domek z Apisem

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

domek z Apisem

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

Witam
postaram się przedstawić krótka historię domu postawionego w krótkim czasie z firmą PW APIS
słowem wstępu domek niewielki 78m2 w parterze, na chwilę nie robimy poddasza chociaż projekt przewiduje kilka m2 na górze. jesteśmy z żoną przeciwnikami domów ze schodami i pow.140 m2 dziś może i mnie stać ma duży dom ale co w przyszłości??? :?:

w czerwcu 2008 robimy stan zero, zdecydowałem się na płytę fubdamentową ze względu na profil gleby i spory spadek terenu
Attachments
DSC04150.jpg
zebranie warstwy wierzchniej


PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

po uzgonieniach z architektem postępujemy z instrukcją
znaczy się zagęszczamy grunt 4x
PS. przy 4x ręce bolą i powiedziałem że jakbym miał tym pracować 8 godzin dziennie - to dziękuję
Attachments
DSC04166.jpg
stpoa z wypożyczalni- nówka silnik Hondy super sprzęt

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

następnie 20 cm piasku 1x zagęszczony
Attachments
DSC04186.jpg
czysty piach

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

kolejny krok to szalunki -to najtrudniejszy!!!!
różnica terenu na jednym rogu wynosi 0 to po przekętnej mam -88 cm
a całość musi być min 30 cm nad ziemią, dodatkowym utrudnieniem były wymiary- musiałem zachować 3 cm na podwalinę ( płyta nie mogła wystawać poza podwalinę)
ale kilka godzin i piw później szalunki był!!!!!
Attachments
DSC04207.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

filia kubełkowa+ 2m pas folii budowlanej na ściany płyty
styropian FS20 o grubości 20 cm
na to zbrojenie z drutu fi 6 o kwadracie 15x15cm w sumie 3280 wiązań
Attachments
DSC04230.jpg
DSC04251.jpg
DSC04261.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Wed 11 Feb, 2009

oczywiście w tym wszystkim schowane są ruru kan oraz podejścia dla wody
Attachments
DSC04273.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

przyszedł czas na zalanie płyty
wykorzystują techniką zalewaliśmy 2 godzinki w składzie ja, ojciec, operator pompy i kierowca betoniarki
uwaga!! styropian pływa nawet w betonie!!!!
po 2 min. musiałem wypracowac technikę zalewania polegającą na położeniu cienkiej (4-5cm)warstwy betonu na powierzchni 8-10m2 a następnie uzupełnienie do 10-15cm
po zalaniu całości uzupełniliśmy do 20cm i wyrównaliśmy w miarę możliwości.
Tu pomocne jest takie małe urządzenie jak "wibrator" to urządz. ładnie zagęszcza i wyrównuje poziom
na rysunku pokazałem widok płyty w przekroju jest tak wokół całej płyty "rowek ma 20cm głębokości i 25-30 cm szerokości
Attachments
DSC04288.jpg
DSC04319.jpg
DSC04336.jpg
przekrój.JPG
(9.17 KiB) Downloaded 72612 times

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

tak wygląda płyta następnego dnia oczywiście na gotowo
czyli są już wbite kotwy(65 cm w beton+15cm na wierzchu)ze śruby 16. U nas było ich 35 szt na 38,5m obwodu oczywiści są umieszczone dokładnie co do cm wg wskazań architekta.
jeszcze tego samego dnia przyjechał fachowiec z firmy do oceny naszej pracy
pomierzył zrobił zdjęcia i stwierdził "piękna robota" czyli wszystko ok będzie pasować
zauważyliśmy tylko jeden problem w miejscu gdzie szalunki były najwyższe ( wspomniane 88cm) za rzedko były wyparte i nieco ustąpiły pod naporem betony
w wyniku tego nie ma marginesu 3 cm dla podwaliny
poza tym super
Attachments
DSC04344.jpg
DSC04343.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

gdy płyta schła to na hali budowali domek
pojechaliśmy go obejrzeć i dogadać z szefem kolejne szczegóły typu kolor okien, drzwi, dachy itd było tego masę i zaskakujące że na tym etapie już musiałem wiedzieć co i jakie ma być!!!
Attachments
DSC04374.jpg
DSC04375.jpg
DSC04377.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

po 2 tyg. rano na plac budowy wjeżdża 2 TIRy i bus
zanim rodzinka wstała o 8 to stały już dwie ściany
Attachments
DSC04406.jpg
DSC04413.jpg
DSC04419.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

