domek z Apisem

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sun 15 Feb, 2009

z tym PTOKIEM to prawda :mrgreen: sąsiad musi wymieniać około 2m2 elewacji ja w porę upatrzyłem i kilka strzałów z wiatrówki go odstraszyło :twisted: ALE POWIEDZIAŁEM SOBIE JAK JESZCZE RAZ SPRÓBUJE TO SIĘ WKURZĘ :evil: I NIE BĘDZIE OBOK TYLKO CENTRALNIE W DZIÓB!!!
W ZAŁ DOWÓD ZBRODNI!! :lol:
a co do wentylacji poddasza to mam 6 kratek o śr 8-10cm w podprzybitce i na szczycie 2 trójkątne wyloty o bokach 36 cm.widać na fotkach wyżej
Attachments
DSC05051dd.jpg


JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 16 Feb, 2009

PIM FREDA wrote:co do wentylacji poddasza to mam 6 kratek o śr 8-10cm w podprzybitce i na szczycie 2 trójkątne wyloty o bokach 36 cm.widać na fotkach wyżej
Jak byś dokładnie czytał forum czy iinne zalecenia p. Wojiech Nitka, to chyba byś wiedział, że takie wentylowanie poddasza jest psu na budę. W żadnym stopniu nie zapewnia wentylacji między każda krokwią, o czym pisze p. Wojciech.
Czy nie za dużo byków popełnianych przez twojego wykonawcę?

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Mon 16 Feb, 2009

JaKuBa wrote:
PIM FREDA wrote:co do wentylacji poddasza to mam 6 kratek o śr 8-10cm w podprzybitce i na szczycie 2 trójkątne wyloty o bokach 36 cm.widać na fotkach wyżej
Jak byś dokładnie czytał forum czy iinne zalecenia p. Wojiech Nitka, to chyba byś wiedział, że takie wentylowanie poddasza jest psu na budę. W żadnym stopniu nie zapewnia wentylacji między każda krokwią, o czym pisze p. Wojciech.
Czy nie za dużo byków popełnianych przez twojego wykonawcę?
Kolego jakbyś dokładnie czytał forum to byś zauważył że na poddaszu nie ma nic i nie jest użytkowe więc nie ma potrzeby wentylować każdej krokwi ponieważ są na wierzchu. :lol: :lol:
POKAŻ MI WYKONAWCĘ IDEALNEGO a właściwie "NAM", wszyscy forumowicze Ci będą wdzięczni.

Pozdrawiam
Attachments
DSC04780.jpg
w tle widać jaki jest strych

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Tue 17 Feb, 2009

Święte słowa Panie, święte słowa :wink: A z Apisu i ja jestem zadowolony, o wszystko pytają itd. wszystko można ustalić i zmienić.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Tue 17 Feb, 2009

Ludziki może chwalimy tą firmę bardzo ALE SĄ NAPRAWDE GODNI POLECENIE.
:mrgreen:

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Tue 24 Feb, 2009

czy ktos może mi odpowiedzieć Kto lub co "zeziarło" kilka ost. postów :shock: :???:
a może naruszuliśmy jakieś regulaminy :mrgreen: :oops:
a przy okazji mam pytanko!! chcę na strychy zrobić podłogę ponieawż na stryszku leży 20cm wełny przykryte wiatroizolcją i pytanie: :o czy położyć płytę OSB bezpośrednio na tym czy zachować 4,5cm ( te szerokości mam łaty) odstępu pomiędzy folią z płytą :?:

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Tue 24 Feb, 2009

Pewnie im na serwerze coś rypło i backup odpalili :mrgreen:

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Tue 24 Feb, 2009

Spox, będzie małe de javu :wink:
Freda@ A macie ścianki nośne w środku? Bo w moim projekcie nie są przewidziane i raczej będę bał się cokolwiek ciężkiego tam tarmosić? Chyba :?: Chyba że się mylę.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 25 Feb, 2009

Hej
u mnie nie ma ścian nośnych ale projekt przewiduje lekkie zagospodarowanie poddasza.
zamierzam tam urządziś coś a'la garderobę ( kurtki zimowe w lecie i sandały w zimię) :lol:

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 25 Feb, 2009


Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Thu 26 Feb, 2009

No fajnie, ladny domek. My się uparliśmy że parter ma być, wiesz bez schodów itp. :razz: Jak już ustalisz co z tą płytą i dylatacją to napisz coś tutaj.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 26 Feb, 2009

my również w parterze ALE NA WSZELKI WYPADEK MAMY PLAN B
NIK NIC NIE NAPISAŁ WIĘC ZASTOSUJE PRZERWĘ (DYLETACIĘ)

Ula.kielce
Posts: 11
Joined: Wed 25 Feb, 2009
Location: Kielce

Post by Ula.kielce » Thu 26 Feb, 2009

Witam.
Czy ten domek to Szyper?? My właśnie przymierzamy się z mężem do budowy projektu Szyper 5 :mrgreen: także cieszy mnie, że wreszcie znalazłam kogoś kto ma już doświadczenie z tym projektem.

