Dach

Techniczne aspekty domów pasywnych o konstrukcji drewnianej
Super_Girl118

Dach

Postautor: Super_Girl118 » czw 19 sty, 2017

Witam wszystkich. Na wiosnę startuję z budową i oczywiście wiele pytań, zwłaszcza w kwestii dachu. Wszyscy rozwodzą się nad problemem: - dachówka czy blacha? Ja zamierzam pokryć dach gontem bitumicznym. Czy ktoś już zastosował takie pokrycie?
Pozdrawiam.

Super_Girl118

Re: Dach

Postautor: Super_Girl118 » pn 30 sty, 2017

Który gont dachowy wybrać, materiał bedę kupować w hurtowni. Polecacie?

mirek22

Postautor: mirek22 » wt 31 sty, 2017

ja bym ten pierwszy polecił

Ajlar

Postautor: Ajlar » pt 17 lut, 2017

A jakie wiązary pod dach? Bo ja się zastanawiam na gotowymi elementami takimi jak oferuje firma WPW Invest. Są proste i szybkie w montażu. Taka konstrukcja daje też sporo miejsca na poddaszu bo nie wymaga podpór

adamjanicki

Postautor: adamjanicki » czw 04 maja, 2017

Najlepszy z prezentowanych jest ten pierwszy (super girl)

Awatar użytkownika
Ronald

Postautor: Ronald » śr 13 gru, 2017

A nie myślałaś może o łupku dachowym? To według mnie najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeśli skorzysta się z usług odpowiedniej firmy, która się tym profesjonalnie zajmie.

Awatar użytkownika
The_evil_one

Postautor: The_evil_one » czw 14 gru, 2017

Nie ma najlepszego rozwiązania! Zawsze jest kwestia gustu i budżetu!
Łupek? Piękny... ale w ci*l drogi i nie każdy potrafi to kłaść, podobnie blacha na rąbek Rheinzink. Alternatywa to blacha panelowa, wg. mnie wygląda równie nowocześnie jak tytancynk.
Pamiętaj, że to co kładziesz na dach ma też wpływ na jego konstrukcję (gont nieporównywalnie lżejszy od dachówki jakiejbądź).
Gont bitumiczny jest dosyć prosty w kładzeniu, obróbki też nieskomplikowane (ale zależy to też od konstrukcji samego dachu) i budżetu też najbardziej nie obciąża.
Ja osobiście zastanawiam się nad dachówką płaską lub blachą panelową - o wyborze pewnie zdecyduje kalkulacja kosztów.

Memories

Postautor: Memories » pt 06 kwie, 2018

a powiedzcie mi jaką macie izolacje pod dachówka? Ktos z Was kojarzy folie turbo plus? Bo mnie namawiaja w hurtowni i nie wiem czy brać ja. Cena troszke wysoka ale ponoc dobra jakosc

Beneq

Postautor: Beneq » pt 06 kwie, 2018

Ponoc ta membrana dachowa turbo plus to produkt niemiecki. Znajomy robi na budowach w Niemczech i tam praktycznie na co drugiej budowie z niej korzystaja. Moge dopytac o szczegoly jakby co?

Wróć do „Wymagania techniczno-montażowe dla domów pasywnych o konstrukcji drewnianej”