w ciągu dnia w 6 chłopa zrobili bardzo dużo
Tu wspomnę firma opłaca ekipę (pośrednio my) więc mnie nie obchodzi ich byt na budowie czyli nie żywię, nie nocuje, jedynie udostępniam im dla konfortu łazienkę, wodę na kawę i 220V
poza tym są samowystarczalni.
oni pracuję prawie bez słowa każdy wie za co odpowiada i wie co i jak robić.
Byłem pod wrażeniem - na większości budów to słychac podaj to czy tamto, przytrzymaj lub coś innego a tu nic!!!! nic tylko przcują..
Attachments
DSC04449.jpg
DSC04445.jpg
DSC04440.jpg
DSC04427.jpg
DSC04423.jpg
DSC04419.jpg
DSC04452.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

wtorek ekipa działa dalej
Attachments
DSC04504.jpg
DSC04503.jpg
DSC04500.jpg
DSC04497.jpg
DSC04480.jpg
DSC04476.jpg
DSC04472.jpg
DSC04468.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

środa chłopaki kończę o 13 posprzątali wywieźli śmieci podziękowali i do domu!
takie tempo wydawałoby się że fuszera ale wszysto równo, solidnie, i profesjonalnie
SZACUNECZEK DLA DYCH PANÓW
2 ost foto są z 20 VII ale wieżcie lub nie z pustej płyty w 60 godzin stoi dom przykryty i z gotową podprzybitką i obity wiatroizolacją
Attachments
DSC04572.jpg
DSC04571.jpg
DSC04553.jpg
DSC04529.jpg
DSC04516.jpg
DSC04512.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

Po kolejnych 2 tyg. przerwy na bydowie szaleje wózek widłowy, na dachu siedzi 3 chłopaków stoią samochody. poprosili o potwierdzenie czy to taki gont i kolor był przez nas wybrany
Gont który wybraliśmy był made in finland. Rynny w kolorze miedzi Lindab ( sąsiedzi z daleka myśleli że to miedziane) dach + orynnowanie + obróbka komina i całej reszty oczywiście również posprzątane na glanc
w jeden dzień.
Attachments
DSC04587.jpg
DSC04580.jpg
DSC04625.jpg
DSC04624.jpg
DSC04576.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

były minusy
okna które nam wstawili są porysowane na niektórych ramach, ścianka działowa wyszła w połowie wejścia kanalizacji ( można było przesunąć o 5 cm o było by ok), na dachu wykończenie nie było jednakowe i podprzybitka żle wyszła, w póżniejszym etapie okazało się że elektryk żle podłączył różnicówki i waliło bezpiecznikami przy urządzeniach ponad 1000W oraz ekipa wykończeniowa poprzykręcała płyty do rur pexal wodnych
Oczywiście co mogłem to poprawiłem resztę niestety lub stety goniłem firmę i poprawili, więc jest ok !!!
Attachments
DSC04815.jpg
DSC04799.jpg
foto 1.jpg
foto 3.jpg
foto 2.jpg
DSC04644.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

po pewnych przesunięciach terminów weszła ekipa wykończeniowa 2 tyg siedzieli pracowali bałaganili ale po kilku nalotach, porządek był w 5 min. i tempo i ilość prac nagle wzrastała.
Ogólne było ok chłopaki robili jak u siebie w odpowiednich momentach przyjechali hydraulicy, gazownik i elektryk. uzgodnienia przez telefon gdzie jakie gniazdko czy kran miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. wyłna kładziona jak należy, płyta knaufa, instalacje w rurkach,gaz i woda sprawdzona szczelność. sufity pomalowane i zabezpieczone
oczywiście po całej pracy posprzątane i nic nie zostawione.
Attachments
DSC04764.jpg
DSC04772.jpg
DSC04769.jpg
DSC04746.jpg
DSC04721.jpg
DSC04736.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 12 Feb, 2009

następnie przyłączenie instalacji zrobiła gmina, w jeden dzień woda i kanalizacja, na drugi zasypali i przyjechał gazownik między czasie podłączyliśmy prąd.
Attachments
DSC04711.jpg
DSC04719.jpg
DSC04829.jpg
DSC04831.jpg
DSC04835.jpg
DSC04837.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

po wyrównaniu teranu przed domkiem przystąpiliśmy do ocieplenia płyty styropianem FS20 5cm
oczywiście na wszystko klej +siatka +jeszcze wymyślimy
w przekroju i rzeczywistości wygląda to tak:
Attachments
dddd.JPG
DSC04820.jpg
DSC04821.jpg
DSC04699.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

