Domek konstrukcja szkieletowa

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Domek konstrukcja szkieletowa

Post by snow » Sun 14 Nov, 2010

Witam mam przyjemność przedstawić przebieg poszczególnych etapów budowy domku jednorodzinnego - Danmar IX letni - całorocznego wykonanego w konstrukcji szkieletowej drewnianej i wykonywanej przez firme Danmar.
Domek jest budowany w okolicy wzgórz strzelińsko-niemczańskich pod Strzelinem w województwie Dolnośląskim

Pomimo cieżkiego startu jakoś poszło
Attachments
DSC04491.jpg
łąka gdzie ma stanąć dom
DSC04538.jpg
zerwany humus
DSC04554.jpg
Pogoda nie jest łaskawa jak zawsze


snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Sun 14 Nov, 2010

I tak to już jest z pogoda jak nie potrzeba pogoda jest piękna jak potrzeba coś zrobić zawsze pada :)
Po tym wszystkim zaczęło się budowanie.
Attachments
DSC04591.jpg
Nie ma to jak podsypka około 15 cm

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Sun 14 Nov, 2010

cd....
Attachments
DSC04666.jpg
to już wykonana płyta fundamentowa
DSC04656.jpg
zabezpieczony styropian
DSC04646.jpg
Styropian 10 cm -ekstrudowany - póżniej się okazało że dzięki temu płyta wystaje poza obrys budynku
DSC00749.jpg
Nie ma to jak ściany fundamentowe - a później piach do środka kolejny moment gdy natura pokazała swoją wyższość
DSC00729.jpg
Wylany wieniec - żona wtedy naprawdę stwierdziła że budujemy dom
DSC00726.jpg
najważniejsze by dobrze zacząć - szalunek pod wieniec

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Sun 14 Nov, 2010

i juz konkretna budowa domu.
Attachments
DSC00997.jpg
dzień kiedy prawie wszystko zostało zrobione
DSC00944.jpg
dzień czwarty -niewiele się zmienia - większość prac w środku
DSC00931.jpg
dzień trzeci - postęp prac gigantyczny - dociera do mnie że tartak który przyjechał zaczyna wyglądać jak dom
DSC00930.jpg
Tutaj srodek w dniu trzecim
DSC00926.jpg
Nieszczęsny wystający styropian - do ścięcia pod kątem i przykryje się blachą miedzianą
DSC00923.jpg
Dzień drugi - 10 godzin po rozpoczęciu prac

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Sun 14 Nov, 2010

Ekipa instalatorów z Danmaru ma jeszzce przyjechać w następnym tygodniu w celu dokończenia prac budowlanych - zamontowanie wolich oczek, wykończenia elewacji, schody. A jeszcze przed zimą chcemy wykonac pokrycie dachowe i jak dobrze pojdzie instalację elektryczną. No i przygotowanie terenu wokół domu.
Jeżeli ktoś ma więcej zapytań odpowiem na privie.

kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

Post by kubula » Sun 14 Nov, 2010

bardzo ładny domek, gratuluje! Czym będzie ogrzewany? I ile cm wełny dasz w środek ścian?

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Mon 15 Nov, 2010

Witam dzieki wielkie.
Jeżeli o ogrzewanie to zakładamy że bedziemy grzać kominkiem z płaszczem wodnym (podłogówka i kaloryfery) dodatkowo do wspomagania solary - ciezko sie zastanawiamy nad rekuperatorami ale nie wiem czy jest sens ?? Sciany chcemy wypełnuić wełną mineralna 15 cm mysle że przynajmniej o przenikaniu 0,036
A dach tak samo 15 cm plus ekstra 10 cm na dodatkowym szkielecie. Życie pokaże na co się zdecydujemy

kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

Post by kubula » Mon 15 Nov, 2010

to podobnie jak ja u siebie, tylko ze bez solarow, a docelowo oprocz kominka z płaszczem wodnym ma byc gaz, ale ta zime chce zobaczyc jak wyglada grzanie samym kominkiem z płaszczem wodnym z zasobnikiem na ciepla wode.

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Sun 21 Nov, 2010

Ja niestety nie mam dostępu do gazu - a tak czy inaczej będziemy się pewnie wprowadzać na wiosnę ew wakacje bo jeszcze trochę przed nami do roboty jest. W ogóle zastanawialiśmy się nad takim wynalazkiem jak kominek z płaszczem wodnym zasilany drewnem i z automatycznym podawaniem peletu plus wszystko co w jednym miejscu (sterownik , naczynie w zbiorcze, pojemnik na pelet etc.) włoskiej firmy - ale cena jakoś spowodowała nasz opór

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Sun 21 Nov, 2010

Kominek z płaszczem wodnym to nie jest takie fajne rozwiązanie, słyszałem wiele słów krytycznych i znam osoby, które żałują tego, że z salonu zrobiły sobie kotłownie.

