L-72 ŚWIĘTOKRZYSKIE, czyli szkielet ze SweetHome

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Post by mojo6006 » Sun 16 Dec, 2012

Inwestor mieszka już w domku? jakieś spostrzeżenia co do użytkowania? mam zamiar budować podobny domek i jestem ciekaw...


ANTONIantoni
Posts: 17
Joined: Wed 12 Oct, 2011

Post by ANTONIantoni » Sun 16 Dec, 2012

niestety nie miesżka jeszczeImage
Po opuszczeniu budowy przez firmę SweetHome robota praktycznie stanęła w miejscu... Wykończenie i instalacje w miarę możliwości, sam będę wykonywał i napewno będzie to trwało.
Spostrzeżenia na dzień dzisiejszy? W domu temperatura nie spadła poniżej zera mimo że na dworze w ostatnich dniach dochodziło do minus 15stopni. W środku czuć zapach drzewa, i jest przyjemnie .
Jak coś to zapraszam na oględziny, z bliska wszystko lepiej wygląda.
Wracając do historii budowy to w listopadzie udało się wykonać schody do piwnicy, piwniczkę w garażu, podłączenie wod-kan. , prądu ( do tej pory był agragat). Trochę wcześniej dociepliliśmy podmurówkę.
Attachments
PB040013.JPG
PB040014.JPG
PB040012.JPG
zarys piwniczki
PB040034.JPG
Nasi goście, którzy nas bardzo często odwiedzają - 13 saren w dwóch stadach.
PB040022.JPG
Goście goście...
PB040032.JPG
na dzień dzisiejszy już nie straszą wykopy i betoniarka. wokół plac jest wyrównany.

mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Post by mojo6006 » Sun 16 Dec, 2012

muszę przyznać że domek bardzo ładnie się prezentuje, jakie ogrzewanie jest w planie?
jak uda się załatwić papiery to na wiosnę chcemy ruszać z budową, w założeniu fundamenty na własną rękę w miarę możliwości, później do stanu surowego zamkniętego firma wykonawcza i resztę już podobnie jak Pan.
Czy taki plan jest do ogarnięcia z Pana punktu widzenia na ten etap budowy jaki jest?
Coś by Pan zmienił z własnych doświadczeń?

ANTONIantoni
Posts: 17
Joined: Wed 12 Oct, 2011

Post by ANTONIantoni » Sun 16 Dec, 2012

fundamenty we własnym zakresie to zawsze parę groszy w kieszeni, trzeba pamiętać o pozostawieniu otworów/peszli itd na przyłącza. U mnie fundamenty, strop, ocieplenie wszystko co w ziemi robiłem osobiście z pomocą rodziny/znajomych. Mury piwnicy wymurował murarz.
Ogrzewanie na paliwa stałe, piec z podajnikiem. Może w przyszłości jakieś bardziej wygodne się zainstaluje. dół ogrzewanie podłogowe, góra kaloryfery.
czy coś bym zmienił? Napewno od razu zrobiłbym fundament pod garażem na tym samym poziomie co dom i podpiwniczył tym samym garaż za jednym zamachem.
Osobiście b.spodobała mi się inna elewacja ale za namową żony zostaliśmy przy pierwotnych ustaleniach.


Post Reply

Return to “Historie budowy domów”