Mój szkielet

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

Post by kubula » Tue 03 May, 2011

c.d.
Attachments
DSC00431..JPG
DSC00432..JPG
DSC00433..JPG
DSC00434..JPG
DSC00436..JPG
DSC00439..JPG


Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 04 May, 2011

Super ;) Gratulacje ;)
To kiedy planujesz zakończenie inwestycji i zamieszkanie w nowym domku?
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

Post by kubula » Wed 04 May, 2011

Dziekuje! Chcialbym oczywiscie zamieszkac jak najszybciej, a jak bedzie to zycie pokaze. Kolejne etapy to polozenie plytek w kuchni i lazience, panele w pokojach itp. Zdjecia z kolejnych etapow postaram sie wklejac na biezaco.

darek111
Posts: 75
Joined: Sun 10 Oct, 2010

Post by darek111 » Sun 15 May, 2011

Mam takie pytanie? czy słupki ścian mogą być przybite bezpośredno do podwaliny czy też podwaline należy zamocować i do niej dopiero przybić drugą belkę ze słupkami?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 16 May, 2011

mozna zrobic na jednej podwalinie a le jest wtedy problem z kotwieniem tj celowaniem w sroby i ustawianiem scian wiec najlepiej jest na podwojnej odwalnie- moim zdaniem

darek111
Posts: 75
Joined: Sun 10 Oct, 2010

Post by darek111 » Mon 16 May, 2011

Wiam. A czy oczep mogę zrobić pojedyńczy czy koniecznie podwójny ? Dom parterowy. I przy okazji jeszcze mam takie pytanie - jakie sie stosuje belki stropowe ich dł. ok 3.5 m? Poddasze nie użytkowe? Chodzi mi o rozmiar belek.
Stosując podwójną podwalinę to tę drugą nie należy nasadzić na kotwy?

samodzielny
Posts: 2
Joined: Mon 27 Jun, 2011

Post by samodzielny » Sat 20 Aug, 2011

Bardzo fajny domek, ja miałem nadzieje że też zaczne budować swój własny, ale narazie mam kłopoty z kredytem!! dość z formalnościami!!!

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Fri 07 Oct, 2011

remojames wrote:
Grzegorz Szostak wrote:Marcin L, po tylu latach... bądźmy poważni. O wykonawcy pamięta się tylko jeżeli to był sąsiad lub człowiek z okolicy. Niemniej dalej nie rozumiem w jakim celu ta oszczędność w postaci braku poszycia płytą osb?
No Grzegorzu o tobie na pewno będą pamiętac pierwsza relacja z budowy i wielka klapa - łatwo krytykować być uznanym doradcą forum a w rzeczywistości zupełnie inaczej. Dreszcze mnie przechodzą jak czytam twoje wypociny to tak jak by pójść do kościoła wysłuchać kazania umoralniającego od księdza a zaraz po tym widzieć go w burdelu na dziw.....
My Szostaka zapamiętamy na długo. Jego rady to czysta teoria, z której rzadko korzysta w realu.
Kubula pogratulować ładnego domku.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 07 Oct, 2011

Domek jest oryginalny ze wzgledy na frontowa elewacje. Ciekawe jest w nim tez przestrzenne rozwiazanie. W salonie mozna pograc "w kosza'' bez problemu ..... :wink:



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”