ZIELONO NAM..."NA ZIELONEJ"

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Apr, 2011

Pani Bieńki.
proszę pisać otwarcie - tylko takie podejście pomoże i Pani i mnie w wyjaśnieniu sytuacji.
Oskarżenia bez podania konkretów nie służą ani wiarygodności Pani ani mnie. Proszę zatem o konkrety. Postaram się do nich publicznie ustosunkować.
Przy okazji - z mojej strony - wszelkie uwagi, o ile będę, będą może kierował poza Forum do p. Marcina.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 28 Apr, 2011

Wojciech Nitka wrote:Przy okazji - z mojej strony - wszelkie uwagi, o ile będę, będą może kierował poza Forum do p. Marcina
prosze pisac wprost na forum ktore jest przeciez dla wszystkich.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Post by bieńki » Thu 28 Apr, 2011

Ale w moim wątku nie było żadnych oskarżeń... Podałam także otwarcie datę Pana postu. Proszę wyszukać. Mój czas jest cenny, z pewnością Pana także. .A przecież wyszukiwanie informacji trochę tego czasu wymaga-już o tym Pan pisał kiedyś w wątku " Uwagi dotyczące serwisu".

Uwag naprawdę się nie boję, można pisać tu na forum, bo po to ono jest :lol:
I myślę, zę Pan Marcin na inwestora nie narzeka;)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Apr, 2011

bieńki wrote:A to już jest niegrzeczne z Pana strony :sad:
Przepraszam, co jest nie grzeczne?
Miała Pani szansę na "internetowy nadzór", ale niestety - jesteśmy z tych co "mogą" ale "nie muszą". Czy to Pani odpowiada czy nie. Zatem zamiast "internetowego nadzoru" proponuję zatrudnić inspektora nadzoru znającego wymagania dla technologii szkieletu drewnianego. Życzę powodzenia.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Apr, 2011

Marcin L wrote:prosze pisac wprost na forum ktore jest przeciez dla wszystkich.
Przepraszam, ale Inwestorka nie musi wiedzieć o wszystkim. Przepraszam, ale nie lubię zmieniać zdania, tym bardziej że Pani Inwestor, jak dotychczas, nie była w stanie udowodnić oskarżycielskich słów wobec firm zrzeszonych w SDD.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Post by bieńki » Thu 28 Apr, 2011

Ponieważ Inwestor "jest jaki jest" - nie każdy wybiera sobie inwestora - proponuję wszelkie uwagi kierować poza wiadomością do Inwestora - na swoje prywatne maile.
Jak tak miał wyglądać nadzór, za plecami inwestora, to na nim mi nie zależy. Dlaczego Pan taki nerwowy i złośliwy. Mnie Pan humoru nie popsuje;)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 28 Apr, 2011

Widze ze temat wymknal sie z pod kontroli proponuje ,,zawieszenie broni " i powrot do tematow technologicznych. :cool:

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Post by bieńki » Thu 28 Apr, 2011

Jestem jak najbardziej za! :wink:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Apr, 2011

Niestety, Pani inwestor.
Temat mógł być relacjonowany przez nas na naszym Forum, ale niestety - nie będzie.
Nie będzie do czasu potwierdzenia udokumentowanych oskarżeń pod adresem firm zrzeszonych w SDD.
Wybaczy Pani, ale dotychczasowe Pani słowa, skierowane w kierunku firm zrzeszonych w SDD, nie mają żadnego uzasadnienia.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Post by bieńki » Fri 29 Apr, 2011

Czy Pan siebie sam czyta? Polecam raz jeszcze lekturę rano. Dobrej nocy

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 29 Apr, 2011

Wojciech Nitka wrote:Patrz przykład kolegi Grzegorza z budowy pod Elblągiem. Może gdyby miał wpisy do dziennika budowy lub notatki - mógłby się bronić. A tak?
Wojtek, na forum bronił się nie będę. Opiszę jak zakończy się sprawa w sądzie. :)

Marcin, nie wiem co za idiota zatwierdził Ci takie posadowienie fundamentu ale dałbym mu chętnie "antynobla". :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 29 Apr, 2011

Grzegorz Szostak wrote:nie wiem co za idiota zatwierdził Ci takie posadowienie fundamentu
co masz na mysli Grzegorzu,tu wszystko plywa i to doslownie pod warstwa humusu stoi woda wiec tylko wyniesienie posadowienia wchodzilo w gre - lawy wykonalem zgodnie z zyczeniem inspektora nadzoru tj 50 cm szer i 30 cm wysokie .
okres dokladnie o co chodzi z tym ,,noblem" :wink:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 29 Apr, 2011