Pozdrawiam

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 26 Feb, 2009

Tak to jest szyper ale DR bo chodziło o drewniany lecz został przerobiony na Szyper 5
Jak by co to zapraszamy na oględziny z Kielc (jak się domyślam) jest około 80 km

Ula.kielce
Posts: 11
Joined: Wed 25 Feb, 2009
Location: Kielce

Post by Ula.kielce » Fri 27 Feb, 2009

Bardzo chętnie skorzystamy z propozycji. Co do szczegółów wysłałam wiadomość na priv.
Pozdrawiam

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 02 Mar, 2009

:neutral: tak sobie zdjecia przegladalemi ...faktycznie cos ten gont bitumiczny jest nie tak polozony....jesli sie nie myle to jest iko-shingles.....(cambridge) ... :???: mam nadzieje ze nie cieknie tam nic??? co do montazu plyty gipsowej -to nie laczy sie plyt na slupie do ktOrego jest mocowana futruna(zdjecie nr. DSC04772.jpg)tylko nad drzwiami (peknie napewno tylko jeszcze nie wiadomo kiedy)....taaa znow sie czepiam i zaraz wykonawca na mnie naskoczy :mrgreen:
a tak w sumie to domek b.ladny......a ten ptak co do odstrzału to pod ochrona chyba jest :?:

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Tue 03 Mar, 2009

Marcin L wrote: tak sobie zdjecia przegladalemi ...faktycznie cos ten gont bitumiczny jest nie tak polozony....jesli sie nie myle to jest iko-shingles.....(cambridge) ... :???:
Pewnie znowu napiszesz że się wymądrzam ale to nie jest gont IKO, raczej wygląda mi to na gont MIDA ACCORD lub KERABIT JOKER

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Tue 03 Mar, 2009

Dobry bardzo dzień!
Pany nikt nikogo nie posądza o wymądrzanie ale ja jeśli coś piszę to piszę z sensem i sprawdzone info, ponieważ uważam że sporo osób korzysta z takiej wiedzy i dla mnie jest to wymiana doświadczeń nie bój kto ma rację. :mrgreen:
Pany ten gont to ROCKY :lol: :lol: :mrgreen: MIEDZIANO BRĄZOWY FIRMY KATEPAL :lol: :lol: :lol: (MADE IN FINLAND) i zapewniam panów że nic nie cieknie,ponieważ sprawdzałem połączenia i przetrwało to już jesień i zimę,a zakład zgodnie z instrukcją wynosi 4-5 cm(jeśli dobrze czytam po skandynawsku), po drugie leży na papie samowulka... z odpowiednim zakładem.
a co do tych płyt to racja :oops: :!: przecież drzwi będę w ruchu to będzie powodować odkształcenia :wink: ale jest wyjście nie zamontuje tu drzwi!!! DOBRZE ŻE MAM TAK TYLKO NA TYCH JEDNYCH POZOSTAŁE BĘDĄ W KONSTRUKCJI OBSADZONE :razz: PUNKT DLA SPOSTRZEGAWCZOŚCI KOLEGI :shock: ( O TO WŁAŚNIE CHODZI)
Attachments
DSC05186.JPG
DSC05185.JPG

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Tue 03 Mar, 2009

PIM FREDA wrote:zapewniam panów że nic nie cieknie,ponieważ sprawdzałem połączenia i przetrwało to już jesień i zimę,a zakład zgodnie z instrukcją wynosi 4-5 cm(jeśli dobrze czytam po skandynawsku), po drugie leży na papie samowulka... z odpowiednim zakładem.
no i najprawdopodobniej nie będzie ciekło, mi chodzi o efekt wizualny, każdy kolejny pas powinien być przesunięty w jedną stronę, a nie raz w lewo, raz w prawo, po prostu Twoi wykonawcy poszli na łatwiznę, a mógłby być taki ładny efekt, niestety w Twoim przypadku jak dla mnie efekt jest trochę dziwaczny

Image

no ale najważniejsze jest to że Tobie się podoba, ja tam przecież nie będę mieszkał

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 03 Mar, 2009

:wink: .... ten gont jest identyczny z IKO i niema mozliwsci praktyczne ze zdjecia tego rozpoznac... jak nie cieknie nic to super... ale w tym wzorze gonta chodzi o to aby byl on nieregularny rozrzucony... ale jak inwestorowi sie podoba :wink: tzn ze ladnie wyglada i tak ma byc :mrgreen:

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Tue 03 Mar, 2009

Marcin L wrote::wink: ....ten gont jest identyczny z IKO i niema mozliwsci praktyczne ze zdjecia tego rozpoznac...j
:lol: :lol: :lol: tak, tak, a Mercedes jest identyczny jak BMW, przecież obydwa auta mają po cztery koła i silnik z przodu, :lol: :lol: :lol:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 03 Mar, 2009

:roll: to zrobmy tak ja wkleje fotke a p.Bold odgadnie co to za gont....... :?: firma rodzaj itd i zobaczymy czy faktycznie mozna ze zdjecia rozpoznacz....robimy maly tescik??? :lol:

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Wed 04 Mar, 2009

Marcin L wrote::roll: to zrobmy tak ja wkleje fotke a p.Bold odgadnie co to za gont....... :?: firma rodzaj itd i zobaczymy czy faktycznie mozna ze zdjecia rozpoznacz....robimy maly tescik??? :lol:
dawaj :lol: a będzie jakaś nagroda za prawidłowe rozwiązanie?

