panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
Grzesiu
Posts: 22
Joined: Thu 29 Apr, 2021

panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Post by Grzesiu » Fri 18 Jun, 2021

Witajcie, mam do Was pytanie. Chce bardzo mieć dom z drewna, ale zależy mi na tym, aby mieć też panele fotowoltaiczne. Mieszkam pod Rzeszowem, z tego co wiem, fotowoltaika podkarpacie ma się bardzo dobrze. Lokalizacja mojego województwa pozwala na duże nasłonecznienie terenu, więc tym bardziej zależy mi na tym, aby mieć ogniwa fotowoltaiczne u siebie. Znalazłam już nawet lokalną firmę, która się zajmuje montażem paneli.
Pytanie, czy warto? Czy to da się połączyć w rozsądnej cenie? Co o tym myślicie?


User avatar
Sajgrin
Posts: 3
Joined: Mon 21 Jun, 2021
Location: Łódź
Contact:

Re: panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Post by Sajgrin » Mon 21 Jun, 2021

Nie chcę nikogo zniechęcać, bo sam uważam, że fotowoltaika to świetna sprawa, jednakże... ostatnio czytałem o pożarze, który wywołały panele. warto mieć się na baczności i regularnie je serwisować jak należy.

Miki12
Posts: 9
Joined: Thu 25 Mar, 2021

Re: panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Post by Miki12 » Tue 27 Jul, 2021

Panele fotowoltaiczne to doskonała inwestycja, stają się one coraz popularniejsze, a zwracają się już po 5-7 latach.

HM1995
Posts: 1
Joined: Fri 30 Jul, 2021
Contact:

Re: panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Post by HM1995 » Fri 30 Jul, 2021

Jeśli o wszystko odpowiednio zadbamy, to takie panele to fantastyczny pomysł z tego co czytam. Jestem tym mocno zainteresowany w niedalekiej przyszłości. Mam tylko nadzieję, że przepisy nie skomplikują wszystkiego i trzeba w jakieś układy wchodzić z nadmiarem energii itd.

hylia7044
Posts: 16
Joined: Thu 02 Dec, 2021

Re: panele fotowoltaiczne i dom drewniany?

Post by hylia7044 » Sun 23 Jan, 2022

Firma Solcity opracowała falownik, który zmienił sposób pozyskiwania energii. Na stronie możecie poczytać na temat takiego rozwiązania. Jeśli jesteście zainteresowani fotowoltaiką to powinniście na stronę zerknąć i poczytać.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”