Domek na Żuławach

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 15 Jan, 2010

No to problem śniegu i deszczy tymczasowo mamy z głowy, a pogoda nas nie rozpieszczała. Teraz będą niemal niewidoczne prace nad szczegółami wewnątrz i jak ja to nazywam "szukanie problemów".
Attachments
Z66_0215.jpg


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 20 Jan, 2010

Na dziś mamy skończone ścianki poddasza. Pracujemy nad usztywnieniem więźby. Dojdzie jeszcze trochę tzw. pierdółek, które dla niektórych :) nie są potrzebne.
Attachments
Z66_0223.jpg
Z66_0222.jpg
Z66_0219.jpg

emarco
Posts: 13
Joined: Sat 30 Jan, 2010
Location: Polska

Post by emarco » Sat 30 Jan, 2010

Witam,
bardzo fajny temat na forum. Mam pytanie na temat dachu i ściany kolankowej.
Wizdzę, iż dach jest w konstrukcji krokwiowo-jętkowej,
jaka jest max rozpiętość stropu oraz czy zostaly zastosowane jeszcze jakieś słupy w konstrukcji dachu poza tymi podpierającymi belke kalenicowa w ścianach szczytowych ?

Czy są mozliwości wykonania ścianki kolankowej bez zachowania ciągłości słupa w ścianie (przy konstrukcji krokwiowo jętkowej)
Mam na mysli np. nadbudowe domku w technologii szkieletowej, w której powstaje wlaśnie ścianka kolankowa?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 31 Jan, 2010

emarco wrote:Czy są mozliwości wykonania ścianki kolankowej bez zachowania ciągłości słupa w ścianie (przy konstrukcji krokwiowo jętkowej)
Tak, ale koniecznie trzeba wykonać stężenia. Bez tego ścianka będzie miała tendencje do tzw. wypadania.

emarco
Posts: 13
Joined: Sat 30 Jan, 2010
Location: Polska

Post by emarco » Mon 01 Feb, 2010

Czy mówimy o tego rodzaju stężeniach jak w ząłaczonym schemacie? Jak wykonawczo wygląda sprawa takiego stężania dachu ?
Attachments
dach_stezenie.jpg

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 01 Feb, 2010

emarco wrote:Czy mówimy o tego rodzaju stężeniach jak w ząłaczonym schemacie?
Tak, a wykonanie ich to już kwestia dokładności i zgrania 3 elementów: belki stropu, słupka ścianki i krokwi.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 04 Feb, 2010

:mrgreen: Grzegorzu a moze jakies nowe fotki z wnetrza obiektu????

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 04 Feb, 2010

Jestem na innej budowie z drugą i trzecią ekipą. Zdjęcia będą, ale i tak po zakończeniu pewnych elementów.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 04 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:ale i tak po zakończeniu pewnych elementów
:mrgreen:
przejscie paroizolacji miedzy stropem a scianka kolankowa???j esli o mnie chodzi to juz widze wszystko na fotce Z66_0222.jpg

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 04 Feb, 2010

Dobry jesteś... tylko akurat ten element nie jest jeszcze wykonany. :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 08 Feb, 2010

:mrgreen: nie musi byc juz widac jak to bedzie zrobione...... :wink:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 08 Feb, 2010

Marcin L, nie chcę być zgryźliwy, ale dosadnie ujmę - wróżka jesteś.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 09 Feb, 2010

:mrgreen: nie, ale domyslam sie juz jak to bedzie zrobione, mialem nadzieje na jakis nowy patent "czarodzieja" Grzegorza (to odnosnie wrozki) :wink: ...
:cool: pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 09 Feb, 2010

Marcin L, zejdź na ziemię. Piszesz dla afery? Chcesz się pokazać - pokaż swoje szczegóły wykonawcze. Jak tego nie zrobię. Chcesz się douczyć - pisałem już o tym - masz kursy SDD.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 09 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote: pokaż swoje szczegóły wykonawcze
nawzajem, skoro juz robisz foto relacje ze swojej budowy to dlaczego selekcjonujesz co mam byc a czego nie bedzie na zdjeciach???
badzmy konsekwentni Grzegorzu .... z mojego punktu widzenia to twoja foto relacja wyglada tak - ta fotke pokazemy a te to moze nie bo moze ktos sie przyczepi i skrytykuje bo ma inne zdanie"
Grzegorz Szostak wrote:Chcesz się douczyć
ja uwazam ze cale zycie bede sie uczyl, a TY juz wszystko wiesz?? :roll:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 09 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:Dobry jesteś
dzieki za komplement :mrgreen:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 09 Feb, 2010

