Belladonna z pracowni Archiportal

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Tak jak napisałem będę pokazywał co jest naprawiane i jak, zrobiłem już wentylacje ławy kominiarski i wyłaz dachowy. Będę to pokazywał.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

I widzisz Zbysio bez wzgledu na wszystkie argumenty ktore tutaj padly nie bierzesz pod uwage ze wina moze byc rowniez po twojej stronie .
Wiesz dlaczego Inmark jest zadowolony ......??? Bo sie uczciwie rozliczyl co do 1zl
I to jest sedno sprawy....pieniadze wyplacone na 0ro robota skonczona .
Ale bez wzgledu co by ktos nie napisal i tak zawsze bedziesz stal slepo przy swoim,zreszta jak podczas calej budowy ,zalozyles sobie pewien cel ....
Nawet jesli sie z kim ,,sklucilem" w trakcie budowy to zawsze w jakis sposob w koncu sie dogadywalusmy .
A ze Zbysiem nie .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Panie szanowny, zaczynam podejrzewać, ze żona Panu nie pokazała pisma które zostało wysłane na adres jej firmy, poinformowany Pan został tam o rozliczeniu co do złotówki, zgadza się, reszty będzie dowiadywał się pan w szczegółach w sądzie, naprawdę jakby pan nie zaśmiecał ciągle filozoficznymi wywodami.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

To jedz tam Martin5 i ocen ,porownaj ze zdjeciami chcesz liste co bylo zrobione.
Mozesz Zbysio lawy sobie robic na goncie , wierze koscielna sobie podtaw na dachu ....a gdzie to masz w umowie ???
Idziesz w zaparte ale konfidenci widac tak maja.
Odrazu wez fundament wstaw i powiedz ze Ci budowe porzucilem na tym etapie .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Gdzie to mam w umowie? W umowie ma pan jak byk, że buduje zgodnie z projektem. Jak budynek ma być oddany do użytku bez opinii kominiarskiej, która tego wymaga, pytam się jak, wiec poco pisze pan takie zaczepne idiotyzmy, zostawił nas pan i maił to w du..pie

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Zbysio wrote:Panie szanowny, zaczynam podejrzewać, ze żona Panu nie pokazała pisma które zostało wysłane na adres jej firmy, poinformowany Pan został tam o rozliczeniu co do złotówki, zgadza się, reszty będzie dowiadywał się pan w szczegółach w sądzie, naprawdę jakby pan nie zaśmiecał ciągle filozoficznymi wywodami.
A to beda 2 sprawy o skladanie falszywych zeznan tez za to jest 3 lata w zawieszeniu jesli sie bylo niekaranym.
Kreatywna ksiegowosc w wykonaniu Zbysia mnie nie interesuje .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Pokazuje pan swój poziom, coraz bliżej bruku, jak w sms-ach

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Zalacznik do umowy dokladnie wszystko okresla ,co i w jakim zakresie ma byc wykonane ....jesli tam czegos niema to jest to praca dodatkowa .
Moge 10law zalozyc na 1 dachu jak ktos za to zaplaci .
Oj Zbysio ....Zbysio nieladnie

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Nieładnie, ze jest pan oszustem, W umowie jest zapisane, że buduje pan zgodnie z projektem, ale pan ma umowę gdzieś to już wiemy.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

I konfident Zbysio mowi o ,,poziomie bruku "????to ciekawe.....

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Ja oszustem fajnie ....oszukalem sie sam robiac za darmo prace na budowie Zbysia na duza Kwote.....
Rozumiesz ze nie zaplaciles i masz nie zrobione ,wykorzystales czyjas dobra wole i stales sie zwyklym donosicielem-i dlatego juz nikt do Ciebie nie pojechal ....
To chyba logiczne jest ...

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Nie jesteśmy na ty prostaku. Dostał pan prawie wszystkie pieniądze, ale pan nas zostawił, reszta została rozliczona na poprawę pańskiego partactwa i wykonanie prac których pan nie zrobił, został pan powiadomiony o tym pismem. Za to pan jest zwykłym oszustem podatkowym.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Na pan to trzeba sobie zasłuzyc Zbysio ....a niech bedzie Panie Konfidencie
P.Prostaku nie rozumiesz ze wartosc uslugi budowlanej okresla rynek a nie wdzidzimisie inwestora ....

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Nie miales odwagi przyjechac na koniec budowy i pogadac w 4 oczy to teraz musimy sobie troche popisac jak rozumiem ???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:Na pan to trzeba sobie zasłuzyc Zbysio ....a niech bedzie Panie Konfidencie
P.Prostaku nie rozumiesz ze wartosc uslugi budowlanej okresla rynek a nie wdzidzimisie inwestora ....
Wartość usługi budowlanej określa umowa jak a pan podpisał.
Ale ten wątek jest nie o tym, moja fotorelacja pokazuje moją budowę a nie pańskie spostrzeżenie na temat rynku.