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 04 Mar, 2009

PIM FREDA wrote: w Twoim przypadku jak dla mnie efekt jest trochę dziwaczny
i o to Pany chodzi efekt ma być inny i dziwaczny (zasada nr 1 o gustach się nie dyskutuje!!)
z reszta sami sobie odpowiedzieliście- TO MA BYĆ NIEUPORZĄTKOWANY UKŁAD :mrgreen: ale korzystając z takich samych elementów i przekładając ich raz tak raz inaczej w końcu uzyskacie efekt uporządkowanego chaosu - zawsze sie dopatrzycie zasady układania :lol: a co do testu to jestem waszym kibicem :lol:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 04 Mar, 2009

:lol: w wolnej chwili zamieszcze fotke do testu :mrgreen: tzn chyba w niedziele....nagroda :wink: no sadysfakcja bedzie nagrada................a jak nie zgadniesz 30 pompek na jednej rece :wink: ok?????

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sun 08 Mar, 2009

Prośba do PIM FREDA, napisz w jaki sposób montuje się styropian do folii i płyty? Wolę zawczasu wiedzieć i popilnować :twisted:

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Mon 09 Mar, 2009

Lisq- zaczynają od poziomej aluminiowej listwy na dole później montują styropian tak by zachować ciągłść rowków (wrzuć 1gr. od góry jak usłyszysz brzęk na dole znaczy się rowek jes drożny i dobrze położony0 mocują go tradycyjnymi kołkami foto 1 lecz zamiast kołka stosują wkręty do drewna. :wink: Mi zostawili ze 4 kg tych plastikowych "gwożdzi" może zna ktoś dodatkowe zastosowanie tego :mrgreen:
Attachments
image_func.jpg
(5.23 KiB) Downloaded 50728 times

www_mluksus_pl
Posts: 25
Joined: Mon 17 Aug, 2009
Location: woj.łódzkie

gonty

Post by www_mluksus_pl » Tue 16 Mar, 2010

Witam !!!
Dopiero dzisiaj zobaczyłem zdjecia z tej budowy i co do dachu i tego gontu to powiem tak: Gont Katepal jak najbardziej OK ale to co ci "fachowcy" z nim zrobili tzn sposób w jaki go połozyli to brak mi słów.Powinni oddac kase za materiał i za robozizne i nigdy więcej nie brac sie do tej roboty. Aż przykro patrzeć.
Pozdrawiam
Sebastian

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 16 Jun, 2010

Kolego! nie jestem fachowiec w temacie gontu :oops: ale uważam że Ty też ponieważ rzucając takie zarzuty trzeba mieć podstawy, Podaj nam forumowiczom jak to powinno być zrobione to unikniemy w przyszłości takich błędów i będziemy wiedzieli na co zwracać uwagę!!!!!!!!!!!!!!KRYTYKUJESZ BO TOJA FIRMA TEGO NIE ROBIŁA A wypowiadając się na tym formu możesz zareklamować własną firmę i zaistnieć na rynku.( nieładnie KOLEGO!!!ZEROWAĆ NA INNYCH) :evil: Dach wytrzymał już dwa lata i ani kropla wody przez niego się nie dostała :lol: ( a ten rok obfituje w opady). NAM SIĘ PODOBA I UWAŻAM ŻE JEST OK!!! z resztą próbowałem różnych kombinacji ułożenia tego wzoru i muszę Cię i wszystkich innych pseudo fachowców zmartwić JAKBYŚ NIE UKŁADAŁ ZAWSZE UZYSKASZ PODOBNY EFEKT!!!! WZÓR SIĘ BĘDZIE POWTARZAŁ!! Z resztą odsyłam do lektury literatury fachowej i prasy tematycznej, może teksty nie są ambitne ale foto pokazują i rozwiązują wasze spory o właściwość i prawidłowość ułożenia tego gontu.np. Ładny Dom nr3(65) z marca 2004 str.135,136.
Jest tam 374 foto pokryć dachowych i jak by nie patrzyć wzór się powtarza! NAJWAŻNIEJSZE ŻE JAKOŚĆ MATERJAŁU JEST OK, DACH JEST SZCZELNY, WYKONANIE CZYSTE,RÓWNE I WŁAŚCIWIE WYKOŃCZONE, a to czy się komu podoba czy nie podoba to już inny temat i to raczej na babskich stronach o modzie :grin: Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”