Rolety zewnętrzne - montaż do okien, przewiert przez ścianę

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
emperol
Posts: 1
Joined: Sun 22 Mar, 2020

Rolety zewnętrzne - montaż do okien, przewiert przez ścianę

Post by emperol » Sun 22 Mar, 2020

Witam, mój klient chce zamontować rolety zewnętrzne w oddanym już budynku szkieletowym. Budynek jest ocieplony z zewnątrz 15 cm styropianem. Klient chciałby aby moja firma wycięła styropian pod skrzynkę aby można było później zrobić ozdobną opaskę i schować skrzynkę roletową. Jeśli dam mate termoizolacyjną z wiatroizolacją po wycięciu styropianu pomiędzy skrzynką a konstrukcją to będzie wystarczające zabezpieczenie budynku od zewnątrz? Klient chce rolety ręczne, żeby zamontować taką roletę robimy przewiert przez ścianę na wysokości nadproża o średnicy fi10, w powstały otwór wkłada się stalową sprężynę przez którą przepuszczana jest linka obsługująca podnoszenie i opuszczanie rolety. Czy da się ten przewiert dobrze odizolować? Może zrobić większą średnice i najpierw wprowadzić peszel, później sprężynę? i w miejsce przewiertów przykleić łatę paroizolacyjną z otworem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady. Pozdrawiam Michał


susolka
Posts: 1
Joined: Mon 23 Mar, 2020

Re: Rolety zewnętrzne - montaż do okien, przewiert przez ścianę

Post by susolka » Mon 23 Mar, 2020

Z racji, że jestem nowa, chciałam się przywitać, więc cześć wszystkim !

User avatar
kanareczek
Posts: 3
Joined: Mon 23 Mar, 2020
Contact:

Re: Rolety zewnętrzne - montaż do okien, przewiert przez ścianę

Post by kanareczek » Mon 23 Mar, 2020

Powinno się dać, niektórzy dają samą piankę i nie odczuwają tego jakoś szczególnie.


Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”