Budowa domu ,,Rezydencja nad Jeziorem"

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Budowa domu ,,Rezydencja nad Jeziorem"

Post by mukal » Mon 12 Nov, 2012

Witam wszystkich.
Jestem nową osobą na tym forum, po kilku tygodniach śledzenia opisywanych tutaj historii budowy domów postanowiłem przedstawić również swoją , budowę wymarzonego i dłuuuugo oczekiwanego domu.

Pierwotnie wybór padł na firmę Promopack z którą w listopadzie 2010 roku podpisaliśmy umowę.
Razem z żoną zdecydowaliśmy, że będzie to ,,Rezydencja Nad Jeziorem"" jeden z flagowych projektów tej firmy.
Po żmudnym okresie poświęconym na dopracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę, co trwało niezwykle długo bo do listopada 2011 roku, główny powód to duża ilość błędów w projekcie otrzymanym od Promopacku, dostaliśmy wreszcie upragnione pozwolenie na budowę.
Jednak w momencie kiedy wydawało się, że gehennę z załatwianiem formalności mamy już za sobą i teraz to już tyko budować, okazało się, że firma Promopack po zainkasowaniu kolejnej wpłaty na swoje konto na poczet niby prefabrykacji która tak naprawdę nawet się nie rozpoczęła tłumacząc się opwiadała różne zmyślone historie. Historie mające na celu tylko i wyłącznie przysłowiowe mydlenie oczu by wyciągnąć kolejne złotówki nie robiąc absolutnie nic by następnie zawiesić swoją działalność nie oddając wpłaconych naprawdę sporych kwot. Sprawa zapewne znajdzie swój finał w sądzie. Przy okazji podobnie pokrzywdzone osoby przez Promopack proszę o kontakt może razem będzie łatwiej i szybciej wyegzekwować poniesione straty,. To tyle w kilku zdaniach na temat oszustów z firmy Promopack, Obecnie ci sami ludzie według mojej wiedzy mają czynny udział w firmie DrewGroup.

Z racji pozostawienia na przysłowiowym lodzie rozpoczęliśmy poszukiwania innej tym razem rzetelnej firmy budującej domy w podobnej technologii. Po intensywnych poszukiwaniach wybór który jak się można domyślić nie był łatwy ze względu na znacznie ograniczone zaufanie z naszej strony do innych firm po przednich doświadczeniach, padł tym razem na firmę SweetHome z Kielc.
Nieduża firma ale póki co to drugi biegun kompetencji w porównaniu z poprzednią firmą, konkretnie i na temat, technologia również lepsza niż ta która oferował Promopack - większe przekroje drewna i ocieplenie z wełny drzewnej Steico przy rozsądnej cenie. Obecnie dom jest w produkcji z drewna KVH i BSH z Austrii i pod koniec listopada według zapewnień właściciela powinna ruszyć budowa domu. Mam nadzieję, że nie zapeszę i nadal wszystko będzie równie sprawnie przebiegać a pogoda nie spłata nam figla. Przesyłam kilka zdjęć z wizualizacji-wersja robocza. O kolejnych postępach będę informował na bieżąco. Czekam na ewentualne pytania i komentarze. Pozdrawiam
Attachments
1.JPG
Transport dotarł na czas tydzień temu . Wszystko wycięte zgodnie z planem i przygotowane do produkcji
2.JPG
Witam Ponownie
Po chwilowej nieobecności na forum z radościa informuję , że w dniu dzisjeszym ruszyła budowa domu czyli montarz przygotowywanych wcześniej alementów w zakładzie produkcyjnym. Zdjęcia z postępów budowy będę miał jutro.
3.jpg
Transport dotarł na czas tydzień temu . Wszystko wycięte zgodnie z planem i przygotowane do produkcji
2.jpg
kolejny widok
1.jpg
Przesyłam widok elewacji
020.png
widok od strony północnej
47 +.png
raz jescze elewacja południowa
49.png
Proponowane ozdobne wykończenie szczytu, może być bez. Co sądzicie?
54.png
ozdobne wykończenie
getattach,mid,1351263720986492149,mpid,10,min,1,uid,08798c41fc4c347a.jpg
widok od strony południowej
(7.98 KiB) Downloaded 46820 times


mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Fri 30 Nov, 2012

Witam Ponownie :smile:
Po tygodniowym montażu w zakładzie produkcyjnym firmy SweetHome, co również sam miałem okazję oglądać . Nastąpił upragniony moment składania domu w dniu 28.11. Na działkę wjechał tir oraz dźwig i robota ruszyła na dobre ku zdziwieniu okolicznych mieszkańców. Sąsiad wyszedł do pracy przed siódmą i widział tylko krzątających sie pracowników a po powrocie zobaczył, że stoi juz praktycznie cały parter. Jak tak dalej pójdzie i pogoda będzie łaskawa to może do końca roku dom będzie już przykryty dachem. Póki co ekipa pracuje sprawnie od 7 do 17 i widać., że wie co ma robić. Nie ma jak na razie żadnych niespodzianek
wszystko idzie zgodnie z planem. Zamieszczam zdjęcia z produkcji oraz z montażu. Jak zobaczycie coś niepokojącego to proszę o informację, komentarz. Pozdrowienia :grin:
Attachments
4.JPG
5.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
12.JPG
13.JPG
15.JPG
17.JPG

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Sun 02 Dec, 2012

Witam
Przesyłam kolejne zdjęcia z prefabrykacji.
Pozdrawiam
Attachments
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Mon 03 Dec, 2012

Witam
Przesyłam obiecaną wcześniej porcję zdjęć z montażu domu.
Do dnia dzisiejszego dom ma już poddasze wraz ze ściankami działowymi. Dziś byliśmy na budowie z całą rodzina gdzie synowie, mam ich dwóch, mogli się po raz pierwszy przymierzyć do swoich pokoi, oczywiście nie obyło się bez zgrzytów bo dlaczego młodszy mam mieć mniejszy pokój! :twisted: Jakoś jednak doszli do porozumienia :mrgreen:
Montaż więźby dachu ma nastąpić w najbliższy poniedziałek. Póki co to prace realizowane są zgodnie z planem ku oczywiście mojemu zadowoleniu. Po wcześniejszych bardzo złych doświadczeniach z Promopackiem ze SweetHome wszystko idzie bardzo sprawnie. :shock:
Attachments
26.JPG
Wypakowywanie elementów
28.JPG
Pierwsza ściana już w górze
29.JPG
30.JPG
31.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
36.JPG
37.JPG

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Mon 03 Dec, 2012

Kolejne zdjęcia :mrgreen:
Attachments
38.JPG
40.JPG

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Sun 09 Dec, 2012

Witam
Przesyłam kolejne zdjęcia z montażu, zima mocno doskwiera ale pracownicy ze SweetHome dają radę :mrgreen: Tak to teraz wygląda.
Pozdrawiam
Attachments
50.JPG
49.JPG
48.JPG
47.JPG
46.JPG
45.JPG
44.JPG
43.JPG
42.JPG
41.JPG

mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Post by mojo6006 » Sun 16 Dec, 2012

chyba cała budowa przebiega bezproblemowo...inwestor poza zdjęciami nie ma żadnych uwag
jakieś informacje co do grubości ocieplenia? dom będzie energooszczędny?

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Mon 07 Jan, 2013

Witam
Na całe szczęście budowa domu przebiega bardzo sprawnie jak na tę porę roku i bez większych problemów. Wszystkie jak do tego momentu drobne błędy które zdarzają się zapewne na każdej budowie są szybko poprawiane przez ekipę Pana Michała. Tak więc oby tak dalej.
Jeżeli chodzi o grubość izolacji to będzie to 32cm samego Steico. Do tego jak doliczymy grubość płyty MFP oraz tynku i regipsów da nam to całkowitą grubość ściany 35 cm. Przy tak grubej ścianie ocieplonej 32 cm Steico dom będzie jak najbardziej energooszczędny. Zapotrzebowanie na ciepło firma która ma mi zrobić zintegrowane ogrzewanie w całym domu kocioł gazowy plus kominek z płaszczem wodnym do tego rekuperacja wraz z piwnicą 94 metry kwadratowe. Firma ta wyliczyła zimą zapotrzebowanie na moc grzewczą całego budynku C.O. budynku: Q=ok. 11,9 kW.

