Sami oceńcie

Masz wątpliwości co do realizacji budowy - pokaz zdjęcie - postaramy sie ocenić.
Vill
Posty: 8
Rejestracja: czw 06 gru, 2007

Sami oceńcie

Post autor: Vill » wt 05 lut, 2008

To naprawdę nie wszystko.... lecz na razie wystarczy... Proszę o wszelkie opinie, komentarze, uwagi.

Obecnie posiadam jedną ekspertyzę budowlaną, niestety w mam problem z osiągnięciem drugiej opinii (wymóg procesowy) bowiem osoby z uprawnieniami z mojego regionu nie chcą mieszać się w sprawę, która na pewno finał będzie miała nie tylko w sądzie cywilnym....

Osoby, które miały kiedykolwiek miały "wątpliwą przyjemność współpracy" z firma budowlaną Drew-Dom z siedzibą we Włodawie proszę w miarę możliwości o kontakt. Z informacji od jednego z pracowników wiem, że przeciwko firmie budowlanej Drew-Dom na dzień dzisiejszy wytoczone są 3 sprawy z powództwa cywilnego. Jednego z Inwestorów udało mi się już zlokalizować i staramy się wspólnie skoordynować dalsze działania.
Wszystkie osoby posiadające uprawnienia do dokonywania ekspertyz budowlanych, chcących pomóc, nie obawiających się cholera wie czego (przepraszam za wyrażenie) również proszę o kontakt.

Bodziński.
Załączniki
DSC02364.JPG
DSC02365.JPG
wszystkie ściany w budynku cechują się solidnością wykonania, trzymają pion, oraz nie posiadają wybrzuszeń...a to jest złudzenie optyczne...
DSC02584.JPG
to nie ściana nie trzyma pionu tylko łata jest krzywa....
DSC02609.JPG
wiązania wrębowo krzyżowe są wykonane zgodnie z fachem budowlanym.....
DSC02631.JPG
żaden bal nie jest uszkodzony i wszystko jest wykonane w sposób estetyczny bowiem estetyka to pojecie wzgledne...
DSC02633.JPG
w budynku wszystkie bala zostaly zamontowane w sposob odpowiedni, estetyczny i zgodny z normami....
DSC02637.JPG
zaden bal nie jest uszkodzony i nie wystepuja przeswity....
DSC02557zmodyfikowany.jpg
budynek jest ocieplony w sposób zgodny z przepisami....
DSC02573.JPG
no przecież natura budynku z drewna jest taka, że ściany przepuszczają powietrze...
DSC02494.JPG
deski podłogowe zamontowane są w sposób prawidłowy, podłoga cechuję się nadzwyczaj dobrze poziomowością, nigdzie nie występują wybrzuszenia....a to co tu widać to złudzenie optyczne...


piko
Posty: 90
Rejestracja: śr 15 sie, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piko » wt 05 lut, 2008

No widzę fach w ręku. A tak wogóle to czemu inwestor kupił sobie "krzywą łatę"? I proponuję wymianę aparatu fotograficznego, aby nie dawał takich złudzeń optycznych.

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » wt 05 lut, 2008

Ja pier-papier...

Bohu
Posty: 3
Rejestracja: śr 16 sty, 2008
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Bohu » śr 06 lut, 2008

Witam,
Moze Vill byles mocno zapracowany i nie mogles poswiecic dosc uwagi temu, co dzieje sie na budowie. Ja w kazdym badz razie bardziej przypilnowalbym tych omc (o malo co) fachowcow, latwiej naprawic mala szkode niz byc pozniej postawionym przed faktem dokonanym...

Pozdrawiam i zycze szybkiego zadoscuczynienia za strony wykonawcy.

Piotr
P.S. Szczerze mowiac, to juz nawet strona internetowa Drew Domu nie przypadla mi do gustu, no ale o gustach sie podobno nie dyskutuje.

Gość

Post autor: Gość » pt 08 lut, 2008

Cześć,
Ja pie....
Totalna bryndza

Arek
Posty: 120
Rejestracja: pt 28 sty, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek » pt 08 lut, 2008

Cześć,
Aż się wierzyć nie chce, że takie rzeczy się zdarzają. Kutwa, budowlańcy myślą, że mają od czynienia ze ślepymi i niedoiformowanymi inwestorami. Takich powinno się opisywać nie tylko na tego typu forach.

beatus74
Posty: 1
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008

Post autor: beatus74 » ndz 30 mar, 2008

Rany boskie! Nawet psiej budy nie wolno tak budowac! Majstrow niech powygina jak te deski!