To że pływa widać na zdjęciach, ale po widoku lasu można się więcej zorientować :) W miejscu budowy są grunty klasy III ale w pobliżu klasa V-VI. Przy tak niskim posadowieniu ław wystarczy jeden "suchy" sezon i budynek zacznie osiadać.
Antynobel

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 29 Apr, 2011

AdamD wrote: Nie podaję nazwy z wiadomych powodów ale mogę Panie Wojtku podać na PM. I to postawa tej firmy zniechęciła mnie do nie szukania wykonawcy wśród SDD.
Tak się składa że temat znam z drugiej strony, tj. ze strony firmy wykonawczej.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

i mamy szkielet

Post by bieńki » Sat 30 Apr, 2011

Kolejny tydzień zamknął się gotowym szkieletem. Zakład przegrany, ale jakoś dziwnie mi nie jest smutno...
Attachments
Kopia Obraz 019.jpg
Kopia Obraz 020.jpg
P4291313.JPG
P4291314.JPG
widok z salonu.JPG
panorama.JPG

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 02 May, 2011

Grzegorz Szostak wrote:budynek zacznie osiadać
Wykonalem szerokie lawy 50 cm zbrojone 5 pretami ponadto na scianach fundamentu jest "wieniec", wiec sadze ze jesli cos osiadzie to raczej rownomiernie. Jest zdjety humus i budynek stoi na piasku, ciekawy jest przekroj gruntu tj humus 15 cm ,5-10 cm warstwa "glinki" i piasek.
Po wykonaniu wykopu woda nie naplywa z gruntu tylko w 80% od gory znad tej warstwy "glinki"wlasnie. Jakis km od tego miejsca plynie rzeczka i podejrzewam ze na tym samym poziomie. Teren budowy jest w najnizszym miejscu, po wykonaniu odwodnienia lub chodzby podniesieniu poziomu gruntu nie bedzie zadnego problemu i musze przyznac ze okolica jes naprawde ladna (las, laka, biegajace zwierzaki) i nawet jesli jest wiecej pracy z "dzialka" to naprawe warto.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 02 May, 2011

Marcin L, kiedyś już pisałem na temat fundamentów w podobnym kontekście. Prawie całe osiedle gdzie mieszkam jest posadowione na trudnym terenie w tym również mój dom. Część budynków jest posadowiona w podobny sposób jak ten co stawiasz, ale są też wykonane prawidłowo t.j. posadowione na tzw. studniach. Efektów ubocznych początkowo nie było przez około 10 lat. Problemy pojawiły się, gdy w wyniku rozbudowy infrastruktury opadły wody gruntowe. Budynki bez studni po prostu zaczęły osiadać co widoczne jest na wielu z nich w postaci solidnych pęknięć.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 03 May, 2011

Grzegorz Szostak wrote: posadowione na tzw. studniach
Tu nie ma torfu ani zadnego innego podobnego gruntu, jest zloty piasek pod warstwa "glinki" piasek i wysoki poziom wod gruntowych.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 03 May, 2011

Domyślam się który artykuł przeczytałeś na ten temat. Jeżeli grunt byłby typowo nienośny napisał bym to wcześniej dużymi literami. :)
Masz badania geotechniczne?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 03 May, 2011

Nie czytalem, raczej opieram sie na opini osoby, ktora ma duze doswiadczenie (staz dluzszy niz mamy lat Grzegorzu) w budowaniu na trudnym terenie prowadzila budowy dla Lasow Panstwowych swego czasu i na "bagnach"budowala rowniez.
Lawy wykonane sa zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru i maja nie siadac :wink: badan nie przewidziano w tym przypadku.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

kolejny tydzień

Post by bieńki » Sat 07 May, 2011

Nawet majowy śnieg nie przeszkodził...Dom ma ściany i konstrukcje oranżerii.
Attachments
P5061346.JPG
P5061342.JPG
P5061339.JPG
P5061338.JPG
P5061337.JPG

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Post by bieńki » Sat 07 May, 2011

:grin:

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

WIECHA

Post by bieńki » Sun 22 May, 2011

Oj, dawno mnie tu nie było, ale czas zbyt szybko płynie. A i robota pali się w rękach mojej ekipie. I oto efekty...Wiecha na naszym domku i szkielet domku rodziców
Attachments
Obraz 025.jpg
Obraz 026.jpg
Obraz 024.jpg
Obraz 023.jpg
Obraz 022.jpg
Obraz 021.jpg

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

Post by wapis » Tue 24 May, 2011

Sprawnie to wszystko idzie, oby tak dalej :grin:

