Kocioł eko-groszek

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
nika1108
Posts: 5
Joined: Tue 27 Dec, 2005
Location: BVydgoszcz

Kocioł eko-groszek

Post by nika1108 » Tue 23 Jan, 2007

Szukam osób które ogrzewają swoje domki szkieletowe eko-groszkiem. Głownie zalezy mi na informacjach dotyczących zużycia paliwa, częstotliwości wybierania popiołu itp.


Tomek67
Posts: 2
Joined: Sun 11 Dec, 2011

Post by Tomek67 » Sun 11 Dec, 2011

Mam w domu KMB-RP PLUS - kocioł z podajnikiem ślimakowym. Mogę w nim spalać eko-groszek, miał węglowy itd.Jednorazowy zasyp zbiornika może wystarczyć nawet do 7 dni. W tym czasie obsługa mojego kotła ogranicza się jedynie do jego kontrolowania i czyszczenia popielnika. A to duży plus ,bo nie trzeba spędzać przy nim za dużo czasu .Szybko i łatwo można go wyczyścić .Kupiłem go od Witkowskiego z Tomic .Jak będziesz zainteresowany to mogę podać ci stronę ,tam dowiesz się więcej .

sadrak
Posts: 20
Joined: Thu 13 Nov, 2008
Location: śląsk

Re: Kocioł eko-groszek

Post by sadrak » Sun 11 Dec, 2011

W trakcie typowej srogiej zimy ok 120kg na tydzień (jeden zasobnik), aktualnie starcza na ok 7-8dni. 130m^2 podłogi (parter+poddasze) + piwnica ok 80m^2. W domu 23-24 stopnie, w piwnicy ok 15-17 stopni C. Przy dobrym węglu jedno czyszczenie na zasobnik. Kocioł Defro Duo 16kW.
W lato jeden zasobnik na miesiąc (piec chodzi cały rok bez wyłączania).

mariola44
Posts: 1
Joined: Tue 13 Dec, 2011

Post by mariola44 » Wed 14 Dec, 2011

Mam kocioł od Witkowskiego. Ja też palę eko-groszkiem. Wydaje mi się, że to jeden z najtańszych sposobów. Można trochę zaoszczędzić .

Miro
Posts: 11
Joined: Thu 27 Sep, 2012

Jaki piec na eko groszek lub węgiel na 87m2- szkielet POMOCY

Post by Miro » Thu 22 Nov, 2012

Witam
Jestem właśnie przed zakupem pieca ale jakiego ? he he
Domek 87 m2 PARTEROWY, szkielet 150 mm z wełną i styropianik z zewnątrz 150 mm w stropie nad parterem 200 mm wełny. Oprócz grzejników w sumie tylko 5 szt będzie 120 l bojlerek z wężownicą.
Jakiej mocy piec na ekogroszek a jaki na węgiel ?

Coolin
Posts: 10
Joined: Tue 26 Mar, 2013

Post by Coolin » Sat 25 Jan, 2014

Witam. Odswiezam temat z ekogroszkiem . Możecie powiedzieć jakie kotły macie ? Firma i moc jak się sprawuja? Roczne zużycie. Do domu 100mkw szukam czegoś w zakresie 10-15kw chociaż to może za dużo jak na szkielet.

Michał Zielonka
Posts: 5
Joined: Tue 07 Jan, 2014
Location: Jelenia Góra
Contact:

Post by Michał Zielonka » Mon 27 Jan, 2014

Polecam piece Heiztechnika, mają świetne parametry, rewelacyjne sterowniki, doskonałą pomoc techniczną. Zamontowaliśmy ich już kilka i nie było do tej pory żadnych uwag od naszych Klientów.
Proszę zwrócić jeszcze uwagę na piece tego samego producenta opalane peletem - też mają dobrą opinię.
Sam ogrzewam mój dom z drewna piecem Heiztechnika na ekogroszek drugi rok. Przy pow. obiektu c.a. 500 m^2 (bez podłogówki niestety), zużycie groszku na średnim poziomie miesięcznym jedna tona, co daje koszt ok 800 złoty miesięcznie.
Osobiście odradzam zakup pieca z mocą "na styk", lepiej żeby miał odrobinę zapasu mocy i pracował na ok 3/4 swoich możliwości.

Coolin
Posts: 10
Joined: Tue 26 Mar, 2013

Post by Coolin » Mon 27 Jan, 2014

Michał zajmujesz się montażem czy sprzedażą też? Znam firme i wiem,że się cenią. Pellet odpada bo piec drozszy i drozsze w eksploatacji.

Michał Zielonka
Posts: 5
Joined: Tue 07 Jan, 2014
Location: Jelenia Góra
Contact:

Post by Michał Zielonka » Tue 28 Jan, 2014

Zajmuję się budową domów z drewna i kilka tego rodzaju piecy zamontowaliśmy naszym Klientom. Znam ta markę i wiem, że można na niej polegać.
Pozdrawiam

Pako12
Posts: 8
Joined: Thu 12 May, 2016
Contact:

Re: Kocioł eko-groszek

Post by Pako12 » Wed 08 Jun, 2016

Jeśli będziesz szukał informacji jak wybrać dobrej jakości ekogroszek nie płacąc 900zł/t to proponuje przeczytanie artykułu http://www.budownictwo.org/index.php?id ... 972&page=1 to cenne informacje

cathy586
Posts: 5
Joined: Tue 20 Dec, 2016

Re: Kocioł eko-groszek

Post by cathy586 » Tue 20 Dec, 2016

Ostatnio coraz bardziej interesuję się ogrzewaniem na ekogroszek. Znalazłam coś takiego - kocioł z automatycznym podajnikiem. Przejrzałam mniej więcej parametr grzewcze i wydaje mi się, że kocioł całkiem fajny i dobrze by nim było opalić cały dom. Najważniejszą kwestią jest też dla mnie, żeby taki kocioł był w pełni bezpieczny. Na stronce jest podane szczegółowo jak należy taki piec obsługiwać i całkiem dobrze to wygląda.

Tomi
Posts: 9
Joined: Sun 30 Oct, 2016

Re: Kocioł eko-groszek

Post by Tomi » Sun 26 Feb, 2017

Piece na eko-groszek w dobrej cenienie ma firma SAS. No i firma już od lat jest na rynku, i ma dobre opinie.

Majkel
Posts: 8
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: Kocioł eko-groszek

Post by Majkel » Tue 03 Apr, 2018

Jeśli chodzi o parametry, które opisuje ten artykuł, który wrzuciłeś, to przede wszystkim rzeczywiście wartość opałowa jest dość wysoka (24 MJ/kg), a do tego nie ma żadnych spieków potem, więc w zasadzie nie ma się o co przyczepić.

Filip32
Posts: 1
Joined: Thu 20 Dec, 2018
Contact:

Re: Kocioł eko-groszek

Post by Filip32 » Thu 20 Dec, 2018

Myślę, że ekogroszek to dobre rozwiązanie w tej sytuacji. Myślałbym jeszcze nad pelletem, ale chyba pierwsza opcja jest lepsza. A jeśli chodzi o piece, to na rynku jest teraz wiele firm, które zajmują się ich produkcją, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”