09 Jul, 2008

Witam jeszcze wrócę do tego ocieplenia, a jaki styropian ryflowany czy zwykły. Pytam ponieważ mam też dom szkieletowy w stanie surowym zamkniętym i nie wiem jak go ocieplić.

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Wed 09 Jul, 2008

Myśmy robili ze zwykłego styropianu i zastosowaliśmy szczelinę dylatacyjną, styropian ryftowany robi się jesli nie stosuje się listew dystansowych, jeśli chodzi o rury kanalizacyjne to faktycznie są na wieszchu ale tylko w kotłowni ponieważ nie zmieściłyby się między konstrukcją drewnianą a regipsem , chcielismy jak najmniej wiercić w drewnie bo rzecz jasna osłabia to konstrukcję teraz kwestia obudowania regisami ale niewiem czy bedziemy zabudowywać ponieważ jest to kotłownia i jakoś mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o elektrykę to tylko chwilowo widać te przewody (jeszcze nie dokończone). Całość instalacji jest puszczana w peszlach w miarę możliwości w przestrzeni między regipsem a konstrukcją wierciliśmy tylko tam gdzie sie nie dało puścić inaczej. Generalnie przewody 1,5 i 2,5 można spokojnie puszczać bez peszla - i tak stosują ludzie ,ponieważ one i tak są podwójnie izolowane, ja wolałem zrobić w peszlach ponieważ zawsze jest możliwość wyciągnięcia takiego kabla jak to Zenek mówi w "razie "W"".

latte
Posts: 1
Joined: Wed 09 Jul, 2008

Post by latte » Wed 09 Jul, 2008

gp_pilot wrote:Myśmy robili ze zwykłego styropianu i zastosowaliśmy szczelinę dylatacyjną, styropian ryftowany robi się jesli nie stosuje się listew dystansowych, jeśli chodzi o rury kanalizacyjne to faktycznie są na wieszchu ale tylko w kotłowni ponieważ nie zmieściłyby się między konstrukcją drewnianą a regipsem , chcielismy jak najmniej wiercić w drewnie bo rzecz jasna osłabia to konstrukcję teraz kwestia obudowania regisami ale niewiem czy bedziemy zabudowywać ponieważ jest to kotłownia i jakoś mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o elektrykę to tylko chwilowo widać te przewody (jeszcze nie dokończone). Całość instalacji jest puszczana w peszlach w miarę możliwości w przestrzeni między regipsem a konstrukcją wierciliśmy tylko tam gdzie sie nie dało puścić inaczej. Generalnie przewody 1,5 i 2,5 można spokojnie puszczać bez peszla - i tak stosują ludzie ,ponieważ one i tak są podwójnie izolowane, ja wolałem zrobić w peszlach ponieważ zawsze jest możliwość wyciągnięcia takiego kabla jak to Zenek mówi w "razie "W"".

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Wed 06 Aug, 2008

Witam!!! Nie było nas długo bo i czasu nie było za wiele, no ale cóż warto było - na weekend przeprowadzamy sie do NASZEGO domu. Kilka zdjęć poniżej!!! Więcej napisze jak będę miała chwilkę.
Attachments
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg

lsow
Posts: 24
Joined: Mon 03 Mar, 2008

Post by lsow » Thu 07 Aug, 2008

Bardzo ładny domek. Podobają mi się schody jaki koszt tych schodów. pozdrawiam

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 07 Aug, 2008

witam piękny domek. Z zainterseowaniem go oglądam, bo bedziemy realizowac dom tego samego projektanta, tylko nieco mniejszy, ale niektore rozwiązania sa dosyć podobne. Ten projekt był moim idealnym, niestety te 22 metry wiecej odpowiednio wiecej kosztuje, wiec zdecydowalismy się na mniejszy, żeby zainwestowac w inne domowe "udogodnienia" .

czas rezaizacji do zamieszkania też niezły, od wejścia stolarzy dwa miesiące. Super :)
piękny dom i zyczę miłego mieszkania :)

KGdomek
Posts: 16
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Kraków

Post by KGdomek » Thu 14 Aug, 2008

Dzieki bardzo za miłe posty, bardzo mi tego teraz trzeba :smile: bo jak widze ten bałagan w domu to popadam w depresje :wink: ale na szczęście długi weekend i wszystko doprowadze do porzadku, przynajmniej postarm sie.

Jeszcze jedna wiadomosc dla nowych budujacych , mam do sprzedania przyczepę kampigowa, taka na budowe w dobrym stanie, idelana na czas budowy!!! Zdjecia i opis na linku poniżej http://krakow.gumtree.pl/c-Samochody-Sp ... dZ68091571
Pozdrawiam

Danuta Sidor
Posts: 41
Joined: Thu 23 Aug, 2007
Location: gorzów wlkp

Post by Danuta Sidor » Thu 14 Aug, 2008

Śliczny domek, widzę fajne drzwi z "bulajami", ciekawy kolor elewacji, ustawny salon i poddasze,którego my mieć nie będziemy. Gratuluję końcówki budowy i zazdoszczę wam,że już macie swój domek :cool:
Lepiej zrobić i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło!

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 14 Aug, 2008

Rowniez przylaczam sie do gratulacji, my zaczynamy w poniedzialek, jesli Cie to moze pocieszyc, dopiero przerobimy swoje :roll:

gryfland
Posts: 2
Joined: Wed 07 Jan, 2009

Post by gryfland » Thu 29 Jan, 2009

Bardzo ładnie, gratuluję. :smile: Widać w tym domu, że macie fajne i przemyślane pomysły na realizacje. Z pewnością Ci którzy oglądają zamieszczone tutaj zdjęcia, a którzy planują swoje inwestycje, nabiorą werwy do własnego działania. Widać, że jak się chce, to można :wink: I tak, jeśli wędkarzom życzy się "połamania kija", to ja życzę Wam... "wygłodniałej bandy korników" :mrgreen:



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”