Sprowadzasz temat do poziomu bezsensownej dyskusji. Napisałeś, że wiesz "jak będzie to zrobione". Żenada.
Marcin L wrote:Grzegorz Szostak napisał/a:
Dobry jesteś

dzieki za komplement :mrgreen:
Źle zrozumiałeś - odwróć znaczenie.

P.S.
Mam prośbę do admina o podzielenie tematu.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 09 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:Sprowadzasz temat do poziomu bezsensownej dyskusji
wyrazilem tylko swoje zdanie co do stosowanej przez Ciebie cenzury i uwazam ze to ma sens , :roll:
Grzegorz Szostak wrote:Żenada.
jak piszemy o zastosowaniu gwozdziarek to tez mam takie zdanie o Twoich wypowiedziach. no ale to twoja Grzegorzu fotorelacja wiec koncze te dyskusje i jak wielu innych czekam na nowe fotki :wink:

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 10 Feb, 2010

Szanowny Panie Grzegorzu;
Jak widzę prezentowany temat ma być tylko reklamą Pańskiej Firmy i chyba to właśnie powinno być skasowane (podobnie jak inne kryptoreklamy zamieszczane na tej stronie) przez administratora Forum. Pragnę Panu przypomnieć, iż zamieszczana przez Pana relacja miała służyć wykazaniu Pańskiej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Ileż to razy poddawał Pan krytyce rozwiązania innych? Teraz miał Pan pokazać własne i co? Strach Pana obleciał? Boi się Pan słów krytyki? A może zasłużenie?
Niech Pan wreszcie zachowa sie jak prawdziwy mężczyzna i pokaże to, co tak naprawdę powinno stać u podstaw nadania Panu zaszczytnego miana "Zasłużonego Dorodcy Forum".
PS
Nie jestem pieniaczem i nie lubie bezsensownej paplaniny. Logika kieruje sie jednak jasnymi zasadami ...
PS2
Może tym razem administrator nie skasuje mojego postu :mrgreen:
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 10 Feb, 2010

Gliwicki, strasznie nerwowy jesteś. :) Pisałem kilka razy, ale nie zaszkodzi raz jeszcze - pewnych szczegółów nie będzie i koniec. Można je zobaczyć podczas wizyty na budowie, gdzie nawet wytłumaczę dlaczego tak a nie inaczej. Jak się komuś nie podoba to wystarczy zamknąć przeglądarkę. Co do kwestii kryptoreklamy zgłoś problem do admina. Wystarczy jedno kliknięcie i usunie temat jeśli uzna to za stosowne.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 10 Feb, 2010

Ależ ja spokojny aż do bólu jestem :mrgreen: Ot proza życia. Szukam logiki w Twoich wypowiedziach ... I wiesz co? To może poproś o skasowanie całego tematu? Ocenianie Twojej pracy na podstawie wyselekcjonowanych przez Ciebie zdjęć z pominięciem "obszarów krytycznych" jest pozbawione sensu. Ot mógłbyś równie dobrze pokazać stos desek i gwoździe w pudełku :roll:
A już myślałem, że charakterny z Ciebie czlowiek i nie boisz się słów krytyki. Zwlaszcza, że sam tak często ją stosujesz w stosunku do rozwiązań innych ...
No i tak na zamknięcie dyskusji (i ciagle na luzie i z uśmiechem):
Jeżeli jestes dobrym fachowcem, to nie masz się czego obawiać. Pokazanie pewnych szczegółów nie odciagnie od Ciebie potencjalnych inwestorów. Zupelnie inaczej działa jednak bufonada ...
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 10 Feb, 2010

