ogrzewanie olejem opalowym czy gazem plynnym

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
Arturros
Posts: 7
Joined: Fri 15 Aug, 2008

ogrzewanie olejem opalowym czy gazem plynnym

Post by Arturros » Thu 26 Mar, 2009

Witam serdecznie
Mam pytanie do posiadaczy w/w piecy. Ile was wychodza rachunki na rok lub sezon grzewczy?
Nie moge sie zdecydowac ktore ogrzewanie wybrac. Na pewno nasze ogrzewanie bedzie wspomagane solarami (podgrzewanie wody). Nasz dom bezie mial 120m2
Gazu ziemnego w poblizu nie ma.
Z gory dzieki za info


Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Fri 27 Mar, 2009

Kolego oba warianty nie naleza do najtanszych! Olej najdrozszy! Myslałes o piecu na paliwo stałe? Pelety itd? Polecam kominek z płaszczem w połaczeniu z piecem na pelety. Ciekawe i tanie w eksploatacji, jesli drewno kupisz na wiosne a nie na jesieni oczywiscie!

Arturros
Posts: 7
Joined: Fri 15 Aug, 2008

Post by Arturros » Sat 28 Mar, 2009

Witam
Dzieki za odp. Myslalem juz o wszystkich mozliwych kombinacjach.
Drewno - najtansze lecz najwiecej sie przy nim napracujesz. Pozatym mamy male dzieci a wyjezdzajac do pracy rano i wracajac o 17.00 bedzie juz chlodno w domu.
Pelety fajna sprawa, ma duzo znajomych, lecz tez narzekaja ze nieraz sa sprzedawana wilgotne, nieraz kupia i sie roazpadaja, wtedy podajnik nie podaje.
Eko groszek - niby korzystnie lecz nie tak wygodnie jak olej czy gaz.
Kominka z plaszczem wodnym nie chce - nie chce robic sobie kotlowni w salonie
Nasz domek bedzie maly 120m2 po podlodze. Licze na to ze ogrzewanie olejowe w polaczeniu z solarami nie bedzie az tak kosztowne a zarazem jednak bardzo wygodne.
Caly czas jednak sie waham i prosze o opinie uzytkownikow o opinie
pozdrawiam

pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by pszb » Sat 28 Mar, 2009

Nie mam tu żadnych doświadczeń, ale na zdrowy rozum jeśli to tylko120 m2, to najprościej kominek z rozprowadzanym powietrzem.
Jak się obawiasz rąbania drzewa, to są brykiety.
Z tym szybkim wychładzaniem, to jakaś demagogia, bo skoro jest tyle wełny w ścianie i wszyscy rozumieją, że się szybko nagrzewa, to czemu ma się szybko wychłodzić? Przecież wełna nie zniknęła :shock:
Pelet z tego co gdzieś wyczytałem, to tylko z Barlinka jest super, spełnia jakieś tam normy i jest hitem na zachodzie i przy nim te piece też działają super.
Jak was długa nie ma w domu, to grzejniki el. ze sterowaniem czasowym i temperaturowym na ćwierć gwizdka, żeby nic nie zamarzło.
Ja bym tak kombinował. Chyba czysto, bezpiecznie i nie upierdliwie :cool: .
pozdr.
Piotr B.


Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”