Domek po dziadku

Pochwal się swoją budową.
Post Reply
wojto_thor
Posts: 1
Joined: Thu 24 Dec, 2009
Location: Jędrzejów/Sędziszów

Domek po dziadku

Post by wojto_thor » Thu 24 Dec, 2009

Domek, który dostałem w spadku. Mieszkał tu mój Pradziadek, który był stolarzem i cieślą i sam posatwił ten dom w latach 50-tych. Mam tu zamiar zamieszkać w przyszłości, moze za rok sie juz uda. Doprowadziłem wode do domu, prąd, wymieniłem okna,drzwi tarasowe, odpływ z kuchni łazienki. Wyburzyłem sciane działowa i połączylem salon z aneksem kuchennym, uporzadkowalem działke. Teraz jestem na etapie wylewek, ale najpiew chce zrobic ogrzewanie. Zastanawiam sie co zrobic co. (pex) czy moze cos innego. Jesli ktos ma jakies pomysly prosze o porady nie tylko zwiazane z ogrzewaniem. Planuje ocieplic z zewnatrz wełna i zrobic ładna elewacje z desek, wymienic dach. Tez trzeba i chce miec poddasze uzytkowe.
PROSZE O KOMENTARZE CO SĄDZICIE O MOIM DOMKU.
Attachments
5.jpg
strona od północy.ganek oczywiście do wyburzenia.nie mam jeszcze pomysłu jak zaprojektowac wejscie do domu.z gankiem czy bez.dom jest w czesci podpiwniczony
DSC01621.JPG
tu bedzie salon.wstrzumuje sie z wylwka bo jesli zdecyduje sie na centralne ogrzewanie to rurki puszcze pod wylewka.zastanaiaja mnie jeszcze sciany.planuje plyty kg.dac je na ten tynk co jest czy zrywac tynk do golego bala i krecic na konstrukcji?
DSC006516.jpg
sciana od południa, tu bedzie taras


roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Fri 01 Jan, 2010

Co do scian to jeśli zdecydujesz się na pozostawienie tynku musisz sprawdzić czy jest on wystarczająco mocny żeby klęić do niego płyty k-g i trzeba będzie zeskrobać farbę ze ścian i odpowiednio zagruntować, przykręcanie płyt do tynku odradzam ( nierównosci, nie wiadomo gdzie kręcić itp.).Proponuję jednak zerwać tynk, sprawdzić jakość konstrukcji , ewentualnie wymienić uszkodzone drewno. Prawdopodobnie konstrukcja (deski do których był przytwierdzony tynk ) nie są odpowiednio proste i dlatego proponuję wykonanie stelarzu o odpowiednim rozstawie.Pomiedzy stelarz możesz ułożyć elektryke lub wodę. :grin:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 06 Mar, 2011

Witam
domek zapewnie ma wartosc sentymentalna dla inwestora,proponuje mimo wszystko wymienic eternit,rozebrac wszystko od srodka wymienic izolacje zostawi w zasadzie tylko szkilelet,przybic nowy siding.
Wiem ze to koszty porownywalne z budowa nowego domu ale mysle ze warto.
ps.Czy to ten Jedrzejow w Swietokrzyskim???jesli tak to piekne rejony :mrgreen:

dorianmk
Posts: 8
Joined: Wed 03 Aug, 2011

Post by dorianmk » Wed 03 Aug, 2011

Witam mam okazję kupić dom o takiej samej konstrukcji. Zamieszcze jutro oddzielny temat. Czy rady co do remontu się przydały? Można zamieścić więcej zdjęć


Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”