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:Nie miales odwagi przyjechac na koniec budowy i pogadac w 4 oczy to teraz musimy sobie troche popisac jak rozumiem ???
Nie jest z panem na ty. Nie ma pan za grosz kultury w sobie. Gadaliśmy wielokrotnie, ale okazał się pan oszustem.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Umowa nie okresla wartosci prac dodatkowych ....ale jak rozymiem wszystko Zbysio mial w cenie ....???

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Kiedy Zbysio ze mna rozmawial przed zlozeniem donosu ??o czym rozmawialismy ,dotrzymal Zbysio slowa ....do dzis nie .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:Umowa nie okresla wartosci prac dodatkowych ....ale jak rozymiem wszystko Zbysio mial w cenie ....???
Napiszę dziś po raz setny, prace dodatkowe przyjęliśmy w obecności kierownika budowy, i zgodziliśmy się na ich wycenę. Więc o co Panu chodzi?
Zostały one wykonane tak jak pokazują zdjęcia.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Chodzi o to ze to byla wycena bez faktur gdzie uwzglednione byly tylko bezposrednie koszty i to nie w calosci ....w momencie kiedy Zbysio zarzadal faktur zerwal umowe ustna i obciazyl sie kosxtami VAT ,ZuS,Dochodowy i zysk .

I dlatego jest mi Zbysio winien duzo wiecej kasy wlasnie o te kwoty .

Gdyby nie bylo tego wyskoku ze strony Zbysia do skarbowki ,wartosci pozostaly ny takie jak ustalilismy ....

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

To w takim razie musi Pan złożyć pozew sądowy i oznajmić, że wystawi Pan rachunki za budowę domu, których pan nie wystawił, a za prace dodatkowe to już nie one będą w szarej strefie :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Rachunki mam wystawione i podatek zaplacilem od tego ale Zbysio ich nie dostanie dopuki ne zwroci Vatu i pozostalych kosztow.
Czy mam wyslac do Zbysia a potem 2 wezwania do zaplaty i przedsadowe wezwanie i oddac firmie windykacyjnej ....tam sie nikt nie bedzie pytal o nic......
Oj Zbysio .....przemysl to ,zrob co masz zrobic a ja dostosuje sie .
Skladam Zbysiowi propozycje rozwiazania problemu kilkanascie postow temu ale widze ze bezskutecznie

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Tak niech pan doliczy vat do ceny całego domu, pomimo, że w umowie są zapisane ceny brutto, jest Pan śmieszny.
Za to może Pan się z pewnością spodziewać wezwania do zapłaty za naprawę dachu, 5 lat gwarancji.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Niech sobie Zbysio naprawi z tej kasy co zostala na nowego gonta starczy ,jesli wogole jest cos do naprawiania chyba ze s.dekarski na obrobkach bo kierownik w zime na dach nie wpuscil nas .
Ja mam 2 umowy 1 posklejalem sobie tasma bo sie umowilismy ze ja niszczymy ale obawiam sie ze i tym razem inwestor ,,dotrzymal slowa "to ta na wieksza kwote ,o ktorej mowimy bo 2sa przez Zbysia podpisane ???
Tak wiec czekam na dxialania inwestora i zobaczymy co dalej ....
Widze ze koniecznie chce Zbysio napisac ostatni wiec koncze bo szkoda mi czasu.

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Tak niech Pan sobie poskleja, koniecznie, należało panu zablokować kasy zdecydowanie więcej, wtedy może wziął by się pan do uczciwej roboty. A tak widzi pan nic nie zostało po naprawie pana fuszerek i zrobieniu tego czego pan nie raczył zrobić bo zwiał pan jak tchórz a na naprawę dachu byłoby jak znalazł.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Marcin L wrote:Widze ze koniecznie chce Zbysio napisac ostatni wiec koncze bo szkoda mi czasu.
Jak by Zbysio wiecej sobie ,,zostawil" to fotki byly by samego szkieletu....
Zostawił....to tak neutralnie brzmi jakos ....ja bym to onaczej nazwal

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Wiem, ze chciałby pan zakwestionować to co widać na zdjęciach, wiem, ale to niestety fakty.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

To wstaw Zbysio z konca stycznia fotki jak schodzilismy z budowy ...jak zmniejsze to swoje wstawie i troche sie beda roznic od tych z listopada ....
Jak ktos tu napisal ,,chytry 2razy placi" ....i jak tam z tym dotrzymaniem slowa z naszej ostatniej rozmowy telefonicznej .,tak jak z pozostalymi naszymi ustaleniami.
Tchorzem jest jednak ten kto boi sie spotkac i przycwaniakowac w 4 oczy !!!

