Domek budować czas zacząć

Pochwal się swoją budową.
alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 11 Sep, 2008

To już niedługo - macie wersje "pod klucz", czy tez wykańczacie sami?
Jeśli chodzi o elewację, te deseczki, to jakie drewno i czy będziecie zmieniać kolor?

No i pytanie o tasmę bednarską z poprzedniego postu, rozważam jeszcze jej zastosowanie... ponoć jeszcze mogę...


finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 11 Sep, 2008

...A mam zdjęcia "amatorskie" etapów powstawania tarasu i mocowania słupów. Nie ma tylko zdjęcia z kładzenia papy. Mam nadzieję, że coś na nich widać :wink:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95680 times

kiper
Posts: 15
Joined: Tue 22 May, 2007

Post by kiper » Sun 14 Sep, 2008

Długo nie zaglądałem na to forum bo nic prawie tu się nie działo ale ta fotorelacja to rewelka pozdro

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 14 Sep, 2008

kiper wrote:Długo nie zaglądałem na to forum bo nic prawie tu się nie działo ale ta fotorelacja to rewelka pozdro
Dzięki :wink:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 14 Sep, 2008

Niestety okna jeszcze nie przyjechały :???: już nie mogę się doczekać :wink:
Załączam aktualne zdjęcia domku.
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95678 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95678 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 14 Sep, 2008

Dziękuję za zwiększenie limitu dodawania zdjęć JUUUUPIIIII :mrgreen:...trochę jeszcze ich będzie

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 14 Sep, 2008

alek wrote:To już niedługo - macie wersje "pod klucz", czy tez wykańczacie sami?
Jeśli chodzi o elewację, te deseczki, to jakie drewno i czy będziecie zmieniać kolor?
Częściowo wykańczamy sami tzn: zostanie nam malowanie ścian, podłogi na górze i na dole w pokoju gościnnym, wstawienie drzwi wew (moj mąż sam je robił :wink: ) i obie łazienki. W wiatrołapie na holu, kuchni, salonie będą kafelki układane przez wykonawcę. Wszystkie instalacje łącznie z piecem, kaloryferami zapewnia wykonawca.
A jeśli chodzi o elewację to jest świerk, będzie o ton ciemniejsza (czyli bardzo zbliżony kolor do tego co jest), natomiast podbitka, narożniki oraz ramy okien o dwa tony ciemniejsze - widać ten kolor już na tarasie (podbitka).

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 14 Sep, 2008

alek wrote:No i pytanie o tasmę bednarską z poprzedniego postu, rozważam jeszcze jej zastosowanie... ponoć jeszcze mogę...
sądzę że tak u nas będzie użyta do wzmocnienie kalenicy - zamieszczę potem zdjęcia

sprostowanie: będzie służyła do zwiatrowania dachu a nie wzmocnienia kalenicy (sorki)

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 17 Sep, 2008

...okna nie przyjechały :sad: będą dopiero 23 września - dramat. Trzeba jednak działać...tak więc aktualnie przygotowują się do ocieplania ścian wewnętrznych i zewnętrznych ekofibrem. No i dom podłączony jest już do szamba (spadek 15 cm).
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95676 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95676 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95676 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95676 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95676 times

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 17 Sep, 2008

Wydaje sie, ze roboty wciaz az za duzo

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 17 Sep, 2008

Finka, a ta folia? co to za folia? czy to coś specjalnego dla połozenia ekofibra? Nie znalazłem żadnym informacji w Inter na temat tej folii, a napisy ma przecież polskie. Całe pomieszczenie wykładasz płytą OSB?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 17 Sep, 2008

Ja z kolei chcialbym prosic o dane i namiary zwiazane z drzwiami wejsciowymi, musimy sie powoli decydowac (moze napiszesz na priva, jesli bylby problem z publicznym ujawnianiem tych danych), Twoje drzwi podobaja nam sie
Pozdrawiam

e_petelka
Posts: 10
Joined: Wed 25 Oct, 2006
Location: Gdańsk

Post by e_petelka » Thu 18 Sep, 2008

Ładny domek. :grin:
Niech Ci te okna przyjadą szybko i bezproblematycznie. :grin:

A ocieplenie ekofibrem też będzie robić wykonawca domku?
Jeśli można - co zdecydowało o wyborze tego ocieplenia? Czy porównywałaś koszt ekofibru w stosunku do wełny? Jak wypada?

