Koszt domku drewnianego całkowity

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
tomaten
Posts: 4
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Koszt domku drewnianego całkowity

Post by tomaten » Fri 16 Dec, 2011

Dzień dobry jesteśmy z żoną zainteresowani postawieniem domku drewnianego, chciałem się spytać czy nie orientujecie się ile trzeba dołożyć aby wykończy domek z firmy Drew-bud strona: domy-z-drewna?bls?pl (zamiast znaku zapytania kropkę0 na przykładzie projektu DM-43.
Ile trzeba mniej więcej dołożyć, aby mieć dom pod klucz. Ile kosztuje mniej więcej instalacja hydrauliczna, elektryczna, czy można ogrzewać tylko kominkiem, ile kosztuje postawienie komina, kominka, fundamentów.
Jakie są koszty utrzymania takiego domku co ile trzeba impregnować ile trzeba wydać na farby, koszty ogrzania kominkiem. Wiem, że ciężko to ocenić ale budowaliście swoje domki i mniej więcej możecie powiedzieć.
Proszę pisać o innych kosztach jakie jeszcze są. Ile kosztują mnie więcej pozwolenia itp., media. Na chwilę obecną mam tylko działkę.
Stan mieszkalny 225tys.
b) Stan Dom mieszkalny (bez fundamentu, komina , instalacji, wyposażenia łazienki, kominka, wylewek gdzie są wymagane):
Cała konstrukcja domu 14 x14, 14 x 8, 20 x 8 cm.
Okładka zewnętrzna - z deski o szerokości 20 cm x 4.5 cm
Stolarka okienna (euro szyba k=1.0) i okiennice (listewkowe)
Stolarka drzwiowa zewnętrzna (euro) i wewnętrzna
Sufit z widocznymi tragarzami
Podłogi parter-ptętro z ociepleniem
Ściany ocieplone wełną mineralną 150mm + 50mm
Poddasze ocieplone wełną mineralna 200mm + 50mm
Wiatroizolacja, Paroizolacja
Okładzina wewnętrzna, boazeria lub regips lub (FARMACEL opcja)
Konstrukcja impregnowana
Dach łacony z podbitką
Dach kryty (blachą dachówkową)
Orynnowanie dachu
Ściany działowe z ociepleniem 100mm
Schody z balustradą
Schody rozkładane na strych
Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje
Jednokrotna impregnacja zewnętrzna kolor do wyboru
Okna dachowe jak występują w projekcje
Obróbki blacharskie dachu i komina
Wyłaz dachowy
Transport stan surowy do 400 km
Transport stan mieszkalny do 400 km
Projekt
Montaż
Vat
Czy można w takim domku od razu zamieszkać czy musi ono postać (PRACOWAĆ). Proszę pisać wszystko co przyjdzie wam do głowy, proszę o cyferki.
Z góry dziękuje za odpowiedź.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Koszt domku drewnianego całkowity

Post by Wojciech Nitka » Fri 16 Dec, 2011

tomaten wrote:Ile trzeba mniej więcej dołożyć, aby mieć dom pod klucz. Ile kosztuje mniej więcej instalacja hydrauliczna, elektryczna, czy można ogrzewać tylko kominkiem, ile kosztuje postawienie komina, kominka, fundamentów.
Polecam - http://www.szkielet.pl/domy_szkieletowe ... itki&id=45

tomaten
Posts: 4
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Koszty

Post by tomaten » Fri 16 Dec, 2011

Dziękuje bardzo ciekawy artykuł, ale brakuje mi cen. Czy wystarczy 100 tys. aby wykonczyć ze stanu mieszkalnego do stanu pod klucz.

tomaten
Posts: 4
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Najtańszy domek

Post by tomaten » Sat 17 Dec, 2011

Z czego obecnie są najtańsze domki?

prywata
Posts: 7
Joined: Wed 28 Aug, 2019

Re: Koszt domku drewnianego całkowity

Post by prywata » Fri 18 Jun, 2021

Hejka. A ja jestem zdania, że każdy buduje taki dom jaki chce i na jaki go stać. Ale i tak pamiętajmy o tym że w każdym domu należy sprzątać. A że ja nie należę do osób lubiących sprzątać także zastanawiam się nad jakimś innym rozwiązaniem. I tak znajoma powiedziała mi, że ta firma sprzątająca z Wrocławia to jest właśnie to czego szukam. Dlatego też mam zamiar z takiego rozwiązania skorzystać.

User avatar
Moonia79
Posts: 3
Joined: Wed 24 Nov, 2021
Location: Wrocław
Contact:

Re: Koszt domku drewnianego całkowity

Post by Moonia79 » Wed 24 Nov, 2021

Przeglądając obecne oferty domków drewnianych z przerażeniem widzę, że ich ceny zwiększyły się o co najmniej 1/3 w stosunku ro roku ubiegłego! Myślicie, że ta tendencja się utrzyma?



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”