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Więc tym tchórzem jest pan, bo nie reaguje Pan na próby kontaktu odkąd pan uciekł jak szczur z budowy.
Fotki, już panu napisałem są i ze stycznia, w co pan nie wierzy, niech pan sprawdza właściwości płków.
Wiele z tych rzeczy jest tak do dziś, bo nie są jeszcze poprawione, daszek, tu poważna sprawa, cieknący dach bardzo poważna sprawa, nieocieplone poddasze, teraz się dowiedziałem, że to błąd, co jeszcze? listwy przypodłogowe parapety, co jeszcze pan interesuje, podbitka odpada co dzień w innym miejscu, owszem latam z drabiną i staram się przybijać ale na niewiele się to zdaje, co jeszcze pan chce widzieć?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Wiec wstawie swoje zdjecia i zweryfikujemy....
Trzeba bylo zaplacic ...a przynajmniej zwrocic koszty dojazdu
To jeszcze Zbysio zdziwiony ze z konfidentem juz nie rozmawiam bo po co zeby potem w zywe oczy sie wyparl ....dlaczego nie pisze Zbysio emeila ....???bo juz nie mozna potem ,,palic głupa"
Bohater za monitorem....wstyd ....spojrzec w oczy sie boi....

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Ale to pan jest bohater z za monitora, inwektywy i chamstwo, to właśnie pan, to pan zachował się jak tchórz, tylko tchórz boi się odbierać telefonu 8 miesięcy

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Marcin L wrote:Trzeba bylo zaplacic ...a przynajmniej zwrocic koszty dojazdu
Pan ma wszystko zapłacone, a koszty dojazdu ? to żart, to Pan decyduje się budować w całej Polsce, koszty dojazdu, żeby Pan skończył budowę i dokonał poprawek, albo naprawy gwarancyjnej.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Chyba Zbysio nie rozumie gdxie jest problem.
Zachowałes sie jak zwykla ...........Zbysio ,i dlatego nie bede rozmawial z takim czlowiekiem ...dlaczego boisz sie napisac smsa albo emeila ??
Mam gdzies te pieniadze ktorych mi juz nigdy nie zaplacisz Zbysio....o co innego tu chodzi ale i tak nie zrozumiesz jak zwykle .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Ma pan gdzieś pieniądze bo pan je wyciągną od nas do końca, dlatego też ma pan gdzieś nasz dom. pan się boi rozmawiać przez telefon?
Ja rozumie gdzie jest problem, problem jest w tym, że zostaliśmy od 8 miesięcy z mega kłopotem na głowie, z bankiem, z nadzorem budowlanym, z kominiarzami, z cieknącym dachem, z walącym się zadaszeniem tarasu, to rozumie ale pan tego nie chce zrozumieć

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Eee jak ,,grochem o sciane". ale rozumiesz ze stajac sie konfidentem przestales byc dla mnie inwestorem ...to jest jasne chyba???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Tak rozumie i jest mi smutno, a pan rozumie, że przestałem być dla pan inwestorem jak wydoił pan wszystkie pieniądze? Zresztą pana pracownik ostrzegał nie przed tym, nie wierzyłem

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

To dziwne bo mnie Ten pracownik ostrzegal przed inwestorem ??
Na wlasne zyczenie sa te problemy ...trzeba bylo wykonac gest przekazac symbolicznie te 1500zl tak jak proponowalem i moi pracownicy byli by ns drugi dzien o siedzieli az kierownik powiedzial by ze jest dobrze...
Ale Zbysio ... zrobiles coz co uniemozliwilo juz dalsza wspolprace zrobiles poprostu cos w co nie moglo uwierzyc nawet tych 8smiu poprzednich inwestorow....i teraz ponosisz tego konsekwencje .
Ja juz dawno mowilem ,,kompromis to podstawa" i dogadalem sie nawet z inwestorem z ktorym wczesniej sie sklucilem i bedzie mial zrobione wszystko .....
A tu .....

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Ależ Pan jest wspaniałomyślny, a ja taki niedobry okradłem pana, straszne

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Thu 04 Sep, 2014

Czuje sie pan komfortowo z faktem ze jest konfidentem ?? Tak mam to rozumiec ....ze to bylo nieistotne i nie mialo na nic wplywu ??

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Thu 04 Sep, 2014

Czuje się pan komfortowo, że jest partaczem i oszustem nawet się z tym nie kryjąc?

Byłby pan szczęśliwy gdybym nie prowadził dalej fotorelacji, jak inny którym pan budował, posuwali się do tego nawet, że kasowali swoje fotorelację z forum, wie pan dlaczego, bo mieli dość użerania się z takim dwulicowym człowiekiem jak pan.



Locked

Return to “Historie budowy domów”