Pozdrawiam. :grin:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 18 Sep, 2008

Kubaty wrote:Finka, a ta folia? co to za folia? czy to coś specjalnego dla połozenia ekofibra? Nie znalazłem żadnym informacji w Inter na temat tej folii, a napisy ma przecież polskie. Całe pomieszczenie wykładasz płytą OSB?
Jest to membrabna paroprzepuszczalna z napisami hurtowni pokryć dachowych. Płyta to zwykła wiórowa będzie tylko w garażu.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 18 Sep, 2008

alek wrote:Ja z kolei chcialbym prosic o dane i namiary zwiazane z drzwiami wejsciowymi, musimy sie powoli decydowac (moze napiszesz na priva, jesli bylby problem z publicznym ujawnianiem tych danych), Twoje drzwi podobaja nam sie
To link http://www.leroymerlin.pl/mpng2front/pr ... 1182251575 wypatrzyłam w leroy, ale kupiliśmy w Castoramie

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 18 Sep, 2008

e_petelka wrote:Niech Ci te okna przyjadą szybko i bezproblematycznie.

na razie to 3 tyg opóźnienia - już jest problem :sad:
e_petelka wrote:A ocieplenie ekofibrem też będzie robić wykonawca domku?
Jeśli można - co zdecydowało o wyborze tego ocieplenia? Czy porównywałaś koszt ekofibru w stosunku do wełny? Jak wypada?
Tak ekofiber będzie robić wykonawca "przy pomocy" specjalisty :grin:
Jeśli chodzi o wybór to bardziej kierowała nami ekologia tego materiału, mikroklimat w ocieplonych pomieszczeniach jest bardziej przyjazny człowiekowi.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 18 Sep, 2008

Cos mi ten link nie dziala, a Tobie?

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 19 Sep, 2008

http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/p ... 52246-pi=3

może ten zadziała - drzwi "Danuta"

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 19 Sep, 2008

Przytwierdzenie dodatkowe ścianki kolankowej do ścian konstrukcyjnych parteru.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 19 Sep, 2008

finkamala wrote:http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/p ... 52246-pi=3

może ten zadziała - drzwi "Danuta"
Dalas 2,5 tys. za te drzwi, czy zlapalas taniej?

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 19 Sep, 2008

alek wrote:Dalas 2,5 tys. za te drzwi, czy zlapalas taniej?
To jest cena sugerowana po odwiedzeniu leroy'a okazało się, że kosztują tam 3100, więc udaliśmy się dalej i właśnie w Castoramie kosztowały 2494 zł. tam kupiliśmy.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Fri 19 Sep, 2008

finkamala wrote:Przytwierdzenie dodatkowe ścianki kolankowej do ścian konstrukcyjnych parteru.
Wybacz, wiele razy liczyłem konstrukcje domków - czy moze spytać swego wykonwcę co te ściagi mają dać? Według mnie są zupełnie zbyteczne, gdyż kompletnie nic nie dają, a tym samym nie uszytywniają ścianki kolankowej. Czy takie rowiązanie przewiduje projekt?
Liczę, że kierownik budowy wytłumaczy Ci stosownie - co, po co i dlaczego.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 21 Sep, 2008

Trochę zdjęć wnętrz
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95674 times

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Sun 21 Sep, 2008

czy moze spytać swego wykonwcę co te ściagi mają dać? Według mnie są zupełnie zbyteczne, gdyż kompletnie nic nie dają, a tym samym nie uszytywniają ścianki kolankowej. Czy takie rowiązanie przewiduje projekt?
Może jakiś konstruktor śledzący forum się wypowie? Z tego co widać Pan Wojciech się nie miesza w tę budowę. Cielkawe czy dlatego że tak dobrze czy dlatego że czasami może mieć inne zdanie ? A może wejdzie w temat ścianki kolankowej ?
A tak przy okazji - podobno ekofiber nie potrzebuje paroizolacji - to po co ta folia firmy Ambit ? Czy wiadomo jaki ona ma parametry - np. paroprzepuszcalność ? Czy to paroizolacja czy wiatroizolacja ?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 21 Sep, 2008

Kubaty, wiatroizolacja wewnątrz?