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » ndz 30 mar, 2008

No, nie chce Cie zniechecac co do drogi sadowej, sam juz to przerabialem przez 2 lata w sprawie mniej kosztownej, zebys oszacowal wszystkie za i przeciw, to moze warto sobie poczytac ten watek:
http://forum.muratordom.pl/sprawa-sadow ... t34297.htm
Pozdrawiam

toboro
Posty: 49
Rejestracja: ndz 10 wrz, 2006

Post autor: toboro » wt 01 kwie, 2008

ja myśle że jest jeden sposób żeby ten człowiek już nie budował ale nie napisze jaki ....

Vill
Posty: 8
Rejestracja: czw 06 gru, 2007

Post autor: Vill » czw 03 kwie, 2008

hehe, no tak, kilka sposobow to kazdy zna, jednak rzeczy niezgodne z litera prawa mnie nie interesuja.

Jeśli idzie o całokształt to ręce już opadają. Z jednej strony człowiek chciałby jak najszybciej pozbyć się nierzetelnego wykonawcy, z drugiej jednak strony niby dlaczego miałby płacić za fuszerkę domu który powinien posłużyć paru pokoleniom…

Rzecznik Praw Konsumenta, zabrania dokonywania jakichkolwiek poprawek, ponieważ w toku postępowania sądowego będzie powołany biegły, który oceni wszystko to co zostanie zapisane w pozwie. A powiedzcie mi moi mili jak tu mieszkać w takim domu gdzie strach chodzić po schodach, dzieci nie mogą „szaleć” bo podłoga grozi zawaleniem, okna nie są potrzebne bo świat widać pomiędzy balami, już o ociepleniu nie wspomnę. Sprawa ciągnąć będzie się na 100% ładnych pare, jak nie paredziesiąt miesięcy. Aż strach się bać kolejnej zimy w tym budynku. Obecnie sprawa stanęła na tym, że wykonawca został wezwany do dokonania oddania budynku. Niestety – na razie nie posiada protokołów odbioru instalacji wewnętrznych, nie wspominam już o tym, że był zdziwiony że instalacja wodno-kanalizacyjna oraz CO również musi posiadać pomiary i to pomiary dokonane przez osobą z odpowiednimi uprawnieniami. Zaznaczam, że do odbioru budynku niezbędne jest dokonanie pomiarów wszystkich instalacji – to tak książkowo, a podobno większość budów przechodzi bez tych pomiarów. W tej sytuacji ponieważ sprawa trafi do sądu oczywiście wole mieć dokumentację tak jak „książka” przewiduje. Na ostatni pismo z próbą ugodowego rozwiązania sytuacji wykonawca niestety nie raczył odpowiedzieć na piśmie, tylko podczas ostatniego spotkania pomiędzy nim, kierownikiem budowy i inwestorem stwierdził i tu cytat: „stek bzdur”, „podłoga jest dobrze zrobiona”, „ocieplenie budynku spełnia wszystkie normy” etc. etc.

Na razie czekamy na protokóły, oraz wystosowaliśmy kolejne pismo medialne. Za dwa tygodnie będzie jednak trzeba podjąć decyzję co dalej robić z firmą budowlaną Drew Dom z siedzibą we Włodawie – czy podawać sprawę do sądu, wpłacając masę kasy na cholera wie jak długi okres, czy może dać wykonawcy „kopa w miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę” nie płacąc już mu złamanego grosza i licząc na to, że to on nas pozwie… Między bogiem a prawdą, po przeczytaniu wątku przedstawionego przez użytkownika „Alek” to już nie wiem czy w takich sprawach znaczącą rolę odgrywa kwestia ktoś jest pozwanym a kto pozywającym…

Pozdrawiam – Bodzinski.
[/b]

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » czw 03 kwie, 2008

Ciekawi mnie, jak Ty sobie tego wykonawce znalazles? Co Cie przekonalo do budowy wlasnie z nim?

toboro
Posty: 49
Rejestracja: ndz 10 wrz, 2006

Post autor: toboro » pt 04 kwie, 2008

a czy nie możesz wynająć specjalistyczną firmę która oczywiście za opłatą zmusi go w trybie natychmiastowym do naprawienia szkody? on nie miał skrupułów budując twój dom dlaczego ty je masz?
proponuję oprócz drogi sądowej także złożyć zawiadomienie do prokuratury. sprawy karne toczą się kilka razy szybciej a i wygrany wyrok ułatwi dochodzenie roszczeń na drodze cywilnej która potrwa zapewnie o wiele wiele dłużej.

