Domek Portowy

Zaprezentuj swój wymarzony dom.
Post Reply
jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Domek Portowy

Post by jacekgor » Thu 04 Sep, 2008

Witajcie. Budowa skończona prawie 2 lata temu. Kilka fotek dla chcących obejrzeć. Mieszka się bardzo dobrze :). Zdjęcia nie są idealne - bo były robione przy zachodzie słońca - stąd - niektóre są ciemniejsze, a inne - jaśniejsze. Domek ma wykończony cały dół natomiast na poddaszu jest strych - takie zresztą było założenie. Kiedyś może zrobimy tam pokoiki, ale póki co nie ma zupełnie takiej potrzeby. Mam też zdjęcia z okresu budowy - może później wrzucę do sąsiedniego działu.
Attachments
IMG_2235.jpg
Tarasik :)
IMG_2232.jpg
Z trzeciej strony
IMG_2221.jpg
Z drugiej strony
IMG_2218.jpg
Zza sosenki
IMG_2217.jpg
Spod wiaty
IMG_2213.jpg
Zza płotu - z innego miejsca
IMG_2204.jpg
Zza płotu


jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Mon 08 Sep, 2008

Obok domku nie wygląda to jeszcze rewelacyjnie, ale wszystko z czasem. Powiem tak: warto mieć marzenia. Oboje z żoną zawsze marzyliśmy o domku i udało się. W sumie - taki domek (z działką) udało nam się wybudować w cenie 2 pokojowego mieszkania... Ja przynajmniej mam takie podejście, że nie musi być dużych powierzchni, bardzo drogich materiałów itp. itd. Podobnie z działką - z czasem powoli sie ją zagospodaruje. Ale nie wszystko naraz.
Piszę - ponieważ widzę, że u nas w Polsce panuje gigantomania. Ktoś robi sobie dom 300m2 a potem mieszkają tam 2 osoby...I często - nie raz się już z tym spotkałem - brakuje pieniędzy na podstawowe nawet wykończenie.
pozdrawiam
Jacek

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 08 Sep, 2008

no i co ,że nie wygląda rewelacyjnie -czy aby na pewno nie wygląda? :smile:
u mnie mija trzeci rok jak mieszkam i dopiero teraz będę "najbliższe" otoczenie domu wykończone na 99,99% (jak skończę wstawię fotki)

gigantomania ? - raczej nowobogactwo .........
niektórzy to na meblach i sprzęcie najchętniej pozostawiliby metki z cenami :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam

e_petelka
Posts: 10
Joined: Wed 25 Oct, 2006
Location: Gdańsk

Post by e_petelka » Thu 18 Sep, 2008

Przyjemny domek. :grin:
Niech Wam dobrze służy. :grin:
A działka i tak ładna. A potem spokojnie ją zagospodarujecie. Ogród potrzebuje trzech rzeczy - pracy, czasu i cierpliwości. :wink:
Podobają mi się proste domki tego projektanta. :grin: I w związku z tym pytanie - jak buduje się wg nich? Tzn. czy nie wyskakują jakieś nieścisłości, niedoróbki, niezgodności z zasadami budownictwa szkieletowego, itp.?

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Thu 18 Sep, 2008

Tak to według tego projektu.
Projektant projektuje własnie szkielety - i projekt też konfrontowałem - z zaleceniami podawanymi na forum - i dokładnie - moim zdaniem - wg tego schematu to przebiega jak podaje p. Nitka. Wszystkie warstwy są zgodne z tym co na forum i materiały też np. parametry wiatroizolacji (inna na ściany, inna na dach). W projekcie było impregnowanie drewna konstrukcyjnego - ja nie impregnowałem - oprócz podwaliny - taka jest tylko różnica.
Poza tym projektant zna - moim zdaniem b. dobrze technologię, wie jakie materiały są na rynku. Np. nam zaprojektował komin Schiedla - i taki też mam w domu i jestem b. zadowolony.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 19 Sep, 2008

Przyłączam się do gratulacji - jednak się opłacało :grin:

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Thu 30 Oct, 2008

Wiem, że mój wykonawca (mojego domku) ma mieć wolne terminy wiosna. Więc jeśli ktoś chciałby namiary to podam na priv.

Kasia_Love
Posts: 7
Joined: Sun 08 Mar, 2009

Post by Kasia_Love » Sun 08 Mar, 2009

Bardzo ładny domek. Marzy mi się coś takiego nad jeziorkiem... Może w tym roku się uda :)
Gratuluję i pozdrawiam

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Fri 20 Mar, 2009

Byłem kiedyś kierownikiem budowy (Piekary Śląskie) przy budowie domu ok. 130 m2 w/g projektu z tej firmy i jedno co mogę powiedzieć to ,że projekt miał żle zaprojektowaną klatkę schodową. To był projekt typowy więc nie sądzę żeby wcześniej ktoś nie zgłaszał tego problemu a firma mimo to nie poprawiła tego w projekcie.
Zwłaszcza ,że poprawienie tego już po wybudowaniu klatki schodowej jest kłopotliwe. Niestety błędy w projektach to częsta przypadłość. Ale dom wygląda ładnie.

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Wed 29 Apr, 2009

A mógłbyś Jan napisac coś więcej o tym? Ja mam niewykończone poddasze - więc na razie schodów nie robię... :)

Radex
Posts: 4
Joined: Fri 05 Apr, 2013

Post by Radex » Fri 05 Apr, 2013

Dobrze wyszło - szczególnie ganek mi się podoba. Co prawda ja wolę większe okna, ale i tak ten domek ma coś w sobie.

Dorothy
Posts: 4
Joined: Fri 16 Oct, 2015

Re: Domek Portowy

Post by Dorothy » Tue 12 Jan, 2016

Wybudowaliście ten dom w cenie dwupokojowego mieszkania? Robi wrażenie, przy obecnych cenach nieruchomości to ogromna oszczędność. Budowaliście sami czy z pomocą jakiejś firmy?

Mariuszek100
Posts: 8
Joined: Thu 03 Mar, 2016

Re: Domek Portowy

Post by Mariuszek100 » Thu 10 Mar, 2016

Wygląda sympatycznie :) Podpinam się do pytania powyżej :) Korzystaliście z pomocy jakiejś firmy budowlanej ?

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Re: Domek Portowy

Post by jacekgor » Wed 12 Oct, 2016

Budowała nam firma Lech-Bud z Nidzicy. W zasadzie wtedy to był jeden człowiek+pomocnik :) - przy większych pracach było panów kilku. Bardzo dobra współpraca była. Nie wiem, czy teraz pan Grzegorz wykonuje taką kompleksową usługę "pod klucz".

AdelinaZran
Posts: 2
Joined: Thu 18 May, 2017

Re: Domek Portowy

Post by AdelinaZran » Thu 18 May, 2017

Wow, jestem pod wrażeniem! Piękny jest... może też się kiedyś takiego dorobię :)

Andix
Posts: 1
Joined: Thu 06 Jul, 2017
Contact:

Re: Domek Portowy

Post by Andix » Sat 08 Jul, 2017

Bardzo fajny domek :)

Architek
Posts: 6
Joined: Wed 09 Aug, 2017

Re: Domek Portowy

Post by Architek » Fri 11 Aug, 2017

Ostatnie zdjęcie najfajniejsze :)



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów naszych Forumowiczów”