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 22 Sep, 2008

Kubaty czemu nie przyjmujesz zaproszenia do nas na budowę, chętnie mój kierownik budowy lub majster wszystko wyjaśni, już pisałam wcześniej, że nie mam zamiaru tłumaczyć się z każdej deseczki bo bym musiała książkę napisać a niestety ostatnio mam coraz mniej czasu. Zaczynam wątpić w to, że jesteś osobą prywatną może jesteś wykonawcą i za wszelką cenę chcesz poddać w wątpliwość każdą kwestię związaną z moim domem :wink: . Bynajmniej życzę sukcesów.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Mon 22 Sep, 2008

Kubaty wrote:Wybacz, wiele razy liczyłem konstrukcje domków - czy moze spytać swego wykonwcę co te ściagi mają dać? Według mnie są zupełnie zbyteczne.
a w czymś przeszkadzają? moze tak budują w Norwegii?

ale wierzę, ze twoja firma zrobiła by to wszystko w jedyny słuszny sposób :lol:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 22 Sep, 2008

Kubaty wrote:Według mnie są zupełnie zbyteczne, gdyż kompletnie nic nie dają, a tym samym nie uszytywniają ścianki kolankowej.
Z tego co widzę na tym jednym zdjęciu mają stworzyć coś na wzór konstrukcji balonowej, ale może się mylę.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 22 Sep, 2008

Ściągi zostały zastosowane z powodu że wzrosła ilość belek w oczepie ściany kolankowej więc są pomocne w tym miejscu.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 22 Sep, 2008

No to okien nie będzie jutro...mają być w czwartek :roll: przy budowaniu można nauczyć się cierpliwości :wink:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 23 Sep, 2008

Grzegorz Szostak wrote:Z tego co widzę na tym jednym zdjęciu mają stworzyć coś na wzór konstrukcji balonowej, ale może się mylę.
:mrgreen: konstrukcja balonowa............. pozdrawiam

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 24 Sep, 2008

:oops: :oops: :oops: Może czasami warto się zawstydzić - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?p=3557#3557 - poczytaj co to konstrukcja balonowa a potem ... spal się ze wstydu.
Może też wykonawca finki poczyta. Na naukę zawsze jest czas.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 24 Sep, 2008

Kubaty wrote:Może czasami warto się zawstydzić

Do kogo to było?

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 24 Sep, 2008

Kochani spokojnie :wink: przecież napisałam do czego te ściągi są u mnie potrzebne Cytat: "Ściągi zostały zastosowane z powodu, że wzrosła ilość belek w oczepie ściany kolankowej więc są pomocne w tym miejscu."
Tak więc ściągi te nie mają nic wspólnego z próbą zastosowania do konstrukcji balonowej, u mnie takowej po prostu nie ma. Po co te złośliwości.
pozdrawiam
Finka

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 24 Sep, 2008

Grzegorz Szostak wrote:
Kubaty wrote:Może czasami warto się zawstydzić

Do kogo to było?
Pan wybaczy Panie Grzegorzu, ale nie do Pana. Nie śmiałbym tutułowanego uczestnika tego forum pouczać. Wolę nie narażać się p. Wojciechowi. To jest uwaga do Marcina L., który zapewnie nie wie co to konstrukcja balonowa, stąd jego hihi śmichy.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 24 Sep, 2008

finkamala wrote:Tak więc ściągi te nie mają nic wspólnego z próbą zastosowania do konstrukcji balonowej, u mnie takowej po prostu nie ma.
Jak pisałem - "może się mylę". Przy tej ilości belek faktycznie nie bardzo jest jak inaczej to rozwiązać. Niemniej dając ściągi (tak jak miałem wrażenie po fotce) od oczepu ściany kolankowej do podwaliny ściany parteru uzyskuje się sztywność konstrukcji zbliżoną do ściany balonowej. Ściana kolankowa ma wtedy mniejsze tendencje do wychylania się na zewnątrz pod wpływem obciążenia dachu.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 24 Sep, 2008

:evil: Kubaty ....przeczytaj sobie moje wczesniejsze posty na temat konstrukcji balonowej i jej zastosowania w przypadku gdy wystepuje scianka kolankowa......jak nie wiesz o co chodzi to sam spal sie ze wstydu......expert sie znalazl :lol:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 25 Sep, 2008

No to okna przyjechały i już są do reklamacji....czyli niezgodne z zamówieniem np nie ten kolor klamek :cry:
Ale okna trzeba było zamontować tak więć załączam parę zdjęć.
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95672 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 25 Sep, 2008

cd
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95669 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95669 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95669 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95669 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 95669 times

bewad
Posts: 1
Joined: Mon 08 Sep, 2008

Post by bewad » Thu 25 Sep, 2008

Ależ to wszystko już pięknie wygląda. Dzięki za świetną fotorelację. :smile:



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”