Widzę zagorzałą dyskusję :)
Jakie to ma znaczenie czy będą pokazane szczegóły czy też nie , wszystko zależy od autora postu jeśli sobie tego nie życzy to ok tym bardziej ,że potencjalny inwestor może przez przypadek kiedyś zrobić fotorelację pokazując "kruczki" wykonawcze . Z czego co zdążyłem zaobserwować i co mi też podpowiedział pewien uczestnik forum Grzegorz tak w zasadzie niedawno zaczął pracę przy budowie domów (pierwsze posty z zapytaniem czy moze zastosować dąb do budowy swojego domu) i może stąd też takie podejscie a nie inne jednakże dobry menadżer czy ekspert powinien dzielić się swoją wiedzą.
Widzieć coś na zdjeciach jak patrzeć na kremówkę przez wystawę ;)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 10 Feb, 2010

Troszkę inaczej to wygląda dwronka. Pierwsze domy drewniane budowałem już jako nastolatek dorabiając w lato. Pochodzę z samego środka Puszczy Augustowskiej, gdzie budownictwo drewniane szkieletowe było praktykowane już w latach 80. Wynikało to głównie z tego, że wiele rodzin na Podlasiu wyemigrowało do US i wracając często nie wyobrażało sobie innej technologi na dom dla siebie. Dostępność dobrej jakości drewna dodatkowo to wspomagała, a problem był tylko w jego odpowiednim przesuszeniu. Niestety realia spowodowały, że wykształciłem się w betonach i murach (budynki użyteczności publicznej) a pierwsza praca była przy... opracowaniach graficznych i CAD.

Meritum...
Tylko połączenie wiedzy i doświadczenia z różnych branż daje szansę na budowanie solidnie i z minimalną ilością błędów, bo te ostatnie zawsze będą - byle jak najmniejsze. Nie jesteś nieomylny - korzystaj z wiedzy fachowców branżowych. To kosztuje, ale warto.

Pytanie o dąb dalej uważam za aktualne. Jest to drewno, które jest o wiele trwalsze od iglastych. Wspomniany temat wchodzi w tym miesiącu w realizację - wycinka. Nie pytajcie o koszty, czas i wiedzę. Po 4 latach wiem, że... dalej nic nie wiem. Ryzykuję na sobie - nie inwestorze.
dwronka wrote:Z czego co zdążyłem zaobserwować i co mi też podpowiedział pewien uczestnik forum Grzegorz tak w zasadzie niedawno zaczął pracę przy budowie domów
Zapraszam na objazd po budynkach zrealizowanych (w różnym zakresie co jest na stronie firmowej napisane) i rozmowy z klientami/inwestorami. Na marginesie... 1 marca 2010r. będzie rocznica - 10 lat firmy. :) O drugiej wspomnę tylko, że już 17 latek zleciało.

Gliwicki, nie widzę problemu by admin skasował cały temat. Ma do tego prawo, a ja jestem takim samym użytkownikiem jak każdy z Was.
Gliwicki wrote:Jeżeli jestes dobrym fachowcem, to nie masz się czego obawiać. Pokazanie pewnych szczegółów nie odciagnie od Ciebie potencjalnych inwestorów. Zupelnie inaczej działa jednak bufonada ...
Pokazanie szczegółów to wiedza, która kosztuje. Nie po to inwestuję, by przekazać ją komuś za darmo. Mogę co najwyżej zwrócić uwagę na problem. Zapłać za treść norm, literaturę fachową, opinie, konsultacje itp. Wypracuj z tego rozwiązanie problemów. Podlicz na koniec koszty - zejdziesz na ziemię.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 10 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:Pokazanie szczegółów to wiedza, która kosztuje. Nie po to inwestuję, by przekazać ją komuś za darmo. Mogę co najwyżej zwrócić uwagę na problem. Zapłać za treść norm, literaturę fachową, opinie, konsultacje itp. Wypracuj z tego rozwiązanie problemów. Podlicz na koniec koszty - zejdziesz na ziemię.
Panowie, zapraszam do naszej księgarni internetowej, gdzie możecie zakupić publikacje z wieloma szczegółami z zakresu budowy domów szkieletowych. O jakich tajemnych rozwiązaniach wspominacie? Wszystko już dawno zostało opracowane i to w szczegółach. Tu raczej niczego nowego już nikt nie wymyśli. Zresztą większość z tego znajdziecie w serwisie czy też na tym Forum.
Mogę założyć wątek - Szczegółowe rozwiązania konstrukcji budynków szkieletowych i każdy będzie mógł się zapytać czy tez wypowiedzieć a także wtrącić swoje trzy grosze. Ale żeby prowadzić tak zagorzałą dyskusję nad pokazaniem czy też niepokazaniem jakichś tam szczegółów? Panowie ...

