Mały D 06SL z Muratora (czyli Szkielet - wersja Lustrzana)

Pochwal się swoją budową.
Post Reply
stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Mały D 06SL z Muratora (czyli Szkielet - wersja Lustrzana)

Post by stjefan » Tue 14 Jun, 2011

Witam. Poniżej zamieszczam zdjęcia i krótki opis naszego szkieletorka. Wybraliśmy projekt szybki, prosty i tani w budowie, a zarazem odpowiadający naszym oczekiwaniom odnośnie jego funkcjonalności i wyglądu :) Pan Wojciech coś o tym projekcie z tego co kojarzę wie :)
Budowa znajduje się pod Olsztynem, działka 1500 m2, media (poza kanalizą) przy działce, dojazd ładną, równą, bez dziur ! asfaltową drogą gminną. W kwietniu br rozpoczęliśmy budowę fundamentu. Z racji ograniczonych funduszy fundament wykonaliśmy z żoną samodzielnie. To nasz pierwszy fundament i pierwsza budowa. Jak się okazało po przyjeździe ekipy fundament został wykonany bardzo precyzyjnie :) Na gotowy fundament weszła ekipa z firmy Lezna spod Grudziądza. Oto efekty naszej oraz ich pracy :)

Image Image Image Image Image Image Image Image


stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Tue 14 Jun, 2011

Budowa fundamentu zajęła nam 5 tygodni. Pracowaliśmy głównie popołudniami oraz w dni wolne od pracy. Szło powoli, ale do przodu. W połowie maja przyjechała ekipa z przygotowaną wcześniej konstrukcją ścian i dachu. Oto efekt 2 tygodni ich pracy :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Na każdej porządnej budowie blaszak to podstawa :D Przyjechał jeden, a docelowo maja być dwa. Drugi dostawi się obok.

Image

Ekipa po pierwszym tygodniu pracy pojechała na sob i nd odpocząć, za to my z żoną mieliśmy wartę na budowie, czyli nasz pierwszy nocleg w naszym domku :)

Image

Po weekendzie ekipa wróciła na dokończenie elewacji, obróbki na dachu itp, a także pojawił się hydraulik celem położenia podłogówki

Image Image

Posadzka z miksokreta poszła sprawnie i całkiem równo :) Udało się znaleźć bardzo tanią i dobrą ekipę, której na nasze szczęście zrobiło się okienko w grafiku i tylko dlatego zgodzili się do nas przyjechać na naszych warunkach. Pierwotnie nam podziękowali, po czym sami się odezwali, że jednak przyjadą ;)

Image Image

Aktualny stan domu, fotka z dziś. Na zewnątrz wypatrzyłem kilka detali o które pomęczę chłopaków jak wrócą :D Niech nie mają za łatwo ;) Dodatkowo zaplanowane są okiennice, oraz wiata na lewej elewacji, oraz zadaszenie tarasu. A w tym tygodniu zabieram się za wykończenie cokołu.

Image

Teraz w domu schnie posadzka. Ekipa ma "przerwę" czyli skoczyli na kolejną budowę. Wracają na przełomie czerwca/lipca żeby dokończyć robotę wewnątrz. A my z żoną mieliśmy pierwszy wolny weekend od kilku miesięcy. Z tej okazji skoczyliśmy na piknik nad jeziorko ;)

Image

stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Tue 14 Jun, 2011

Małe podsumowanie:
Dom ma pow. 81,5 m2, parter, bez piwnicy, bez użytkowego poddasza (zostawiamy je jako spory strych). Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie. Kąt dachu za nakazem gminy z 25 na 30 stopni. Przeorganizowana i powiększona stolarka okienna. Nieco przesunięte kominy. Rozkład wewnątrz bez zmian. Okna Drutex, front - złoty dąb, tył - biały, drzwi KMT (bardzo fajne, za tą cenę) - złoty dąb. Dach - Balexmetal - czerwień ceglasta. Obróbki drewniane - Sadolin - Piniowy. Ogrzewanie pogłodowe na całości, kocioł Skamet, lub Galmet 10 kW (niestety zaplanowany Mimi Bio od Kostrzewy na pellet póki co nie dla nas - 7700 zł...). Kominy systemowe Icopal. Całkiem przyzwoite. Wnętrze będzie utrzymane w wiejskim klimacie, podobnie jak z zewnątrz. Aaa no i zamiast szamba dajemy oczyszczalnię z drenażem rozsączającym (którą w mękach i bólach wywalczyłem z Wójtem - pozdrawiam ;)). Ogrodzenie drewniane z jakichś pionowych szczebelków, lub poziomych obladrów i będzie git ! :) W końcu to wiejski domek na wsi ;)

