Czy mozna jeszcze liczyc na pomoc w tym forum????

Uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu Budownictwo Drewniane.
Post Reply
kaskom
Posts: 4
Joined: Tue 05 Sep, 2006
Location: Wieluń
Contact:

Czy mozna jeszcze liczyc na pomoc w tym forum????

Post by kaskom » Wed 29 Nov, 2006

Panie Wojtku czy odpowiada Pan jeszcze na posty zadawane przez uzytkownikow?? Czy został już tylko SMS (sporo płatny) jako sposób na uzyskanie odpowiedzi??

Pozdrawiam.
Odwagi dla wszystkich budujących domy!! Pozdrawiam.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 02 Dec, 2006

Szanowny Panie,
może trochę cierpliwości i pokory.
Rozumiem, że zamiast wykazać trochę własnej inwencji i poświęcić trochę własnego czasu by poszukać i przejrzeć odpowiednie przepisy woli mieć Pan podaną gotową odpowiedź. Rozumiem. Każdy by tak chciał - zadać pytanie - niech się innmi martwią poszukaniem odpowiedzi. Na dodatek chciałby Pan by odpowiedzi udzielono natychmiast.
Dziwi mnie jednak Pańskie oburzenie, że wprowadziłem opłaty za udzielanie indywidualnych odpowiedzi, tj. poszukanie, przygotowanie i udzielenie odpowiedzi. A niby to dlaczego mam np. dla Pana poświęcać własny czas, kiedy Pan nie może własnego czasu poświęcić dla samego siebie?

Czy udzielona Panu odpowiedź jest warta 3,50 zł. czy nic nie warta?

kaskom
Posts: 4
Joined: Tue 05 Sep, 2006
Location: Wieluń
Contact:

Post by kaskom » Mon 04 Dec, 2006

Szanowny Panie Wojtku.
Kilkakrotnie w Pana odpowiedzi na mój post pojawia sie słowo ROZUMIEM.
Ale niestety tym razem Pan mnie nie rozumie. Nie było i nie jest tak że chciałbym od kogokolwiek "gotowca" bez jakiejkolwiek własnej inicjatywy. Jest dokładnie odwrotnie-najpierw przeszukałem wszystkie dostepne mi źródła informacji i dopiero wtedy napisałem posta. Znam przepisy, wiec przytaczanie ich nie byłko koniecznością. Chodziło mi jedynie o INTERPRETACJE Pana oraz innych użytkowniuków forum, którzy ze względu na fakt, iż tu sie znaleźli, mieli być może doczynienia z podobnymi problemami.

A co do płatnych odpowiedzi - nie jestem tym oburzony. Było to jedynie zapytanie o stan faktyczy biorąc pod uwagę tygodniową nieobecność Pańską na forum. Coprawda ma Pan do tego oczywiście prawo ale takie samo jak ja do zapytań.

Tak, zgadzam sie, odpowiedz jest warta 3,50zł ale 10,98zł to już troche za dużo. Ale nie tak działa FORUM - a tutaj właśnie sie znajdujemy. Na forum wiedzą uczynni ludzie sie dzielą a nie handlują nią.

Ślę pozdrowienia w Pana kierunku.
Odwagi dla wszystkich budujących domy!! Pozdrawiam.

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Tue 05 Jun, 2007

Ja takze "rozumiem" brak czasu i to, ze praca z forumowiczami nie jest charytatywna. "Rozumiem" takze pytania za platne SMSy- ba, popieram.
Wydaje sie, ze taka forma gwarantuje powazne podejscie do sprawy przez Pana. Powazne i profesjonalne.