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » pt 04 kwie, 2008

Istotą jest, że prawnie można to rozwiązać na wiele sposobów bardziej skutecznych czasowo. Ważne jest wtedy tylko odpowiednie udokumentowanie opierające się na aktualnych przepisach.

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » pt 04 kwie, 2008

greyg pisze:Istotą jest, że prawnie można to rozwiązać na wiele sposobów bardziej skutecznych czasowo.
To ciekawe. Mozesz wskazac te sposoby?

Vill
Posty: 8
Rejestracja: czw 06 gru, 2007

Post autor: Vill » sob 05 kwie, 2008

witam,
pytacie czym sie kierowałem wybierając tego a nie innego wykonawcę. Otóż przed przystąpieniem do budowy jak większość z nas rozesłałem zapytanie ofertowe do paru firm. Przeszukałem net w celu znalezienia ewentualnych komentarzy co do stylu budowy poszczególnych, ewentualnych, wykonawców mojego domu. Firma Drew-Dom odpowiedziała jako pierwsza i jej oferta była interesująca. Umówiłem się na spotkanie podczas którego otrzymałem adres budowy na wykończeniu oraz miałem możliwość bliższego zapoznania się nie tyle z technologią co z samym właścicielem. Wydawało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku – niestety teraz wiem, że to tylko było złudzenie. W każdym razie umowę podpisałem ponieważ po oględzinach wskazanej budowy, oraz braku jakichkolwiek uwag w Internecie co do firmy Drew-Dom, wydawało się, że wszystko będzie OK. No i znowu podkreślam słowo wydawało się... Moim podstawowym błędem było przede wszystkim to, że chcąc zaoszczędzić pare złotych kierownikiem budowy od samego początku do chwili gdy było już za późno był wykonawca. Pomijam kwestię, że Prawo Budowlane zabrania łączenia tych dwuch funkcji bo w tym przypadku wykonawca powinien odmuwić przyjęcia obowiązków kierownika budowy a nie proponować, że może je objąć. no ale cóż stało się, i w tej sytuacji moża zacytować dwa powiedzenia: mądry Polak po szkodzie, oraz chytry traci dwa razy... Teraz mam nowego kierownika budowy, którego wierzcie mi, było naprawdę trudno znaleźć - zreszta tak samo jak osoby do wykonania expertyz budowlanych.

Co do sposobów załatwienia tej sprawy:
- polubowne załatwienie sprawy: można o tym zapomnieć. Wykonawca na każdy zarzut odpowiada tak samo: nie zgadzam się, oraz było sobie kur.. dom z plastiku zbudować.
- z sadami cywilnymi wszyscy wiemy jak w naszym kochanym kraju jest – pomijam kwestie finansowe (wpłacić x% od wartości żądanej kwoty odszkodowania – absurd) może za 50 lat sprawa się zakończy – na co zapewne liczy wykonawca,
- firmy które zmuszą wykonawcę do wykonania poprawek? A są takie firmy? Firmy windykacyjne mają troszkę inny zakres działania… A nie wiem jakie instytucje rządowe mogły by tu zabrać głos. Ostatnio zastanawiałem się czy nie przesłać całej dokumentacji fototechnicznej do Ministerstwa Budownictwa, lecz obawiam się, że nie ma to sensu.
- sąd polubowny? To jest wymysł jakiegoś decydenta, który nie miał co robić nocami. Te sądy w takich sprawach nie mają zastosowania, chyba że obie ze stron wyrażają chęć polubownego załatwienia konfliktu.
- no i zostaje sąd karny. Długo zastanawiałem się czy warto i czy mam podstawy do tego aby o całej sprawie zawiadomić prokuraturę. Wiem, że zgłoszenie do prokuratury nie przekreśla kwestii dochodzenia praw w sądzie cywilnym. Jest jednak jeden artykuł w kodeksie postępowania karnego, który nie daje mi spokoju. Przeczyć w nim możemy, że człowiek może być skazanym tylko raz za dane wykroczenie/przestępstwo. No i w tym momencie czy nie będzie, że się tak wysłowię, kichy?
- zostają oczywiście media. Lecz tu wątpię w skuteczność ich działania.

