Ogrzewanie w kandyjczyku

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by star » Sun 08 Nov, 2015

Stosunkowo niewysokie.
::)


jacus
Posts: 16
Joined: Mon 25 Jan, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by jacus » Mon 25 Jan, 2016

również mnie zastanawia czy taki dom można ogrzewać pompą ciepła?? Jest to ekologiczne rozwiązanie (tak mi się wydaje) i nie potrzeba specjalnego pomieszczenia jak przy tradycyjnym ogrzewaniu np węglem.

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by woomaa » Mon 25 Jan, 2016

Grudzień - 200 zł.
Styczeń - 270 zł.

To koszt ogrzewania grzejnikami konwektorowymi w drugiej taryfie. Dom na Podhalu, ściana to 35cm wełny skalnej.

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by lechoo80 » Fri 27 May, 2016

Witam. czy ktoś korzystał z grzejników elektrycznych firmy Glamox???? planuję budowę małego domu 83m2 i myślę właśnie nad ogrzewaniem elektrycznym i właśnie o tych grzejnikach! proszę o opinię!

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by lechoo80 » Thu 02 Jun, 2016

Nikt nie słyszał, nie używał??? Adax Glamox pełna nazwa....

jacus
Posts: 16
Joined: Mon 25 Jan, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by jacus » Wed 17 Aug, 2016

A czy ktoś z Was do ogrzewania używa pelletu??

czarko
Posts: 2
Joined: Tue 23 Aug, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by czarko » Tue 23 Aug, 2016

Ja w prawdzie w innym projekcie, ale również szukałem informacji o pellecie i jeśli to komuś pomoże to w tm blogu http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ jest kilka cennych informacji.

OnlineExpert
Posts: 10
Joined: Mon 18 Apr, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by OnlineExpert » Thu 01 Sep, 2016

Witam,

Jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa oraz planowane jest zastosowanie ogrzewania podłogowego, to najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w większości budynków jest gazowy kocioł kondensacyjny. Takie rozwiązanie pozwala na bezobsługowe i pewne wytwarzanie ciepła dla budynku. Poprzez obniżenie temperatury pracy instalacji oraz odzysk energii cieplnej ze skroplin, możemy uzyskać wyższą sprawność układu, zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej polecam wybór pompy ciepła. O wyżej wymienionych urządzeniach, jak i innych rozwiązaniach ogrzewania budynku można przeczytać na stronie internetowej http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Pako12
Posts: 8
Joined: Thu 12 May, 2016
Contact:

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by Pako12 » Sat 10 Sep, 2016

W przypadku braku sieci gazowej najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest pellet lub ekogroszek. Pellet to ekologia i większy komfort użytkowania, a ekogroszek to cena. Wybór należy do Ciebie. Ceny opału i oferty od wielu dostawców możesz uzyskać przez serwis zakupowy gielda-paliw.com gdzie bez opłat możesz zamieścić ogłoszenie o potrzebie danego opału tu masz link http://www.gielda-paliw.com/ekogroszek-cena.html czyli wygodne i tanie rozwiązanie.

Olenna
Posts: 11
Joined: Sun 04 Sep, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by Olenna » Fri 16 Sep, 2016

Ktoś tutaj z Was pisał o takiej opcji jak świadectwa energetyczne.
Powiedźcie mi proszę, w jakich sytuacjach niezbędne jest ich uzyskanie, a także jakie duże koszty wiążą się z ich wyrobieniem. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat.

OnlineExpert
Posts: 10
Joined: Mon 18 Apr, 2016

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by OnlineExpert » Tue 06 Dec, 2016

Witam,

W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej oraz zastosowania ogrzewania podłogowego w budynku proponuję wybór pompy ciepła. W ofercie marki Junkers znajdują się zarówno powietrzne jaki i gruntowe pompy ciepła z rodziny Supraeco. Bardziej szczegółowe informacje o produkcie dostępne są na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla .
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Re: Ogrzewanie w kandyjczyku

Post by woomaa » Tue 06 Dec, 2016

Druga zima na konwektorach z Castoramy. Grzeją w drugiej taryfie. Temperatura w domu nie spada poniżej 19 stopni. Pomimo czwartej nocy z mrozem poniżej 10 stopni. Żeby przesunąć nieco czas grzania zastanawiam się nad olejowymi. Będą dłużej stygnęły.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”