Arthauss - Lider domów pasywnych - prawda czy fałsz?

Techniczne aspekty domów pasywnych o konstrukcji drewnianej
Post Reply
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Arthauss - Lider domów pasywnych - prawda czy fałsz?

Post by Wojciech Nitka » Tue 09 Apr, 2013

Co znaczy "Lider domów pasywnych"?
Czy domy firmy Arthauss faktycznie spełniają wymagania domów pasywnych?
Czy domy firmy Arthauss kwalifikują się do dopłat z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej?
Czy ktoś budował z firmą Arthauss?
Czy ktoś budując z firmą Arthauss skorzystał z dopłat z NFOŚi GW?


kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Wed 10 Apr, 2013

^^^
Najlepiej wysłać te zapytania do ich biura prosząc dodatkowo o namiary na osoby i budowy referencyjne.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: Arthauss - Lider domów pasywnych - prawda czy fałsz?

Post by niedal » Fri 19 Apr, 2013

Jeżeli budują tak jak wyglądał przekrój budynku na Murexpo w Warszawie, to ciężko ich "twór" nazwać szkieletem stalowym.
Cały ten wzornik zawierał może 2%stali, reszta to drewno, płyty durelis, piana poliuretanowa i styropian. Szkoda że nie pstryknąłem foty. :neutral:
Mają kasę na marketing, to mogą się tytułować liderem. Przez całą swoją obecność na polskim rynku nie wybudowali za wiele...

Daenerys
Posts: 3
Joined: Thu 16 May, 2013
Location: Rzeszów
Contact:

Post by Daenerys » Thu 16 May, 2013

No właśnie, obiła mi się o uszy nazwa ze względu na zainteresowanie tym tematem, ale nie widziałam zbyt wielu projektów tej firmy. Może znajdzie się ktoś kto wie w temacie więcej?

Krewski
Posts: 10
Joined: Wed 05 Jun, 2013

Post by Krewski » Tue 11 Jun, 2013

Z tego co pamiętam ostro się reklamowali na TVNie w przerwach między x factor ;p Mają parcie na szkło. z ciekawości chciałem wejść na ich stronę od razu po ujrzeniu reklamy, ale ... nie działała.
Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 12 Jun, 2013

Miałem przyjemność na targach porozmawiać z ludzmi z tej firmy - nie za wiele maja do powiedzenia... warto tez zwrocic uwagę na przekroj sciany - jakie sa poszczególne warstwy tzn. styropian fasadowy bezpośrednio na plyte bez wiatroizolacji i bez wentylacji itd.
Ktos wchodzi na rynek z duza kasa :roll: i tyle moim zdaniem... sa liderem reklamy, banery reklamowe maja extra ... domu jeszcze nie widziałem tylko makietę z przekrojem sciany ...

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 13 Jun, 2013

Ze im nie szkoda wywalac pieniedzy na bezsensowna reklame w obecnej sytuacji, kto mial gotowke, czy zdolnosc kredytowa to juz sie wydal. Teraz 9 na 10 zainteresowanych domem to mitomani z wielkmi wymaganiami za to bez kasy i najmniejszych szans ma kredyt.

maciacho
Posts: 7
Joined: Wed 25 Apr, 2012

Post by maciacho » Wed 31 Jul, 2013

już było o tej firmie na forum że to jakaś lipna oferta że trzeba dorzucić min. 100k zł do ich wyceny a więc wychodzą te same pieniądze co dom z oferty tradycyjnej.
Jestem informatykiem i widziałem reklamę dawno w tv i po godzinie wiedziałem że ta firma to jedno wielkie KŁAMSTWO w telewizyjnej reklamie. Nie ma i nie było firmy w Niemczech a ktoś wpadł na genialny pomysł budowy domów inwestując miliony w reklamę tv i internecie ale opinię pozytywną w internecie i na forach internetowych to ja nie rzadko zlecam studentom z politologii bo ładnie piszą hehehehehehe. Aha domena zarejstrowana była na firmę w polsce DOSPEL producent znanych nam kratek wentylacyjnych!!! buhahahaha
Ja swój domek wybudowałem narazie letniskowy 25m2 za 12k i prezentuje się super, oczywiście w technologii typowo amerykańskiej gdzie budowałem na studiach w wakacyjne wyjazdy!!! Ogólnie polecam tą technologię bo w 2 tyg. wybudujemy cały dom 200m2 i ja tak zrobię z tym moim i będzie rozbudowa do 75m ze scianką kolankową 1,5m i mam dom 150m2 hehe.

karafeusz
Posts: 1
Joined: Wed 11 Sep, 2013
Location: Wrocław
Contact:

Post by karafeusz » Wed 11 Sep, 2013

Osobiście nie miałem z nimi przygód, ale znajomi okrutnie się nacięli.

pasiasta
Posts: 5
Joined: Mon 14 Oct, 2013

Post by pasiasta » Mon 14 Oct, 2013

Ja też nie miałam styczności z tą firma, ale opinie nie są najlepsze.

anitadywanowicz
Posts: 9
Joined: Mon 14 Oct, 2013

Post by anitadywanowicz » Mon 14 Oct, 2013

Mnie się domy tej firmy wydają w porządku. Ja bym się zdecydowała.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 23 Oct, 2013

Staram sie nie wypowiadac negatywnie o firmach ale .....zastanawiam sie kto to jest i skad ma taka kase na marketing ,reklame itd....to raczej nie jest rodzimy nasz wykonawca(czy tez kapital jest nie z PL).....moze nie dla wszystkich ale dla mnie to wazne zeby polskie firmy we wlasnym kraju budowaly.
takich domow jak pokazuja na banerach reklamowych przy trasach za takie pieniadze sie nie zbuduje na 100%...

abeeha
Posts: 1
Joined: Sat 30 Nov, 2013

Post by abeeha » Sat 30 Nov, 2013

Jakie są wasze opinie na temat domów pasywnych. Jak sprawdzają sie w użytkowaniu? Warto je budować? Jakie są koszty?

papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Post by papatkiole » Fri 03 Jan, 2014

interesuję się bardzo płytami sip bo mam zamiar w tej technologii budować.
znalazłem w swojej okolicy dwa domy przez Arthauss, ludzie tak wkur.... na tą firmę, że szkoda gadać
oczywiście facet nie ma szans na dofinansowanie za dom energooszczędny co dopiero mówiąc o pasywnym
koszty wysokie, nawet bardzo
gość z którym rozmawiałem miał do tego stopnia z nimi problemy, ze wykończenie zrobił sam
ogólnie odradzał bardzo
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla domów pasywnych o konstrukcji drewnianej”