PS. Może ktoś mi powiedzieć do jakiej instytucji wysyłą się zażalenia na kierowników budowy? Działanie na niekorzyść inwestora jest chyba wystarczającym powodem do odebrania uprawnień a do tego miedzy innymi będę dążył.

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » sob 05 kwie, 2008

Vill pisze:Pomijam kwestię, że Prawo Budowlane zabrania łączenia tych dwuch funkcji bo w tym przypadku wykonawca powinien odmuwić przyjęcia obowiązków kierownika budowy a nie proponować, że może je objąć.
Art. 24 zabrania łączenia funkcji kierownika budowy, kierownika robót i inspektora nadzoru przez jedną osobę. Z reguły firma ma swojego kierownika budowy, a inwestor powołuje niezależnego inspektora nadzoru.

Podstawą Twoich działań powinno być zgłoszenie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ujęte w protokole pokontrolnym stwierdzenia oraz analiza umowy i dokumentacji stanowią podstawę do złożenia pozwu. Uzupełnieniem może być opinia rzeczoznawcy i wycena naprawy poszczególnych elementów wykonana przez niezależne firmy.

Jedną z najbardziej skutecznych i szybkich metod jest składanie pozwów do sądu, po których uzyska się wyroki zaoczne.

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » sob 05 kwie, 2008

greyg pisze: Jedną z najbardziej skutecznych i szybkich metod jest składanie pozwów do sądu, po których uzyska się wyroki zaoczne.
Wybacz Greyg, ale :lol:

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » sob 05 kwie, 2008

Nie byłoby Ci do śmiechu, gdybyś miał u mnie n.p. niezapłaconą fakturę VAT. Ostatnia sprawa trwała 2,5 miesiąca od złożenia pozwu do uprawomocnienia się wyroku. Proponuję poczytać trochę o wyrokach zaocznych na podstawie konkretnych przypadków. Najważniejsze to dokładne udokumentowanie i w odpowiednim trybie roszczeń przywoływanych w pozwie.

alek, dzięki takiemu myśleniu jak Ty wykonawcy robią co chcą.

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » sob 05 kwie, 2008

greyg, co innego nie zapłacona faktura, co innego sytuacja opisana przez Villa. Podaj jakieś linki dotyczące "wyroków zaocznych", to poczytam.

Niestety, nie jestem nowicjuszem w sprawach sadowych i w polskich sądach cudów nie ma, a sprawy ciągną sie latami..
Jeśli bym Ci nie zapłacił faktury, to JA BYŁBYM INWESTOREM, a TY WYKONAWCĄ, prawda?

Moim przesłaniem było nie zniechęcenie inwestora do procesowania się, ale udzielenie mu pomocy, aby dokładnie wiedział, na co sie decyduje i jakie są tego koszty czasowe, ekonomiczne i psychofizyczne, a może i inne... Podałem też konkretny przykład podobnej sprawy w branży, po części zbieżny z opisami powyżej.

Twoje enigmatyczne uwagi nie pomagają tu nikomu, musiałbyś się wysilić i napisać coś więcej o takiej szybkiej, cudownej procedurze, albo przynajmniej wskazać linki do sensownych przykładów. Na razie moje myślenie sie utrzymuje... :-)

Chyba podobna historia jest opisana tutaj: viewtopic.php?p=10319#10319

Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » sob 05 kwie, 2008

alek pisze:Na razie moje myślenie sie utrzymuje... :-)
Twoje prawo
Podstawą Twoich działań powinno być zgłoszenie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ujęte w protokole pokontrolnym stwierdzenia oraz analiza umowy i dokumentacji stanowią podstawę do złożenia pozwu. Uzupełnieniem może być opinia rzeczoznawcy i wycena naprawy poszczególnych elementów wykonana przez niezależne firmy.
W tym tkwi istota dalszych działań - bez tego nie można napisać nic konkretnego jak postąpić

Marcin L
Posty: 1364
Rejestracja: sob 26 mar, 2005
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Marcin L » ndz 06 kwie, 2008

no przegiecie.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » ndz 06 kwie, 2008

