Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
BlazejST
Posts: 2
Joined: Fri 17 Jul, 2015

Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by BlazejST » Mon 27 Jul, 2015

Witam.
Jestem na etapie planowania domu i wybrania ogrzewania dom będzie miał około 80mkw.
Wybrałem jako główne źródło ogrzewania kominek l.
Moje pytanie brzmi jaki wybrać czy z systemem dgp czy z płaszczem wodnym?.
Jakie są zalety i wady tych rozwiązań i koszty inwestycji.
Oraz ich uzytkowanje.

Jaki Państwo polecacie z swoich własnych doświadczeń.


Michaloo
Posts: 1
Joined: Wed 20 Jan, 2016

Re: Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by Michaloo » Wed 20 Jan, 2016

Myślę, że temat jest warto odświeżenia. Miałem ostatni podobny problem z wyborem rodzaju ogrzewania. Wybór był pomiędzy dgp i płaszczem wodnym. Na początku skłaniałem się ku dgp. Plusem tego ogrzewania jest prostsza instalacja oraz mniejszy koszt. Zdecydowałem się jednak na ogrzewanie płaszczem wodnym. Za tym rozwiązaniem przemawiał fakt możliwość ogrzania domu oraz podgrzanie wody. Możliwość podgrzania również wody było główny powodem dla którego wybrałem kominek z płaszczem wodnym. Bardzo pomocne okazały się rady firmy Lumar, która również dokonała montażu kominka w domu. Po sześciu miesiącach użytkowania jestem w pełni zadowolony z wyboru.

Pako12
Posts: 8
Joined: Thu 12 May, 2016
Contact:

Re: Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by Pako12 » Sat 26 Nov, 2016

Równie ważne jest wybór opału do kominka. W tym zakresie przydatny jest poradnik http://biomasapoig.pl/brykiet-drzewny/ gdzie możemy dowiedzieć się jak dobrze kupić brykiet do kominka oraz jak nim palić efektywnie, więc warto przeczytać.

Paulina82
Posts: 8
Joined: Mon 02 Jan, 2017

Re: Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by Paulina82 » Thu 09 Mar, 2017

Kominki z płaszczem wodnym to bardzo dobre rozwiązanie. Ja sama planuję taki kupić na wiosnę. Wydaje mi się, że to stosunkowo tania forma ogrzewania - taki kominek podgrzewa wodę zasilającą CO więc spełnia przynajmniej dwie funkcje. Taka instalacja wydaje mi się całkiem sensowna.

Majkel
Posts: 8
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by Majkel » Thu 01 Jun, 2017

Zgadzam się Paulina - takie kominki z płaszczem wodnym to naprawdę dobre rozwiązanie do domu, już pomijam walory estetyczne, bo ja uwielbiam tego typu wystrój. Samemu mi się marzy w tym roku w końcu zainwestować w taki kominek - slyszałem, że Poznań ma fajnego fachowca w tym zakresie - Kominki Ratajczak. Słyszał ktoś coś o nim może?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Kominek. Dgp czy Plaszcz wodny

Post by zbiegusek » Tue 06 Jun, 2017

Słyszał, słyszał. Straszny paprok - tak samo nieudolny, jak z ciebie reklamowy spamer. :P



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”