Przeciąg w gniazdkach elektrycznych?

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Przeciąg w gniazdkach elektrycznych?

Post by ania76 » Mon 19 Jan, 2009

Witam!
Jestem właśnie przed badaniem kamerą termowizyjną mojego domu.
Mniej więcej już wiem gdzie są zimne miejsca, nieszczelności itd :???:

Mam jednak pytanie skąd bierze się takie zjawisko: wieje ziemne powietrze z gniazdek elektrycznych :?: :!:


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 19 Jan, 2009

ania76 wrote:Mam jednak pytanie skąd bierze się takie zjawisko: wieje ziemne powietrze z gniazdek elektrycznych
Zapewne nie ma puszek tylko same gniazda, a tym samym przerwana ciągłość paroizolacji.

ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Post by ania76 » Tue 20 Jan, 2009

Bardzo dziękuję za odpowiedź, uderzam w takim razie do wykonawcy o poprawki.

ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Post by ania76 » Tue 20 Jan, 2009

Hmm wykonawca twierdzi, że puszki są.. :neutral:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 20 Jan, 2009

Jeżeli są puszki jak twierdzi wykonawca to zapewne nieszczelnie zaizolował połączenia. Montaż instalacji w ścianach zewnętrznych podlega podstawowej zasadzie zachowania szczelności paroizolacji.

ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Post by ania76 » Tue 20 Jan, 2009

Można to jeszcze jakoś poprawić?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 21 Jan, 2009

Zazwyczaj tak, ale jak to zrobić wymaga oceny na miejscu.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 22 Jan, 2009

Przepraszam, ze tutaj, ale gdzie indziej
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=#13873
nie ma zadnego odzewu.
Wykonawca twierdzi, ze otynkowanie gory styropianu zamkneloby dostep powietrza (styropian ryflowany), a wiec lepiej tak zostawic.
A ja mysle, ze potrzeba go zabezpieczyc przed ewentualnymi osami (widzialem, co robia ze styropianem), czy myszami

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 22 Jan, 2009

Zamknięcie szczelin wentylacyjnych wypacza sens ich stosowania.

ERKA
Posts: 22
Joined: Sun 13 Jul, 2008

Post by ERKA » Thu 22 Jan, 2009

u mnie niestety są puszki i też czuć powietrze z gniazdek. Moim zdaniem można to poprawić ale trzeba odkręcic płytę k-g . Nie wiem czy wogóle jest możliwe wykończenie domu bez takich uchybień jak naruszenie przedziurawienie czy naderwanie paraizolacji przy podejściu i fachowości polskich robotników. Wybudowałem dom teraz wyremontowałem drugie mieszkanie i powiem wam że z każdym rokiem jest coraz gorzej . może przy tej recesji co nas czeka rynek wymusi większą staranność pracowników.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 23 Jan, 2009

Grzegorz Szostak wrote:Zamknięcie szczelin wentylacyjnych wypacza sens ich stosowania.
Tak, to wiem. Czy mozna otynkowac czesc styropianu albo jest inny sposob zabezpieczenia go przed gryzoniami i owadami?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 30 Jan, 2009

ERKA wrote: . Nie wiem czy wogóle jest możliwe wykończenie domu bez takich uchybień jak naruszenie przedziurawienie czy naderwanie paraizolacji przy [shadow=red]podejściu i fachowości polskich robotników[/shadow]. Wybudowałem dom teraz wyremontowałem drugie mieszkanie i powiem wam że z każdym rokiem jest coraz gorzej . może przy tej recesji co nas czeka rynek wymusi większą staranność pracowników.
Budownictwo szkieletowe wymaga jednak wiekszej kultury technicznejnie niz tradycyjne murowane ...... :mrgreen: i to jest problem...

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 30 Jan, 2009

alek wrote:
Grzegorz Szostak wrote:Zamknięcie szczelin wentylacyjnych wypacza sens ich stosowania.
Tak, to wiem. Czy mozna otynkowac czesc styropianu albo jest inny sposob zabezpieczenia go przed gryzoniami i owadami?
Przepraszam, ale przeoczyłem to pytanie. Przed owadami i gryzoniami można się zabezpieczyć odpowiednią siatką. Jeżeli chcesz fachowej pomocy w tym zakresie poszukaj lokalnej firmy zajmującej się dezynfekcją itp. w zakładach mięsnych.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 30 Jan, 2009

Ja taka siatke mam polozona na strychu, ale nie na styropian. Radzisz, aby polozyc ja na styropian?



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”