Na tak przygotowany stan przyjechał pan od tynków. Czyli położyli styropian ryuflowany 5 cm na to klej +siatka. Praca szła szybko lecz schło 5 dni (jak na złość wyskoczyły pierwsze chłody).
Attachments
DSC04859.jpg
DSC04857.jpg
DSC04860.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

następnie tynk "baranek 1,5" przerwa i kolor
na końcu pomontowali parapety( przygotowane przez ludzi od dachu) posprzątali i odjechali
EFEKT NA DZIŚ JEST TAKI
Jak się ociepli to ruszamy z cokołem, tarasami, garażem, podjazdem, trawnikiem
i oczywiście wewnątrz podłogówka, gładzie, drzwi wew., łazienka i całe reszta
Attachments
DSC04920.jpg
DSC04924.jpg

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

podsumujmy wszystko w dniach:

7- płyta
2,5- konstrukcja
1- dach
0,12(3 godz)- okna
3 przyłącza
2 ocieplanie płyty fundamentowej
12 prace wewnętrzne ( wełna, k-g,sufit, elektryka, hydraulika)
2 elewacja
2 tynk
1 kolor zewnętrzny
2 skrzynka gaz
1 iluminacja domy (oświetlenie zew.)
kilka dni porządkowania
2 dni ogrodzenie
CAŁOŚĆ ZAMYKA SIĘ W 60 DNIACH JESTEŚMY ZADOWOLENI Z FIRMY WSZYSTKO MOŻNA ZAŁATWIC BUDOWA POSTĘPOWAŁA SPRAWNIE I CZYSTO. W ZASADZIE MOGŁEM WZIĄŚĆ LEŻAK I NIC NIE ROBIĆ ONI NAWET NA ZAKUPY SAMI JEŻDZILI JAK IM COŚ ZBRAKŁO.
POLECAMY BARDZO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Attachments
DSC04922.jpg

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Fri 13 Feb, 2009

jeśli mogę się do czegoś przyczepić, to fachowcy nie mają pojęcia o układaniu gontu, gont powinien być układany z przesunięciem, gwarantuje to całkowitą szczelność, w Twoim przypadku niestety woda penetruje pomiędzy łączeniami gontu pod spód, jeśli zdarzy się jakaś nieszczelność papy to masz zagwarantowane gnicie dachu, no i efekt wizualny jest kiepski.

ramona
Posts: 9
Joined: Tue 02 Dec, 2008

Post by ramona » Fri 13 Feb, 2009

PIM FREDA wrote:podsumujmy wszystko w dniach:

7- płyta
2,5- konstrukcja
1- dach
0,12(3 godz)- okna
3 przyłącza
2 ocieplanie płyty fundamentowej
12 prace wewnętrzne ( wełna, k-g,sufit, elektryka, hydraulika)
2 elewacja
2 tynk
1 kolor zewnętrzny
2 skrzynka gaz
1 iluminacja domy (oświetlenie zew.)
kilka dni porządkowania
2 dni ogrodzenie
CAŁOŚĆ ZAMYKA SIĘ W 60 DNIACH JESTEŚMY ZADOWOLENI Z FIRMY WSZYSTKO MOŻNA ZAŁATWIC BUDOWA POSTĘPOWAŁA SPRAWNIE I CZYSTO. W ZASADZIE MOGŁEM WZIĄŚĆ LEŻAK I NIC NIE ROBIĆ ONI NAWET NA ZAKUPY SAMI JEŻDZILI JAK IM COŚ ZBRAKŁO.
POLECAMY BARDZO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I tak oto powstał, zapowiadany przez ich przedstawiciela w WIOSCE BUDOWLANEJ od roku, DOM pokazowy firmy APIS ;)

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

Bold wrote:jeśli mogę się do czegoś przyczepić, to fachowcy nie mają pojęcia o układaniu gontu, gont powinien być układany z przesunięciem, gwarantuje to całkowitą szczelność, w Twoim przypadku niestety woda penetruje pomiędzy łączeniami gontu pod spód, jeśli zdarzy się jakaś nieszczelność papy to masz zagwarantowane gnicie dachu, no i efekt wizualny jest kiepski.
Ja to nie fachowiec wręcz powiem że pierwszy raz widziałem jak to się robi. Ale uważam że zakład jest i to około 20cm z resztą zobacz na załączone zdjęcie. Tam wyrażnie widać że co drugi pas wystaje i pracownik podkłada je odpowiednio. Myślę że to wystarczy,
Po drugie po kilku dniach od położenia były upały i gont tak się zwulkanizował że nie byłem w stanie podnieść żadnej z części. pozdro
Attachments
aaa.JPG

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

ramona wrote:I tak oto powstał, zapowiadany przez ich przedstawiciela w WIOSCE BUDOWLANEJ od roku, DOM pokazowy firmy APIS

co przez to rozumiesz, ponieważ DOM POKAZOWY w wiosce stoi od maja 2007 (widziałem jego budowę) i nasz domek jest projektem indywidualnym a Oni mają swoją AGĘ w kilku mutacjach.
chyba że coś nie wiem lub nie uważałem

ramona
Posts: 9
Joined: Tue 02 Dec, 2008

Post by ramona » Sat 14 Feb, 2009

Czyli musisz sama sobie wyjaśnić dlaczego ICH przedstawiciel w wiosce budowlanej zaprasza na to forum, aby obejrzeć jak powstaje NOWY dom pokazowy firmy APIS.