Odejdę na chwilę o tematu budowlanego...
alek pisze:greyg, co innego nie zapłacona faktura, co innego sytuacja opisana przez Villa. Podaj jakieś linki dotyczące "wyroków zaocznych", to poczytam.
Nie widzę różnicy - prawo również. Ważne jest tylko zdarzenie i bezsporność roszczenia. Co do zagadnienia wyroków zaocznych proponuję zasięgnąć porady prawnika lub poszukać stron z poradami tego typu - za konkrety trzeba tam zazwyczaj zapłacić.
Marcin L pisze:no przegiecie.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co? Liczyłeś na instrukcję postępowania? W konkretnym przypadku wskazuje się na forum tylko kierunek działań, bo konkretną poradą bez znajomości szczegółów można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

alek
Posty: 700
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007

Post autor: alek » ndz 06 kwie, 2008

greyg pisze:Co do zagadnienia wyroków zaocznych proponuję zasięgnąć porady prawnika lub poszukać stron z poradami tego typu - za konkrety trzeba tam zazwyczaj zapłacić.
Marcin L pisze:no przegiecie.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co? Liczyłeś na instrukcję postępowania? W konkretnym przypadku wskazuje się na forum tylko kierunek działań, bo konkretną poradą bez znajomości szczegółów można bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Chyba o to tu Ci chodzi, o kasę, prawda?
Jednak wyrok jest w rękach sądu i nawet dobrzy prawnicy przegrywają sprawy. Ja podałem konkretne linki do konkretnych spraw, które są podobne do opisanej wyżej. Ty podałeś trop i stwierdzenie, że trzeba płacić.

Ano trzeba, ale nasz forumowy kolega już raz zapłacił... i nie najlepiej na tym wyszedł. Lepiej niech przewiduje dalsze koszty w miarę całościowo, również czasowe i zdrowotne...
Cuda jednak zdarzają sie rzadko, tak jak niezwykle rzadko z pucybuta mamy milionera.
:-)

czarek63
Posty: 391
Rejestracja: czw 03 mar, 2005
Lokalizacja: Polska

Post autor: czarek63 » ndz 06 kwie, 2008

greyg pisze:Nie byłoby Ci do śmiechu, gdybyś miał u mnie n.p. niezapłaconą fakturę VAT. Ostatnia sprawa trwała 2,5 miesiąca od złożenia pozwu do uprawomocnienia się wyroku
alek pisze:Cuda jednak zdarzają sie rzadko,
oczywiście :lol: jak się ma układy z sędzią ...................... a na to w przypadku greyga wygląda

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » pn 07 kwie, 2008

alek pisze:Chyba o to tu Ci chodzi, o kasę, prawda?
Nie zajmuję się przygotowywaniem pozwów - od tego są prawnicy.
alek pisze:Jednak wyrok jest w rękach sądu i nawet dobrzy prawnicy przegrywają sprawy.
Dlatego tak ważne jest to co napisałem wcześniej - przygotowanie dokumentacji. Mało jest bowiem kancelarii prawnych zajmujących się budownictwem i znających dokładnie niuanse branży.
czarek63 pisze:oczywiście :lol: jak się ma układy z sędzią
Nie ma takiej potrzeby - wydziały gospodarcze w sądach działają coraz sprawniej.

Marcin L
Posty: 1364
Rejestracja: sob 26 mar, 2005
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Marcin L » śr 23 kwie, 2008

:mrgreen: ...no przegiecie.....jestem ciekawy jaki bedzie final sprawy...pzdr

Jacek 12345
Posty: 29
Rejestracja: wt 25 mar, 2008

Post autor: Jacek 12345 » czw 24 kwie, 2008

wcześniej ktoś pisał o prokuraturze, moim zdaniem to podstawa i nie zapomij zrobić zabezpieczenie na mieniu a to go zaboli bo musi coś mieć na czym mu zależy. słyszałem że sprawy karne wbrew powszechnej opinii toczą się o wiele szybciej niz nam sie wydaje. mam dziwne wrażenie że dalej popełniasz ten sam błąd i chcesz zaoszczędzić. przecież są prawnicy już tyle wydałes na zły dom to co wydasz na dobrego prawnika to będzie kropla z kwotą oszukaną na domu. niech ci poradzi jak rozpocząć sprawę karną z zabezpieczeniem. myślisz że w necie ci ktoś poradzi, chyba że tak jak przy wyborze wykonawcy. Chłopie weź sie w garść i idź po poradę do specjalisty. greg ma rację podstawa to dobra dokumentacja. sąd nie dochodzi prawdy sąd rozstrzyga na podstawie dokumentacji.

kunikmar
Posty: 18
Rejestracja: wt 29 mar, 2005

Post autor: kunikmar » pt 16 sty, 2009

Vill no i jak sie zakończyla ta sprawa, daj znac.

