Odpływ liniowy

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
jakuboski
Posts: 15
Joined: Tue 24 Dec, 2013

Odpływ liniowy

Post by jakuboski » Mon 19 Jan, 2015

Witam. Jako ,że nie znalazłem podobnego tematu chciałbym poruszyć kwestie coraz bardziej popularnych odpływów liniowych w łazienkach. Sam takowy chce zrobić u siebie. W załączniku dodaje szkic położenia łazienki u mnie. Rozumiem, że folie paroizolacyjną zakładam tylko na przegrodzie zewnętrznej, a na całej reszcie już nie. Jak natomiast zabezpieczyć przed wodą miejsce gdzie będzie prysznic wyłożony płytkami?
Attachments
lazienka.png
(12.06 KiB) Not downloaded yet


mariober
Posts: 28
Joined: Sat 03 Jan, 2015
Location: Norwegia

Re: Odpływ liniowy

Post by mariober » Mon 19 Jan, 2015

zastosuj hydroizolacje , folie w płynie - smarujesz całą podłogę i miejsca narażone na kontakt z wodą , możesz całą łazienkę do sufitu! Polepsza przyczepność kleju !
wypowiadam się tylko gdy wiem o czym mówię !

jakuboski
Posts: 15
Joined: Tue 24 Dec, 2013

Re: Odpływ liniowy

Post by jakuboski » Mon 19 Jan, 2015

A czy folia w płynie nie będzie miała właściwości takich jak folia paroizolacyjna której nie można stosować na przegrodach wewnętrznych

Sumer009
Posts: 1
Joined: Fri 13 Mar, 2015

Re: Odpływ liniowy

Post by Sumer009 » Fri 13 Mar, 2015

stary temat i u mnie już nieaktualny ale powiem że ja zastosowałem folie isovera stopair, bardzo konkretna i porządna folia.

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: Odpływ liniowy

Post by metalzkudowy » Fri 13 Mar, 2015

Wszystkie ściany i sufit w łazience przejedz folią w płynie. Nie tylko w miejscu prysznica. Para unosi sie w calej łazience

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Odpływ liniowy

Post by Wojciech Nitka » Fri 13 Mar, 2015

W przegrodach wewnętrznych, nawet w łazienkach, nie zakłada się opóźniacza pary (folii paroizolacyjnej). Warto o tym pamiętać.

arek125
Posts: 3
Joined: Thu 28 Apr, 2016

Re: Odpływ liniowy

Post by arek125 » Sun 15 May, 2016

W takim razie jak rozwiązać ten problem w łazienkach. czy folia w płynie ja pisał kolega mariober załatwia ta kwestię.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”