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sat 14 Feb, 2009

Coś ci się chyba pomyliło? My też budujemy z Apisem, i w zeszłym roku już było kilka domków w tej okolicy? Dodam że my również jesteśmy zadowoleni bardzo :)

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 14 Feb, 2009

Dodam że my również jesteśmy zadowoleni bardzo :)
oglądając na zdjęciach jak zostały wykonane instalacje wewnętrzne, to rzeczywiście są powody do zadowolenia :wink:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 14 Feb, 2009

czarek63, dodałbym dlaczego jest tu błąd. Nawet jeśli ściana nie jest nośna otwór w słupie powinien być uzupełniony łącznikiem metalowym. Efekty będą widoczne po pewnym czasie - pękanie spin płyt gipsowych.
Poważniejszym błędem jest jednak zastosowanie membrany dachowej na ściany. Dodatkowo styropian ułożony nieprawidłowo t.j. płyty nie są ułożone mijankowo.

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sat 14 Feb, 2009

O to właśnie chodzi! Dzięki, zwrócę uwagę i się poprawi póki można :razz: Gadajcie jak macie jakieś uwagi bo to oto chodzi właśnie.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sat 14 Feb, 2009

Grzegorz Szostak wrote:czarek63, dodałbym dlaczego jest tu błąd. Nawet jeśli ściana nie jest nośna otwór w słupie powinien być uzupełniony łącznikiem metalowym. Efekty będą widoczne po pewnym czasie - pękanie spin płyt gipsowych.
Poważniejszym błędem jest jednak zastosowanie membrany dachowej na ściany. Dodatkowo styropian ułożony nieprawidłowo t.j. płyty nie są ułożone mijankowo.
Witam
w kwestii małego wyjaśnienia jest to styropian ryflowany i zgodnie z " 10 przykazaniami Wojciech Nitki ( http://www.domykanadyjskie.com.pl/podst ... kazan.html ) pkt 7 rozwiązanie 2 styrpioan jest ułożony prawidłowo i dodatkowo zastosowano 2-3 cm przerwy dylatacyjnej.
Macie rację co do stosowania wzmocnień, ale poznaj najpierw technologię a później komentuj ale w tym przypadku się nie przygotowaliście !!!!!!!!
Po pierwsze - aby zabezpieczyć przed pękaniem spoin wystarczy zastosować siatkę (prod. amerykańskiej) i włóknach ułożonych haotycznie (tak jak wióry w OSB) a nie tradycyjną o włóknach w szachownicę(sprawdzone).
Po drugie - przekrój ściany nośnej wygląda następująco, od zewnątrz-
- tynk
- styropian ryflowany 5cm (ryflą do ściany i z zachowaniem ciągłości rowków)
- folia wiatro...
- OSB
- konstrukcja nośna 14,5 cm wypełniona wełną
- folia paro....
- listwa 4,5 cm wypełniona wełną
- płyty K-G
i właśnie w tych 4,5 cm są instalacje aby nie dziurawić folii paro... i dodatkowo ocieplić. Te listwy mają za zadanie zrobić dystans i do nich są mocowane płyty, nie mają one wpływu konstrukcję domu !!!!
Co do Dachowej - macie rację ale gdy czołowiek nie jest fachowcem to tak to jest. Ponadto wspomniany fachowiec od dachów powiedział że ta jest naj... to uśpiło moją czujność wręcz odwróciło moją uwagę.
pozdrawiam.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sat 14 Feb, 2009

Lisq co z mini budujesz ich Agę czy coś swojego?
jaki stan Ci robią czy pob klucz czy tak jak my? :lol:
:roll:

