ogrzewanie

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
olka1
Posts: 2
Joined: Wed 24 Aug, 2011

ogrzewanie

Post by olka1 » Wed 14 Sep, 2011

WITAM SERDECZNIE
Będe budował dom w systemie ISOWOOD 75 m2 użytkowych,ogrzewanie gazem. Chciałbym mięć na parterze ogrzewanie wodne podłogowe + jeden kaloryfer w łazience,podłoga w płytkach. Na piętrze - kaloryfery. Czy to jest dobre rozwiązanie dla tak małego domku? Czy same kaloryfery?
pozdr.


ramirez
Posts: 5
Joined: Thu 29 Jul, 2010

Post by ramirez » Wed 28 Dec, 2011

ja bym polecał raczej kupno kominka w makrotermie mają dużą oferte http://www.makroterm.pl/ oprócz ciepła kominek poprawia domową atmosferę, myślę, że ta zaleta jest niezastąpiona;)

sadrak
Posts: 20
Joined: Thu 13 Nov, 2008
Location: śląsk

Post by sadrak » Wed 28 Dec, 2011

Wybacz, ale bardziej wygląda to na post reklamowy niż odpowiedź. Co do pytania, nie jest to mały metraż do podłogówki. Nawiasem mówiąc niektórzy zakładają podłogówkę tylko do łazienki - komfort ciepłej podłogi po wyjściu z wanny bezcenny :). Podłogówka jest sensownym ogrzewaniem, daje bardziej komfortowe odczucie ciepła (temp. zmniejsza się od dołu ku górze). Ma tylko jedną wadę - zwłokę czasową jeśli chodzi o regulację. ponieważ ma dużą bezwładność cieplną, wolno się nagrzewa i wolno wystyga. Jeśli chcesz mieć szybką regulację temperatury w domu, pomyśl o połączeniu podłogówki + mały grzejnik (wtedy podłogówka grzeje ci w 80-90% zapotrzebowania na ciepło, natomiast regulację masz na grzejniku).
Kominek też polecam - atmosfera jak najbardziej, aczkolwiek pełni u mnie rolę dodatkową, gdyż nie lubię mieć kotłowni w salonie.

sunday
Posts: 4
Joined: Tue 05 Jun, 2012

Post by sunday » Sat 15 Sep, 2012

Jeżeli decydujesz sie na ogrzewanie podłogowe to musisz wybrać drewno dobrej jakości. Barlinek posiada idealne deski do ogrzewania podłogowego, warto zapoznać się z ich aktualna oferta.

Czechuu
Posts: 3
Joined: Sat 15 Sep, 2012
Location: Bydgoszcz

Post by Czechuu » Sun 16 Sep, 2012

Podpinam sie pod temat... Buduje dom o prawie takim samym metrazu 70m2.. Mysle bardziej o samych kaloryferach zasilanych gazem z butli.. Orientuje sie ktos jak cenowo wyglada ogrzanie takiego domu..
czeslaw

de Sade
Posts: 24
Joined: Tue 17 Apr, 2012
Location: Tychy

Post by de Sade » Tue 25 Sep, 2012

sadrak dobrze prawi. Wujek ma w domu w łazience i w wiatrołapie. Bardzo sobie chwali. zostawia buty zimą a rano zakłada ciepłe. Tak samo w łazience po wyjściu z wanny, super.Więcej nie trzeba

naczumbi
Posts: 5
Joined: Tue 01 Jan, 2013

Post by naczumbi » Wed 17 Apr, 2013

Faktycznie ogrzewanie podłogowe w łazience to coś wspaniałego. A co myślicie o wzmocnieniu efektu naturalną podłogą drewnianą. Osobiście podoba mi się nowa deska z Barlinka - Vintage.

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Post by kris757 » Mon 23 Sep, 2013

Podpinam się pod temat, domek ok. 72m2 z poddaszem,na parterze rozciagnięta podłogówka, przewody elektryczne pod grzejniki oraz miejsce na kominek, na górze instalecja elektryczna do grzejników. Domek jest całoroczny ale będzie na razie pełnił funkcję weekendowego oraz wakacyjnego. Nastawiam się na grzejniki el. oraz kominek który jest w centralnym punkcie domku.
Co o tym sądzicie?

sadrak
Posts: 20
Joined: Thu 13 Nov, 2008
Location: śląsk

Post by sadrak » Thu 03 Oct, 2013

Ogólnie "grzanie prądem" jest najdroższe, ale biorąc pod uwagę iż domek będzie weekendowy to może jest to dość sensowne jeśli na krótki czas + kominek. Zastanawia mnie jedynie podłogówka? (elektryczna?). W przypadku domu ogrzewanego na krótki czas nie ma to sensu gdyż samo ustabilizowanie się temperatury to ok 2-3 dni.. Zatem jak podłoga zacznie grzać to ty będziesz już wracał do domu....a jeśli elektrycznie to nie myślę nawet o rachunkach. Daje się oczywiście maty elektryczne pod płytki w łazience w okolicy wanny aby można było postawić stopy na ciepłej połodze, ale wykonanie podłogówki w całym domu.... Kominek ma oczywiście jak najbardziej sens gdyż szybko zagrzeje ci powietrze w domu i na weekendy jest to miłe urozmaicenie i atmosfera :).

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Post by kris757 » Thu 03 Oct, 2013

Co do podłogówki to narazie i tak nie myślałem o jej podłączeniu, poprostu ułożylem ją dodatkowo na wypadek jak bym tam miał mieszkać na stałe, poza tym rozprowadzenie samych rurek pex to nieduży koszt, a lepiej położyć ją przed zalaniem posadzki.
Dzięki za sugestie odnośnie ogrzewania.
A czy ktoś orietuje się jakiej marki są dobre grzejniki elektryczne i jak się sprawują, myslę tu o grzejnikach Atlantic ewentualnie Noirot.

sadrak
Posts: 20
Joined: Thu 13 Nov, 2008
Location: śląsk

Post by sadrak » Mon 07 Oct, 2013

Czyli wodne...uff.. :) , bo jak pomyślałem o elektrycznej w całym domu to się przeraziłem. Pozdrowienia

Hawerhlok
Posts: 16
Joined: Thu 07 Aug, 2014

Re:

Post by Hawerhlok » Thu 30 Oct, 2014

de Sade wrote:sadrak dobrze prawi. Wujek ma w domu w łazience i w wiatrołapie. Bardzo sobie chwali. zostawia buty zimą a rano zakłada ciepłe. Tak samo w łazience po wyjściu z wanny, super.Więcej nie trzeba
Wystarczą jedynie ocieplane buty Deichmann i ogrzewanie nie jest już niezbędne :P



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”