Jakze sie pomylilem.
Ponizej przytaczam tresc pytania (za 10,98 zł) i Pana "odpowiedz".
Pytanie wrote:Chcę wybudwać "kanadyjczyka" z firmą "nowy Konstancin. Adam Czajkowski".
Budowa ma się rozpocząć w pażdzierniku tego roku, w Warszawie. Proszę o
wszelkie informacje dotyczące tej firmy. Zależy mi na czasie.
Podaje adres www. tej firmy:
http://www.dom.konstancin.com/

Z poważaniem
Odpowiedz Pana Nitki wrote: Szanowny Panie,
przykro mi, ale nie miałem przyjemności bywać na budowach firmy Nowy
Konstancin, stąd trudno mi cokolwiek na jej temat powiedzieć.

Z swej strony mogę zaproponować kontakt z firmą Domy i Domki ze Słomczyna -
http://www.domyidomki.com
Firma będąc członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany, zobowiązana jest
przestrzegać - http://www.domydrewniane.org/files/standardy
Pozostawiam do zastanowienia sie tym, ktorzy chca wydac pieniadze "na konsultacje" z, bylo nie bylo, najwybitniejszym fachowcem od budownictwa szkieletowego w Polsce.
Z powazaniem - Bartosz Szczepanski

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Thu 07 Jun, 2007

Witam.
Sprobuje Panu pomoc i dowiedziec sie cos na temat tej firmy od strony technicznej budowy domow przez ta firme.
Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 07 Jun, 2007

Bartosz, w stosunku do sumy inwestycji ktora planujesz wydatek 10zl jest co najmniej smieszny. Brak opini p. Nitki nie przekresla firmy, ale daje tez do myslenia - "moze sa lepsi".

Osobiscie biore o wiele wiecej za podobne opinie w calkiem innym temacie i kazdego uprzedzam, ze nie wszysko wiem, a zaplacic i tak bedzie trzeba.

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Thu 07 Jun, 2007

Szanowny Panie greyg.
Jest Pan tutaj jak widze uznanym doradca forum, bardzo chetnie zadalbym Panu pytanie techniczne. Czy zechcialby Pan mi na nie odpowiedziec i ile to doradctwo kosztuje?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 08 Jun, 2007

Mozna, tylko ja na codzien zajmuje sie troche inna branza. :)

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Thu 14 Jun, 2007

Bartosz wrote:Ja takze "rozumiem" brak czasu i to, ze praca z forumowiczami nie jest charytatywna. "Rozumiem" takze pytania za platne SMSy- ba, popieram.
Wydaje sie, ze taka forma gwarantuje powazne podejscie do sprawy przez Pana. Powazne i profesjonalne.

Jakze sie pomylilem.
Ponizej przytaczam tresc pytania (za 10,98 zł) i Pana "odpowiedz".
Pytanie wrote:Chcę wybudwać "kanadyjczyka" z firmą "nowy Konstancin. Adam Czajkowski".
Budowa ma się rozpocząć w pażdzierniku tego roku, w Warszawie. Proszę o
wszelkie informacje dotyczące tej firmy. Zależy mi na czasie.
Podaje adres www. tej firmy:
http://www.dom.konstancin.com/

Z poważaniem
Odpowiedz Pana Nitki wrote: Szanowny Panie,
przykro mi, ale nie miałem przyjemności bywać na budowach firmy Nowy
Konstancin, stąd trudno mi cokolwiek na jej temat powiedzieć.

Z swej strony mogę zaproponować kontakt z firmą Domy i Domki ze Słomczyna -
http://www.domyidomki.com
Firma będąc członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany, zobowiązana jest
przestrzegać - http://www.domydrewniane.org/files/standardy
Pozostawiam do zastanowienia sie tym, ktorzy chca wydac pieniadze "na konsultacje" z, bylo nie bylo, najwybitniejszym fachowcem od budownictwa szkieletowego w Polsce.