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Sun 21 Nov, 2010

O ile mi wiadomo wykładnia przepisów jest taka, że w polskim budownictwie kominek nie może być głównym źródłem ogrzewania...

mewa
Posts: 14
Joined: Sat 18 Sep, 2010
Location: polska

Post by mewa » Mon 22 Nov, 2010

Czy jakis urzad moze sie czepiac kominka jako glownego zrodla ogrzewania?. Wlasnie moje papiery poszly do starostwa a w nich wlasnie takie rozwiazanie ogrzewania . :shock:

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Mon 22 Nov, 2010

Wielu ludzi mi odradzało grzanie kominkiem z płaszczem wodnym , dlatego chce wspomagac kolektorami, a w buforze zastosowac grzalke elektryczna tak na wszelki wypadek. Jednoczesnie wiem że urzedowo kominek nie powinien być jedną jednostką grzewczą ale wspomaganie przez solary i grzałke przekona że jednak tak można.

bart72
Posts: 9
Joined: Mon 22 Nov, 2010
Location: Wrocław

Post by bart72 » Mon 22 Nov, 2010

Kubek wrote:O ile mi wiadomo wykładnia przepisów jest taka, że w polskim budownictwie kominek nie może być głównym źródłem ogrzewania...
ja w planach zagospodarowania przestrzennego mam zapis,że mogę wybudować dom jednorodziny,chcę wybudować domek,w którym będzie kominek lub koza i użytkować go tylko rekreacyjnie do momentu kiedy nie przyjdą mrozy ,nie zamierzam inwestować w inny sposób ogrzewania,czy w/w cytat przekreśla moje plany

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 22 Nov, 2010

snow wrote:Wielu ludzi mi odradzało grzanie kominkiem z płaszczem wodnym , dlatego chce wspomagac kolektorami, a w buforze zastosowac grzalke elektryczna tak na wszelki wypadek. Jednoczesnie wiem że urzedowo kominek nie powinien być jedną jednostką grzewczą ale wspomaganie przez solary i grzałke przekona że jednak tak można.
Z Twojego postu wynika ,że chcesz w zimie ogrzewać dom solarem- tylko skąd solar ma wytworzyć tyle energii potrzebnej do ogrzania calego domu?
Grzałka elektryczna jest dobra owszem ale do podgrzewania wody ;)
Edit:
Wkład z płaszczem wodnym traktowalbym tu jako dogrzanie budynku a nie jako ogrzewanie .
Po pierwsze wkład musiałby pracować 24 h / dobę a po drugie zanim odda ciepło to minie troche czasu a sama moc cieplna wkładu zazwyczaj jest wystarczająca do ogrzania jednego pomieszczenia - nie mylić z mocą obiegu wodnego.
Proponowalbym spotkać się z osobą ,która używa faktycznie wkład z płaszczem wodnym i spytać o funkcjonalność i o możliwości wkładu.
Spotkałem się już z bardzo negatywnymi opiniami nie wspominając o demontażu calej instalacji przez pewną panią, która kupiła zwykły picec kominkowy z kaflami - ja to lubie demotywować :wink:

bart72
Posts: 9
Joined: Mon 22 Nov, 2010
Location: Wrocław

Post by bart72 » Tue 23 Nov, 2010

mewa wrote:Czy jakis urzad moze sie czepiac kominka jako glownego zrodla ogrzewania?. Wlasnie moje papiery poszly do starostwa a w nich wlasnie takie rozwiazanie ogrzewania . :shock:
Ponieważ ja też chcę ogrzewać tylko kominkiem(to będzie domek rekreacyjny),zadzwoniłem do wydz.architektury i zapytałem jak to jest.Okazało się że sam kominek nie może być głównym źródłem ogrzewania,ale można sobie na ściane zamontować elektryczny grzejnik(elektryk musi to zaznaczyć w projekcie),nie jest powiedziane jakiej musi być wydajności,więc wystarczy zamontować 1 taki grzejnik i już.Mam nadzieję,że ten specjalista ma rację

kubula
Posts: 27
Joined: Tue 07 Sep, 2010

Post by kubula » Tue 23 Nov, 2010

kominek z płaszczem wodnym to fajna sprawa, ale pozostaje temat c.w.u. w lato. Palić w kominku przy temperaturze na dworzu np. +25 tylko po to żeby się wykompać czy umyć naczynia :???:

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Tue 23 Nov, 2010

Ogolnie nie zamierzam tylko solarami grzac wody, kominek z plaszczem wodnym plus do tego bufor na 800litrów (dwuzbiornikowy) -kumulacja ciepłej wody solary maja to tylko wspomagać. A co do palenia w lecie - nie zawsze jest ciepło :) a nawet jak bede miec piec na ekogroszek to i tak musi chodzic by grzac wode. a kominek - ten jego urok :P

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Dobra robota

Post by KonradJ » Tue 14 Dec, 2010

Naprawde dobra robota firmy budujacej ten domek, gratuluje naprawde ladny i solidnie zrobiony

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 29 Apr, 2011

Tez mi sie podoba :cool:
fotki tych okienek polokraglych od srodka by sie przydaly...........



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”