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 10 Feb, 2010

Wojciech Nitka, ok - chętnie kupię książkę, gdzie będzie szczegółowo opisane rozwiązanie dla styropianu na elewacji i podparte normami. Podobnie w zakresie paroizolacji w konstrukcji balonowej. Pomijam inne "drobne" szczegóły jak n.p. montaż puszek w instalacji elektrycznej w ścianach zewnętrznych. Będzie to w książkach?
Mam n.p. zakupione wytyczne Sintef z Norwegii za około 5 tys. zł (kosztów tłumaczenia nie liczę). Mam również to samo z US. Do tego dużo więcej wydane na wypracowanie rozwiązań przez branżystów.
Wojciech Nitka, podobnie jak ja nie podasz szczegółów rozwiązań, które opracowałeś dla dewelopera - temat jest gdzieś na forum.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 10 Feb, 2010

Wojciech Nitka wrote:Mogę założyć wątek - Szczegółowe rozwiązania konstrukcji budynków szkieletowych i każdy będzie mógł się zapytać czy tez wypowiedzieć
bardzo dobry pomysl... :cool:

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Thu 11 Feb, 2010

Wojciech Nitka wrote:Ale żeby prowadzić tak zagorzałą dyskusję nad pokazaniem czy też niepokazaniem jakichś tam szczegółów? Panowie ...
Przepraszam Panie Wojtku :oops: Dla mnie już ta dyskusja jest zamknięta ...
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 11 Feb, 2010

Treści OT zostawiamy i...
----------------
cięcie...
----------------
Zdjęć chwilowo nie będzie ponieważ nie ma mnie na tej budowie. W miarę jak pogoda pozwala nabijane są kontr-łaty i łaty na dach. Jak się nie da idą prace wewnątrz - bez fotek nie ma sensu pisać o nich. Wstawione są już pierwsze okna, ale bez uszczelnień - nie pozwala temperatura. Kolejne zdjęcia będą we wtorek.

Tomasz Kuchta
Posts: 62
Joined: Fri 13 Nov, 2009
Location: Północ

Post by Tomasz Kuchta » Sat 13 Feb, 2010

Panowie,
Jestem inwestorem tego domku. Zapraszam na "plac boju", chętnie posłucham jakbyście Wy rozwiązali problemy, które wynikły w trakcie budowy. Dodam, że Grzesiek Szostak (ten nieznośnie pouczający ton :-))- też mnie to irytuje ) z kilkoma z nich chyba całkiem nieźle sobie poradził.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 13 Feb, 2010

Tomasz Kuchta wrote:Dodam, że Grzesiek Szostak (ten nieznośnie pouczający ton :-) )- też mnie to irytuje )
Ni cholery nie mogę się tego pozbyć. :)

Tomasz Kuchta, Przybliżę jeden problem i jak to zostało rozwiązane oraz najważniejsze - dlaczego.
Pomimo bardzo dokładnie wykonanego projektu płyty (konsultacje) wykonawca fundamentu zafundował inwestorowi "fale Dunaju". Odchyłki do 6cm na ściankach bocznych i płaszczyźnie. Częściowo widać to na fotce z pierwszego posta. Przy okazji wyszło, że kanalizacja pod płytą ma spadek do środka. Zaproponowałem rozwiązanie obu problemów jednocześnie poprzez dodanie bloczków betonowych (tu już prawie nie było się czego czepić). W ten sposób uzyskaliśmy poziom pod podwaliny i prawidłowe wymiary budynku oraz miejsce na poprowadzenie kanalizacji z odpowiednimi spadkami.
Chętnie przeczytam lepsze propozycje dla powyższego.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 13 Feb, 2010

Tomasz Kuchta wrote: Zapraszam na "plac boju", chętnie posłucham jakbyście Wy rozwiązali problemy, które wynikły w trakcie budowy.
Panowie - Marcin L., Gliwicki, dwronka - może warto umówić się na wspólną "kontrolę" budowy Grzegorza?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 13 Feb, 2010

Z mojej strony nie widzę najmniejszego problemu, a w zasadzie tylko ponawiam zaproszenie.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by remojames » Sat 13 Feb, 2010