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sun 15 Feb, 2009

3 wątki poniżej twojego też prowadzę kronikę :wink: Stan pod klucz z pewnymi wykluczeniami, tych rzeczy co zrobić dam radę sam (kotłownia, malowanie i panele podłogowe). Znaczy mam nadzieję że zrobię bo czasu to maaało. I generalnie u nas jak u was, sprawna ekipa i bardzo mili oblatani ludzie :cool:
PS Budujemy Aga-1 z malutką zmianą, skasowaliśmy kibelek osobny w łazience i teraz jest jedno pomieszczenie. Jakie macie wykończenie na zewnątrz? Chodzi mi czy oklejacie listwami okna i drzwi dookoła? Widziałem to i bardzo smacznie to wygląda :mrgreen:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sun 15 Feb, 2009

PIM FREDA wrote:Co do Dachowej - macie rację ale gdy czołowiek nie jest fachowcem to tak to jest. Ponadto wspomniany fachowiec od dachów powiedział że ta jest naj... to uśpiło moją czujność wręcz odwróciło moją uwagę.
I co? Pozwolisz na to? Czy firmę będziesz ścigał żeby foilę wymienili?

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sun 15 Feb, 2009

Lisq
Jeśli chodzi o wykończenia na zewnątrz to nie stosowaliśmy tej techniki. Mamy tradycyjnie otynkowany domek drobnym barankiem (1,5), bo obecny "szał" na kornika już powoli się "przejada" i normalne okna bez żadnych wykończeń w kolorze "macore". A Wy jak myślicie sobie wykończyć?

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sun 15 Feb, 2009

JaKuBa, niestety domek jest już na zewnątrz skończony, i niestety zostawię to tak jak jest. Nie jest to materiał złej jakości lecz tylko lub aż ma dużą paroprzepuszczalność.
będę musiał pamiętać o dobrej wentylacji i utrzymaniem domu odpowiedniej wilgotności.
nie zamierzam obsadzać domu drzewami więc odsłonię ściany od zewnątrz. Poza tym sam proces wymiany byłby czaso, praco i kosztochłonny. pokładam nadzieję w prawidłowo położnym ociepleniu i mineralnym tynku. będzie dobrze. pozdrawiam
:oops:

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sun 15 Feb, 2009

Oczywiście że będzie dobrze! :wink: Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla rodziny dopiero trzeci dla siebie :cry: Człowiek nie omnibus i błędy zrobić musi, szczęściem ludzie z Apisu na naszej budowie cały czas podpowiadają co jeszcze powinienem uwzględnić. My również mamy kolorek Macore :grin: + deseczki dookoła otworów. Najciężej wybrać kolor tynku? Jaki macie? A może coś podpowiecie nam, jaki kolorek do wiśniowego dachu? Żółty wykluczony :twisted:
PS ech ta ślepota :lol: przecież widać na zdjęciu jaki kolorek macie :oops:

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Sun 15 Feb, 2009

Kolor w kompie wygląda inaczej niż w rzeczywistości! Jak mniemam macie to wyboru z Maxita
My wybieraliśmy z kolornika ( http://www.maxit.pl/media/36/pdf/wzornik_kolorow.pdf ) a w końcu wybraliśmy z oryginalnego wzornika i decyzja była całkiem inna
Nasi znajomi, też budowali 2 domy z Apisem pod Lublinem, mają taki domek jak Wasz i mają kolor MD103 i jest to widziany dookoła kolor. My mamy MD253 i jest fajny niby żółty ale z dominującą nutą zieleni i wstrzeliliśmy się w kolor bo nawet robotnicy stwierdzili że idealnie pasuje do okien i orynnowania a na początku twierdzili że nie będzie dobrze!!!
Nas próbowali namówić na silikat (2000-3000zł dopłaty) lecz my zostaliśmy przy mineralnym (ze względu na oddychanie) i szczerze nie żałuje. zostawiłem sobie trochę oryginalnej farby i tynku jakby co i rzeczywiście się przyda.
U nas w okolicy jest plaga dzięciołów i taki jeden postanowił sobie w nowiutkim tynku dziuplę zrobić i mam dziurę wielkości ręki aż po łokieć. Sąsiad już 5 lat z nimi walczy.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sun 15 Feb, 2009

Lisq wrote:Gadajcie jak macie jakieś uwagi bo to oto chodzi właśnie.
Może się czepiam. Ale jaką masz wentylację poddasza? Na Twoich zdjćiach nic nie widać.

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sun 15 Feb, 2009

PIM FREDA wrote:U nas w okolicy jest plaga dzięciołów i taki jeden postanowił sobie w nowiutkim tynku dziuplę zrobić i mam dziurę wielkości ręki aż po łokieć. Sąsiad już 5 lat z nimi walczy.
:neutral: :lol: Jeżeli piszesz poważnie to przestanę się śmiać i może jakoś się pozbieram z podłogi :wink: No to czad, ale jednocześnie dość duży problem i współczuję. :evil:



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”