Z powazaniem - Bartosz Szczepanski
wow, czyli za 11PLN otrzymujemy reklamę znanej firmy:) super. A jak rozpisane, dlaczego warto z DiD budowac. No jest o czym myśleć:) A ilez wysiłku i pracy kosztowało przygotowanie tej odpowiedzi. Kurczę, naprawde żałuje że ja nie wpadłem na taki pomysł.
Ale mam pomysł racjonalizatorski: żeby na przyszłość uniknąć podobnych zarzutów o robienie ludzi w balona, dorze jest przygotować liste firm polecanych, udostepnianą za sms 20PLN - podpięty autoresponder rozwiąże równiez kłopot oczekiwania na odpowiedź. Zgodnie z hasłem dziś pytanie, dzis odpowiedź.

pucybut
Posts: 2
Joined: Sat 04 Sep, 2010

SMS-y w sprawie polecanych firm wykonawczych

Post by pucybut » Sat 04 Sep, 2010

Witam,
Nawiążę do wypowiedzi Bartosza i rzyrafa:
Ja także napisałam prośbę o opinię na temat firmy:
Zadane pytanie:
Witam,
Chcialabym zbudowac dom z firma Inez z Woli Mrokowskiej (www.inez.com.pl). Czy oni buduja domy zgodnie z zasadami budowy domow szkieletowych? O ile wiem nie sa czlonkami stowarzyszenia (a przynajmniej nie ma takiej informacji na ich stronie), ale z opisu na stronie (zakres prac pod klucz) oraz ze zdjec wydaje mi sie, ze buduja chyba dobrze.
Czy moze ma Pan jakies informacje na ich temat?
Pozdrawiam,
Monika Paczuska
Nie od razu, ale odpowiedź dostałam i......
Szanowna pani,
Nie miałem przyjemności bywać na budowach firmy INEZ, stąd trudno mi się wyrazać na ich temat.
Faktem jest, firm nie należy do Stowarzyszenia, do którego, rejonu Warszawy, należą firmy Domy i Domki - www.domyidomki.com oraz firma Topbud - www.topbud.pl
Firmy te zobowiązane są przestrzegać http://www.domydrewniane.org/files/standardy.pdf
Pozdrawiam
Wojciech Nitka

PS przykro mi, że Aż cztery dni musiała czekac na odpowiedź, ale niestety, domy dla powodzian, to wazniejszy temat.
Właśnie wróciłem z Bogatyni, po czterech dniach.
Cóż... nie dowiedziałam się nic. I tekst odpowiedzi jakiś dziwnie znajomy. Prawda, Bartosz? ;-)

Rozumiem, że te SMSy to sposób zarabiania pieniędzy, ale w takim razie niech p. Nitka nie lansuje się jako osoba promujaca tę technologię, tylko jako osoba lansująca firmy przynależące do stowarzyszenia.

Przy okazji:
Byłam na jednej budowie firmy Topbud i - niestety - to, co na niej widziałam nijak się miało do zasad, które Stowarzyszenie promuje. Przeczytałam stronę www.szkielet.com.pl od deski do deski i znalazłam przynajmniej 5 baaardzo poważnych błędów na budowie tej firmy. Zatem przynależność do stowarzyszenia nie daje gwarancji, że dana firma buduje tak jak trzeba.
Pozdrawiam,
Monika Paczuska

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 05 Sep, 2010

Szanowna Pani,
przesłała Pani zapytanie o ocenę firmy, na której budowach nie miałem przyjemności bywać, stąd odpisałem zgodnie z rzeczywistością. W tym miejscu, po jednym zdaniu, mogłem zakończyć odpowiedź na sms-a.
Ponieważ jednak nawiązała Pani, nie ja, o przynależność firmy do Stowarzyszenia, sądziłem, że jest to ważne dla Pani zagadnienie. W związku z czym podałem Pani kontakt do firm, które do Stowarzyszenia, w rejonie Warszawy, należą.
No cóż - chciałem w pełni Panią usatysfakcjonować - wyszło jak wyszło. Jeszcze raz proszę o numer konta bym mógł zwrócić Pani należność za wysłanego sms-a.

Co do uwag odnośnie firmy Top Bud, to myślę, że stać Panią do przedstawienia tych uwag tu na Forum, co może zapewne zainteresować naszych Forumowiczów.



Post Reply

Return to “Uwagi dotyczące serwisu”