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » śr 04 lut, 2009

Osobiście pod pełną odpowiedzialnością prawną ODRADZAM budowę z tą firmą. Jeśli dostanę zgodę od inwestorów na publikowanie dokładnych informacji dołączę opinie rzeczoznawców i zdjęcia.

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » czw 05 lut, 2009

Uzupełnienie...
Obecnie toczy się sprawa o podwyższenie kwoty odszkodowania.

Karolina_Janusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 11 mar, 2009

Post autor: Karolina_Janusz » śr 11 mar, 2009

Życzę powodzenia i szczerze współczuje. Ja niestety już nie jestem w posiadaniu drewnianego domq ( a był przepiękny nad Soliną w Zawozie...) więc wiem ile sprawia przyjemności, o ile oczywiście wszystko będzie ok.
Mimo wszystko zazdroszczę

smelly22
Posty: 2
Rejestracja: czw 16 kwie, 2015

Re: Sami oceńcie

Post autor: smelly22 » czw 16 kwie, 2015

No ja nie bede nic juz pisał.Jakoś nie widze tego w kolorowych barwach.

kosfranio
Posty: 1
Rejestracja: pt 05 sty, 2018

Re: Sami oceńcie

Post autor: kosfranio » pt 05 sty, 2018

straszne te zdjęcia,
strach stawiac dom :D

monbud
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 lut, 2018
Kontakt:

Re: Sami oceńcie

Post autor: monbud » ndz 11 lut, 2018

nie wiadomo czy plakac czy się smiac ....
czasem mimo tego ze ekipa sprawdzona i się kontroluje to co się dzieje na budowie to potem takie kwiatki wychoda ...
mi sprawdzona firma zle zalozyla toalete... poprawili za free ale straty spore :(

Wojciech Nitka
Posty: 3782
Rejestracja: czw 19 sie, 2004
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sami oceńcie

Post autor: Wojciech Nitka » ndz 11 lut, 2018

To jest najlepszy przykład:
- budowanie domu z niesprawdzoną firmą,
- budowanie domu bez zatrudnienia własnego inspektora nadzoru (czytaj: żałowanie wydania kilku tysięcy złotych na osobę znającą wymagania dla danej technologii i umiejącej wyegzekwować budowanie zgodnie z wymogami i odpowiednimi materiałami).

Awatar użytkownika
Mieszko
Posty: 3
Rejestracja: wt 29 maja, 2018

Re: Sami oceńcie

Post autor: Mieszko » wt 29 maja, 2018

Dramat! Niestety trzeba uważać i jak cos sie takiego dzieje to do sadu i tyle.

Awatar użytkownika
Angleatild
Posty: 3
Rejestracja: wt 05 cze, 2018

Re: Sami oceńcie

Post autor: Angleatild » wt 05 cze, 2018

Oj w sądzie czasami może się nie udać... albo są zbyt wysokie koszty rozprawy i nawet się nie opłaca

aras1579
Posty: 3
Rejestracja: czw 15 lis, 2018

Re: Sami oceńcie

Post autor: aras1579 » pn 19 lis, 2018

jak Egipcjanie tak by zaczęli budować piramidy to na szczycie odchył byłby chyba kilkaset metrów a nie mieli chyba nawet zwykłej poziomnicy brawo dla tych neandertalczyków co to robili.

b182
Posty: 53
Rejestracja: pt 17 sie, 2018

Re: Sami oceńcie

Post autor: b182 » wt 20 lis, 2018

I pomyśleć, że sam zastanawiałem się nad firmą Drew-Dom. A właściciel sprawiał naprawdę wrażenie porządnego gościa.

Awatar użytkownika
ElkaMakrelka
Posty: 3
Rejestracja: czw 05 mar, 2020
Kontakt:

Re: Sami oceńcie

Post autor: ElkaMakrelka » czw 05 mar, 2020

Masakra to jakaś jest, człowiek wydaje oszczędności życia, a tu takie coś...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zdjęć "problemów" spotykanych na budowie”