Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
dmpm
Posts: 4
Joined: Tue 17 Feb, 2015

Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Post by dmpm » Tue 17 Feb, 2015

Witam serdecznie!
Chętnie podzielę się historią naszej budowy, ale co najważniejsze, to chciałabym zadać pytanie, czy ktoś z forumowiczów budował własnoręcznie swój dom szkieletowy jako pierwszy.
Mamy świadomość, że w szkielecie fachowość wykonania jest jeszcze ważniejsza, niż w technologii murowanej, ale po wybudowaniu samodzielnie fundamentu przez mojego męża oraz zaciągnięciu kredytu zaczęły się problemy z wykonawcami, które skutkują rosnącym zapałem mojego męża do samodzielnej budowy. Mąż nie jest zupełnym laikiem, gdyż występował w roli inwestora podczas budowy domu swojej mamy, przeczytał coś z fachowej literatury, oczywiście internet i rozmowy ze znajomymi wykonawcami szkieletów oraz inwestorami to oczywiste źródła dodatkowe takiej wiedzy. Zawodowo mąż od wielu lat zajmuje się hydrauliką

Przyznam, że mnie taki pomysł przestraszył, ale postanowiłam podejść do tematu racjonalnie i
A teraz historia budowy, która póki co jest króciutka. Z uwagi na wąską działkę jedynym projektem gotowym, który odpowiadał nam koncepcyjnie oraz wręcz idealnie wpasował się w działkę był projekt Promyk pracowni Opus z Wrocławia. Niestety, był on oryginalnie przygotowany dla domu murowanego, a potem przekształcony dla nas na szkieletowy, stąd np. fundamenty jak pod 3-kondygnacyjnego murowańca itp., co częściowo zostało już naprawione na etapie adaptacji do działki, ale na przykład konstrukcja dachu podobno jest dziwna.

Na zdjęciu stan zaawansowania prac na czerwiec 2014, w lipcu fundament został zasypany i tak stoi do dzisiaj.
Attachments
fundament.jpg
(95.57 KiB) Not downloaded yet


dmpm
Posts: 4
Joined: Tue 17 Feb, 2015

Re: Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Post by dmpm » Mon 09 Mar, 2015

Budowa się wreszcie rozpoczęła. Buduje firma. 4 marca przymocowali podwalinę.

2. dzień budowy
DSC_0001 (1)-002.JPG
4. dzień budowy
DSC_0001 (1)-002.JPG

dmpm
Posts: 4
Joined: Tue 17 Feb, 2015

Re: Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Post by dmpm » Mon 09 Mar, 2015

Wstawiam załącznik, dodaję, wstawiam w linii, a potem i tak nie widać zdjęcia, edytowanie wręcz niemożliwe, szkoda :(
Attachments
20150307_155612-002.jpg
(199.12 KiB) Not downloaded yet
DSC_0001 (1)-002.JPG
(160.07 KiB) Not downloaded yet

hanianow
Posts: 21
Joined: Tue 17 Nov, 2015

Re: Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Post by hanianow » Tue 17 Nov, 2015

Super! Pewnie do tej pory postępy są znacznie większe. Powodzenia w dalszej budowie!

User avatar
Piterek56
Posts: 3
Joined: Tue 17 Sep, 2019
Contact:

Re: Promyk w wersji szkieletowej w okolicy Gdańska

Post by Piterek56 » Tue 17 Sep, 2019

No, no. Ładnie to wygląda. Dzięki z inspirację :)



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”