Odnośnie samego fundamentu to: ławy lane w gruncie 40 cm x 30 cm, zbrojone fi 12, strzemiona co 40 cm, podwójna izolacja pozioma, dalej ściana z bloczka 14x24x38 cm, izolacja - Dysperbit - Inter Grąd, wieniec 25 cm x 30 cm, zbrojony fi 8, strzemiona co 40 cm. Docieplenie - Aqua Yetico 5 cm, folia kubełkowa (kubełkami na zewnątrz !). Do środka piach, ubity tak, że lepiej nie pytać, na to folia 2 x 0,2 mm, na to 10 cm styropian na mijankę 5 cm/2cm/3cm, na to płyta z B10, obniżona względem poziomu wieńca o 5-6 cm, po to aby, posadzka końcowa nie weszła zbyt wysoko na konstrukcję. Idealne byłoby w moim przypadku 10 cm aby w to obniżenie zmieściło się: folia izolacyjna, 5 cm styropianu, folia alu, podłogówka, siatka zbrojeniowa i na to 5 cm posadzki z kreta. Przy budowie następnego domu będę o tym pamiętał ;)

Odnośnie samej konstrukcji domu to szkielet 38 mm x 140 mm na to płyta MFP, na to wiatroizolacja Parotec, na to styropian ryflowany Knauf 80 mm, na to siatka, klej tynk i może jakaś farba za rok :) Do środka wełna 15 cm, paroizolacja, stelaż, G-K. Strop docieplony wełną. Na dachu membrama i blachodachówka. Ciekawe czy nie będzie słychać deszczu na dole ? :) Bo na strychu to nieźle tarabani :D

gilmaly
Posts: 35
Joined: Wed 20 Apr, 2011
Location: Warszawa

Post by gilmaly » Wed 15 Jun, 2011

Wybaczcie, ale najbardziej ucieszył mnie widok pięknego Fiata 125 p. Ja mam Ładę 1500 z 1978 roku i bardzo mnie ona rajcuje. A domek piękny. Ja kończę fundament i w lipcu będę stawiał szkielet. Sam, bez firmy. A co,da się radę. Pozdrawiam.

stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Wed 15 Jun, 2011

Oooo Łada 1500S? Miał taką mój Ojciec, była z 77', była wersją na rynek skandynawski, a konrektnie na Finlandię. Na totalnym wypasie, czyli lakier metalic piękny ciemnoniebieski, w środku fotele obszyte eleganckim welurem "dalmatyńczykiem" - niespotykany wzór ! Radio, 2 głośniki (kule na tylnej półce), podwójną nagrzewnicę, grzałkę w silniku, co by w mrozy szybciej olej podgrzać, wycieraczki i spryskiwacze przednich świateł oraz kupę różnych innych detali z tabliczką znamionową fińskiego importera włącznie. Po 3 latach trafiła do Kaliningradu, a stąd po 3 trafiła do Polski, tu jeździła 6 lat w Olsztyne i w 89 kupił ją mój tata i jeździł nią do 98 roku.
A domek jak domek :) Nam również się podoba, bo cały proces budowy począwszy od wyboru działki i projektu na obecnym stanie kończąc idzie zgodnie z naszymi planami :) Taki nowy mały domek obecnie jest niczym szczególnym przy nowej Ładzie wtedy tzn w 77 roku :D To był dopiero luksus :)

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 15 Jun, 2011

Masz założony styropian ryflowany?
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Wed 15 Jun, 2011

Tak, styropian jest ryfllowany. Zarówno ten na domu jak i ten na fundamencie.

stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Thu 16 Jun, 2011

Dziś naszło mnie, a w zasadzie znajomy namówił mnie żeby sprawdzić wilgotność drewna jakie posłużyło do konstrukcji domu. W różnych miejscach były różne wyniki. Generalnie przedział od 15,4 do 19,2. Wilgotnościomierz (profesjonalny, a nie taki z allegro za 40 zł ;) ) pożyczyłem od znajomego z zaprzyjaźnionego tartaku z okolicy. Czy taki przedział to nic nadzwyczajnego? Czy może drewno na jeden dom musi być bardziej zbieżne parametrami?

stjefan
Posts: 21
Joined: Thu 17 Feb, 2011
Location: Olsztyn

Post by stjefan » Mon 20 Jun, 2011

W związku z tym, że pojawiły się pytania odnośnie mojej opinii nt. wykonawcy i jeśli można to w skrócie napiszę kilka słów. Tak więc w dwóch zdaniach mogę powiedzieć, że na tym etapie ze współpracy jestem bardzo zadowolony. Firma uczciwa, solidna i rzetelna. Ekipa która stawiała nasz dom bardzo zgrana. Sama budowa szła bardzo sprawnie i szybko. Materiały użyte na budowę zgodne z umową i ustaleniami. Kontakt z właścicielem bardzo dobry. Przed podpisaniem umowy Pan Leszek zaprezentował nam kilka domów które zbudował. Tak więc mogliśmy zapoznać się z ich umiejętnościami. Nie ukrywam, że opinia naszego kolegi któremu Lezna też budował dom miała duży wpływ na naszą decyzję. Osobiście polecam !



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”