Takie tam różne "drzewniane"

Pochwal się swoją budową.
Post Reply
Timber-TEC
Posts: 29
Joined: Tue 27 Sep, 2011
Location: Wick, Szkocja
Contact:

Takie tam różne "drzewniane"

Post by Timber-TEC » Thu 29 Sep, 2011

at Marcin_L
Skoro prosiłeś to masz przykłady. Mam tego sporo, ale musiałbym pogrzebać. Pewnie szkieletów widziałeś już dziesiątki, to masz przykład z bala z mojej kariery.

Budynek stawiany w Kent, niedaleko Dover w południowej Anglii. Bale z cedru zachodnionego czerwonego (Western Red Cedar / Thuja plicata ) o średnicy 200mm (o ile dobrze pamiętam). To nie był budynek mieszkalny, tylko jakieś centrum wycieczkowe. W kontrakcie mieliśmy tylko stan surowy zamknięty. Pokrycie dachu, instalacje i wykończenia robiła inna lokalna firma.

Image Image Image

ImageImage Image

Image Image Image

Image Image Image

Jak znajdę, to Ci wrzucę montaż budynku z SIP'ów (Structural Insulated Panels), taka amerykańska odmiana szkieletu.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 29 Sep, 2011

Fajne .chac ja jakos nie gustje w tych domach z bala itp wole ladnie zrobiony siding jako elewacje.Jak masz jakies nietypowe rozwiazania na zdjeciach to chetnie bym zerknal.Przerabialem kiedys domek w gorach na polnocy Norwegii i byl podobnie wykonany tyle ze bale byly toroche masywniejsze.Ten typ budynku super wyglada wlasnie gdzies w gorach w innym miejscy przypomina mi troche Biskupin.heehee

Timber-TEC
Posts: 29
Joined: Tue 27 Sep, 2011
Location: Wick, Szkocja
Contact:

Post by Timber-TEC » Thu 29 Sep, 2011

Jakbym patrzył w kwestiach lubię - nie lubię, to bym nie miał pracy :razz: . Klient chciał budynek z bala, lokalny planning się zgodził to i ma. Siding jest dla tych co ich nie stać na bala :razz: .
A tak poważnie, to większość budynków jakie stawiałem tutaj w szkielecie, miało właśnie siding z czerwonego cedru imitujący konstrukcję z bali, jak ten budynek na zdjęciach poniżej. Budynek na zdjęciach ma też siding wewnątrz, tak że dla laika po wykończeniu może się wydawać że jest z bali. Okna w tym budynku też są z cedru (oprócz veluxów), taki był kaprys klienta :mad:. Inny kaprys klienta, to siding bez sęków. A tak w ogóle to domek letniskowy jest, klient mieszka tam średnio 2 miesiące w roku - niektórzy są obrzydliwi :roll: .

Image Image

Image Image

Musisz określić o jakie nietypowe rozwiązania Ci chodzi, architektoniczne czy konstrukcyjne.


Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”