Przesyłam aktualne zdjęcia. Pozdrawiam
Attachments
DSC03075.JPG
(31.6 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03073.JPG
(27.62 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03058.JPG
(34.31 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03057.JPG
(36.32 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03056.JPG
(35.79 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03055.JPG
widok z górnego balkonu jeszcze bez balustrad
(23.88 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03052.JPG
(32.83 KiB) Downloaded 8850 times
DSC03036.JPG
widok wieczorową porą, przy ognisku
(31.1 KiB) Downloaded 8850 times
DSC02976[1].JPG
widok sypialni wyjście na balkon
(52.01 KiB) Downloaded 8850 times
DSC02974.JPG
wodok sypialni wole oko
(30.05 KiB) Downloaded 8850 times

mojo6006
Posts: 14
Joined: Sun 16 Dec, 2012

Post by mojo6006 » Mon 07 Jan, 2013

to oby tak dalej do samego końca, bo jak czasami czyta się o problemach jakie mają inwestorzy to odechciewa się budować :smile: a z ciekawości jaki jest mniej więcej koszt takiego zintegrowanego ogrzewania? jest to system jednego producenta czy zlepek różnych?

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Wed 09 Jan, 2013

Zintegrowane ogrzewanie proponuje w swej ofercie firma Makroterm. Kominek z płaszczem wodnym +kocioł gazowy i solary, lub zamiast gazu pompa ciepła. Nad ich ofertą dość długo się zastanawiałem. Była jednak dla mnie za droga, koszt kominek +piec + pompa ciepła powietrze woda to koszt około 40 000 do tego kaloryfery na poddaszu i w piwnicy to kolejne 20 000. Polecony hydraulik zepnie mi razem piec gazowy kond. + kominek z kratek amelia 24 kw narożny do tego bufor na wodę i rozprowadzenie instalacji wraz z kaloryferami Kermi koszt około
50 000

mukal
Posts: 9
Joined: Mon 15 Oct, 2012

Post by mukal » Fri 29 Mar, 2013

Po długiej nieobecności na forum spowodowanej dużą ilością prac wewnątrz domu znalazłem chwilę na podzielenie się swoimi uwagami oraz najnowszymi zdjęciami.
Tak jak wspomniałem wcześniej obecnie trwają jeszcze prace wod-kan oraz montaż dodatkowego ocieplenia od wewnątrz i płyt gipsowych. Zostały też już prawie zakończone prace związane z instalacjami elektrycznymi, TV oraz alarmową. W środku, dom powoli nabiera ostatecznego wyglądu ale sporo jeszcze przed nami. W porównaniu do etapu składania domu gdzie dom rósł w oczach obecnie to wręcz żółwie tempo. Z prac nazwijmy to zewnętrznych które pozostały do zrobienia to : położenie tynków, balustrady i deskowanie tarasu, schody wejściowe, zamontowanie kutych elementów podtrzymujących rynny drewniane . Właściciel firmy Pan Michał obiecał dokończyć dzieła na wiosnę, której póki co za oknem nie widać. :evil:

Pierwsze nasze doświadczenia są takie, że dom jest ciepły, ogrzewany tylko kozą pozwala spokojnie osiągnąć w krótkim czasie temperaturę 15 stopni a przy dłuższym ogrzewaniu udało się 20 stopni w mroźne dni, sam sprawdzałem. :grin: Dodam, że sporo jest jeszcze nieszczelności pod drzwiami na taras, do tego ciągnie zimno klatką schodową do piwnicy i od stropu piwnicy która jeszcze nie ma okien i drzwi . W środku jest przyjemna dla ucha cisza, izolacja ścian sprawdza się również akustycznie. :grin:
Przesyłam kilka najnowszych zdjęć ,,wiosenną porą” :grin:
Pozdrawiam
Attachments
20130320261.jpg
(60.89 KiB) Downloaded 6906 times
20130320262.jpg
(55.43 KiB) Downloaded 6906 times
20130320264.jpg
(63.31 KiB) Downloaded 6906 times
20130320266.jpg
(64.47 KiB) Downloaded 6906 times
20130320267.jpg
(57.53 KiB) Downloaded 6906 times
20130320260.jpg
(52.66 KiB) Downloaded 6906 times



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”