Wojciech Nitka wrote:
Tomasz Kuchta wrote: Zapraszam na "plac boju", chętnie posłucham jakbyście Wy rozwiązali problemy, które wynikły w trakcie budowy.
Panowie - Marcin L., Gliwicki, dwronka - może warto umówić się na wspólną "kontrolę" budowy Grzegorza?
To ja też pojadę z ramienia przyszłych inwestorów :-)

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 13 Feb, 2010

Wojciech Nitka wrote:
Tomasz Kuchta wrote: Zapraszam na "plac boju", chętnie posłucham jakbyście Wy rozwiązali problemy, które wynikły w trakcie budowy.
Panowie - Marcin L., Gliwicki, dwronka - może warto umówić się na wspólną "kontrolę" budowy Grzegorza?
Z miła chęcia bo zapewne sam bym przy okazji się podszkolił i podpatrzył conieco.
Jednak w moim przypadku jest to nierealne - w chwili obecnej przedemną zakup auta i wykończeniówka, załatwianie parkieciarza, kafelki ,armatura i sanitariaty , kuchnia z sprzętami , malowanie i masa innych spraw a na wyprowadzkę pozostalo mi z mieszkania raptem sześć tygodni :roll:
Weekendy też niestety zajete z racji specyfiki pracy w handlu.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Sun 14 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:Z mojej strony nie widzę najmniejszego problemu, a w zasadzie tylko ponawiam zaproszenie.
Dziękuję za zaproszenie. Gdyby to jednak było troszeczkę bliżej ...
Mam jednak ciągle nadzieję, iż zdecyduje się Pan na bliższe pokazanie efektów swojej pracy na Forum :mrgreen:
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 14 Feb, 2010

:roll: chetnie wezme udzial w takiej konfrontacji, problemem jest tylko brak czasu ale stawie sie na "placu boju" :mrgreen:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 15 Feb, 2010

Gliwicki, jestem już na miejscu i jak wcześniej napisałem - będą kolejne relacje.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 15 Feb, 2010

W zależności od pogody prace w środku lub na zewnątrz. Właśnie znów zaczął padać śnieg. :(
Na dachu mamy już końcówkę łat i kontrłat pod blachodachówkę, która przyjedzie za 2 dni razem z oknami dachowymi. Jutro dostawa styropianu na elewację. Dom ma już wstawione okna w ścianach. Przy okazji uprzedzam pytania - uszczelnienia w narożnikach są wykonane taśmą systemową Tyvek. Wewnątrz nabite są już prawie w całości listwy pod montaż instalacji elektrycznej. W kuchni i jadalni wzmocnienia pod szafki kuchenne (na foto) są na ukończeniu.
Niestety wewnątrz z instalacją c.o. i c.w.u. wstrzymuje nas lód na betonie. Musimy bowiem przed ułożeniem styropianu wyrównać podłoże, aby uniknąć klawiszowania. Natomiast bez styropianu nie rozprowadzimy kanalizacji w podłodze.
Wilgotność drewna 17-18% więc nie jest źle. :)
Attachments
Z66_0230.jpg
Z66_0233.jpg
Z66_0235.jpg

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 15 Feb, 2010

Grzegorz Szostak wrote:. Przy okazji uprzedzam pytania - uszczelnienia w narożnikach są wykonane taśmą systemową Tyvek
Taśma tyka jest po prostu zajebista ;)
Otwory okienne kleiłem przy temperaturze zerowej i taśma świetnie łapała.
Pod parapetem dodatkowo na całej szerokosci konstrukcji położyłem taśmy dekarskie soudala- wydatek rzędu 200 zł
Następnie po osadzeniu okien połaczyłem ramę okna z folią na scianie taśmą systemową a gdy mi jej zabrakło jednostronnymi taśmami do membran dachowych.
Taki sposób wydawał mi się najbardziej szczelny - teraz nic mi nie dmucha przez okna.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 15 Feb, 2010

dwronka wrote:Następnie po osadzeniu okien połaczyłem ramę okna z folią na scianie taśmą systemową a gdy mi jej zabrakło jednostronnymi taśmami do membran dachowych.
Taki sposób wydawał mi się najbardziej szczelny - teraz nic mi nie dmucha przez okna.
I tak powinno się robić. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy dekarskiej.



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”