steico wall i montaz okna

Techniczne aspekty domów pasywnych o konstrukcji drewnianej
Post Reply
naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

steico wall i montaz okna

Post by naytro » Tue 23 Oct, 2012

witam
znalazlem na internecie pdfa z detalami konstrukcyjnymi, jest w nich montaz okna ale widze zadnej paroizolacji na rysunku, nawet nie jest opisane jaka izolacja jest w przegrodach ale zakladajac ze mamy celuloze i belki steico wall ktore maja troche ocieplenia to w jaki sposob nalezy wykonac montaz okna ? chodzi mi glownie o to czy na okolo okna nalezy nakleic tasmy paroizolacyjne zeby izolacja w steico wall sie nie zawilgocila
pozdr.


niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: steico wall i montaz okna

Post by niedal » Mon 12 Nov, 2012

Steico wall to belki dwuteowe ścienne.
Montaż okna musi być wykonany z uwzględnieniem izolacji termicznej jak i przeciwwilgociowej. Nie wiem który rysunek widziałeś żeby się odnieść konkretnie.
Ale z zewnatrz na ramę okienną wysunięta jest obróbka najczęściej z protecta uszczelniona a od wewnątrz izolacja przeciwwilgociowa to płyta drewnopochodna klejona na łączeniach oraz szczelne wyklejenie ramy okiennej z konstrukcją ściany.

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Mon 03 Dec, 2012

chodzi mi o detal nr. A-1-4-1, nie wiem czy dobrze zrozumialem ale napisales ze wewnetrzna izolacja przeciwwilgociowa to plyta drewnopochodna? :) pozdr.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Sun 09 Dec, 2012

Na przekrojach narożników masz wyraźnie pokazane i opisane, że klejenie ma być szczelne na połączeniach płyty drewnopochodnej i żadna oddzielna warstwa paroizolacji nie występuje.
Co do okna: na rysunku jest wszystko moim zdaniem jasno opisane
w ścianie izolacja jest wykonana flexem otwór okienny wyłożony jest płytą drewnopochodną, której łączenia mają być szczelnie klejone. Od zewnątrz światło otworu okiennego jest pomniejszona w warstwie izolacji zewnętrznej (steico Protect) o klika centymetrów zachodząc na ramę okienną. Okno ma zostać zamontowane zgodnie z technologią ciepłego montażu, szczelnie oklejone od wewnątrz i od zewnątrz odpowiednią taśmą uszczelniającą.
Attachments
detal.jpg

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Mon 10 Dec, 2012

z tego co udalo mi sie znalesc na necie to do flexa trzeba uzyc paroizolacji, a na ryskunku tego nie ma, wiec jak to jest ? :) ma byc czy nie ? pozdr.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Mon 10 Dec, 2012

Płyta OSB3 szczelnie klejona spełnia wymagania dla bariery paroizolacyjnej.
Płyta MFP już nie i musi być paroizolacja.

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Tue 11 Dec, 2012

osb3 spelnia wymagania paroizolacji tylko dla izolacji z welny drzewnej albo celulozy czy dla kazdej welny ?

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 11 Dec, 2012

niedal i naytro
mozecie podac gdzie znajde informacje na tematy co piszecie:
- "Płyta OSB3 szczelnie klejona spełnia wymagania dla bariery paroizolacyjnej. Płyta MFP już nie i musi być paroizolacja."
- "osb3 spelnia wymagania paroizolacji tylko dla izolacji z welny drzewnej albo celulozy czy dla kazdej welny ?"
moze wykorzystam to w swojej pracy. ale musze miec podstawe.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Wed 12 Dec, 2012

Na co dzień buduję w technologii steico, wg zaleceń producenta więc należało by się zwrócić do doradcy technicznego p. Marcina Paczyńskiego. Ponadto jest kilka osób w Polsce z którymi mam kontakt, które te technologie badają, udoskonalają jak również zajmują się tą technologią praktycznie i napewno stosowanie osb klejonej spełnia wymagania.
Nie wiem jak dla innych izolacji ale dla izolacji z celulozy i wełny drzewnej ten warunek jest spełniony.

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Thu 13 Dec, 2012

JaKuBa ja tylko wiem ze do celulozy napewno nie potrzeba paroizolacji, wpisz w googla "cellulose vapor barrier" znajdziesz sporo informacji na ten temat, btw. znalazlem bardziej aktualnego pdfa niz tego z pierwszego posta ale niestety po niemiecku, ale moze sie komus przyda, tutaj jest pdf a tak wogole to niemiecka wersja strony steico.com ma wiecej produktow/informacji niz inne wersje jezykowe, to tak na marginesie ;)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 13 Dec, 2012

niedal wrote:Płyta OSB3 szczelnie klejona spełnia wymagania dla bariery paroizolacyjnej. Płyta MFP już nie i musi być paroizolacja.
Piszesz coś czego nie potrafisz udokumentować. Więc chyba lepiej nie pisz. No chyba że jednak możesz udokumentować dlaczego OSB/3 może spełniać wymagania a dla bariery paroizolacyjnej a MFP nie.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Fri 14 Dec, 2012

Wojciech Nitka wrote:
niedal wrote:Płyta OSB3 szczelnie klejona spełnia wymagania dla bariery paroizolacyjnej. Płyta MFP już nie i musi być paroizolacja.
Piszesz coś czego nie potrafisz udokumentować. Więc chyba lepiej nie pisz. No chyba że jednak możesz udokumentować dlaczego OSB/3 może spełniać wymagania a dla bariery paroizolacyjnej a MFP nie.
Ja nic nie potrafię, łącznie z tezą o osiadaniu wełny, na odpowiedź czekam dalej w temacie. Przez te kilka dni chyba Pan zebrał dosyć autorytatywnych badań by temat dokończyć?

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Fri 21 Dec, 2012

tutaj buduja w taki sposob jak mowi niedal, pozdr.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla domów pasywnych o konstrukcji drewnianej”