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

Post by wapis » Wed 08 Jun, 2011

z7 :lol: ochrona przed słońcem
Attachments
nasz aparat 223.jpg
(26.04 KiB) Downloaded 42748 times

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

taras z7

Post by wapis » Thu 16 Jun, 2011

tarasik
Attachments
mamyz7.jpg

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

dalsze prace

Post by bieńki » Thu 16 Jun, 2011

dawno mnie tu nie było, ale przed nami wiele wyborów, wypraw za sprzętem, a na budowie dzieje się dużo...
Attachments
P6141394.JPG
P6141393.JPG
P6141389.JPG

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

a to z dzisiaj

Post by bieńki » Thu 16 Jun, 2011

Przyjazd wełny
Attachments
Obraz 057.jpg
Obraz 055.jpg
Obraz 056.jpg

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 21 Jun, 2011

i tak to wygladalo 2 tyg temu...teraz jest ladniej :wink: posprzatane

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 21 Jun, 2011

Muszę przyznać, iż jest to już kolejny dom w wykonaniu Marcina (w tym dwa widziałem na własne oczy podczas wizyty na budowie) i ciagle jestem pod wrażeniem kunsztu ...
PS
A można się dowiedzieć gdzie jest ta budowa? Oczywiści na PW ;) Chętnie wpadłbym zobaczyć na żywo kolejną robotę Marcina :mrgreen:
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

z7

Post by wapis » Tue 19 Jul, 2011

Kolejne fotki
Attachments
dom1.JPG

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

i nasz wykonawca

Post by wapis » Tue 19 Jul, 2011

MarcinL
Attachments
dom2.JPG

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

inwestor

Post by wapis » Tue 19 Jul, 2011

Całkiem zadowolony inwestor;)
Attachments
dom3.JPG

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 19 Jul, 2011

Super ;) Mam nadzieję, iż w przyszłym tygodniu zobaczę to juz na wlasne oczy ;)
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Sat 23 Jul, 2011

Byłem ... Widziałem ... I wcale się nie dziwię, że inwetor jest zadowolony ;) A kolor zielony? No cóż - zazdrośnicy mogą rzeczywiście zzielenieć z zazdrości :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zaproszenie i gościnę :lol:
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 26 Jul, 2011

Arturze a Jak tam Twoja budowa?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 29 Jul, 2011

p.Gliwicki nie buduje z przyczyn od niego nie zaleznych - zalatwialismy zalegle sprawy stad jego wizyta u mnie na budowie.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 02 Aug, 2011

Marcin L wrote:p.Gliwicki nie buduje z przyczyn od niego nie zaleznych - zalatwialismy zalegle sprawy stad jego wizyta u mnie na budowie.
Rozmawialem z Arturem osobiscie podczas mojej budowy. Nie wiem jakie są przyczyna ale wielka szkoda, że nie może zrealizować swojego marzenia.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 03 Aug, 2011

No niestety nie wszystko jest zależne w 100% tylko od nas i czasem trzeba siępogodzić z tym, co dał nam los. Temat budownictwa drewnianego jest dla mnie jednak ciągle atrakcyjny i kolejny dom na 100% będzie w tej technologii. I na 100% chcialbym, by wybudował go dla mnie Marcin :mrgreen:
A sprawy które wyjaśniliśmy? Cóż ... To nasz a sprawa i niech już tak pozostanie ;)

Raz jeszcze dziękuję p. Eli za zaproszenie na swoją budowę! Naprawdę piękny dom i nic tylko pozazdrościć lokalizacji. Ta cisza ... Ten szum lasu ... Czego mozna chcieć więcej by osiągnąć pełnię szczęścia?
Proszę tylko uważać z tym rozprowadzeniem odcieków z przydomowej oczyszczalniściaków. Jeżeli jest tak jak mówił Marcin (mam na myśli poziom wód powierzchniowych), to może mieć Pani troszeczkę mało przyjazny klimat. Chętnie udzielę Pani kilku porad w tym temacie (to moja działka wynikająca z profesji) ...
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

bieńki
Posts: 50
Joined: Mon 18 Apr, 2011

Otynkowane na zielono na "Zielonej"

Post by bieńki » Fri 16 Sep, 2011

Dawno mnie tu nie było, ale obiecuje się poprawić :oops: -na chwilę wklejam zdjęcia otynkowanych domków Z8 i Z7. Kolejne zdjęcia dodam niezwłocznie...Bo dziś np jest już tynk na podmurówce i brama garażowe, Dzieje się, dzieje...
Attachments
nasz aparat 484.jpg
z8
nasz aparat 479.jpg
z8 oranżeria
nasz aparat 482.jpg
z7 przód w kolorze khaki;)



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”