Ogrzewanie domu gazem płynnym

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by star » Mon 07 Mar, 2016

Interesują mnie jakie jest miesięczne zużycie i koszt ogrzewania gazem płynnym w "lekkim" miesiącu zimowym i gdy są duże mrozy. Lub przybliżony koszt roczny z podanym metrażem domu oraz przy jakiej temperaturze wewnątrz. Czy oprócz gazu trzeba dogrzewać np. kominkiem?
::)


User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by tal » Mon 07 Mar, 2016

My nie dogrzewamy się niczym. Dobrze ociepliliśmy dom oraz zastosowaliśmy nowoczesną instalację tak wiec w domu jest ciepło a jednocześnie ogrzewanie nie jest kosztowne. Nie mogę napisać Ci konkretnego zużycia gazu bo wszystko zalezy od danego domu. Od jego konstrukcji, technologii w jakiej jet wybudowany. Najlepiej byłoby jakbyś dopytał się bezpośrednio w firmie dostarczającej gaz. Powinni Ci napisać ile będzie Cię to kosztowało.

Pako12
Posts: 8
Joined: Thu 12 May, 2016
Contact:

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by Pako12 » Thu 12 May, 2016

Oczywiście zużycie zależy od wielu czynników, zapotrzebowania budynku, ilości osób i naszych oczekiwań. Zakładając średnie parametry to dla nowego budynku o pow 120 m2 będziesz potrzebował 2,5-3 tys l. Jeśli potrzebujesz konkretnej oferty cenowej proponuje złożenie bezpłatnego zlecenia w portalu gielda-paliw na zakup gazu typu propan Oczywiście można szukać samemu dostawcy, ale czy warto jeśli tu masz szybko i bez kosztów?

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by Domino84 » Thu 02 Mar, 2017

Ogrzewam dom gazem od ponad roku i nie mam żadnych zastrzeżeń - wszystko działa jak powinno, a ceny gazu dużo nie różnią się od cen węgla ;) Zbiornik na gaz montowała mi firma, która posiada duże doświadczenie w serwisie tego typu instalacji. Nie mogę powiedź złego słowa - wszystko przebiegło terminowo i zapłaciłem niewiele porównując standardy u konkurencji :)

Praculka
Posts: 2
Joined: Sat 19 Mar, 2016

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by Praculka » Tue 14 Mar, 2017

słuchajcie a wynajmuje ktoś - dzierżawi zbiornik od firmy amerigas? Jak oni się sprawdzają w kwestiach formalnych i ogólnie jeżeli chodzi o sprawy związane z dostawą gazu i serwisem? Chce zmienić ogrzewanie, z węglowego na gazowe. Nie chodzi mi koszty, chociaż ta firma ma ciekawą ofertę, ale bardziej o komfort grzania czy czystość.

cathy586
Posts: 5
Joined: Tue 20 Dec, 2016

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by cathy586 » Sat 25 Mar, 2017

Nigdy nie miałam do czynienia z opałem gazowym, zawsze był wybierany olej, drewno albo kocioł węglowy. Z tego wszystkiego najbardziej ekonomicznie wychodził jednak węgiel i groszek. Olej był zdecydowanie najdroższy. Natomiast na gaz jakoś nigdy ani moi rodzice ani dziadkowie się nie odważyli. Ale z tego co widzę, taki sposób ogrzewania wrócił do łask i jest coraz bardziej popularny. Sama zamierzam trochę się przyjrzeć dokładniej na czym to polega.

Memories
Posts: 2
Joined: Fri 24 Mar, 2017

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by Memories » Sun 02 Apr, 2017

Ja się własnie zastanawiam nad zamianą pieca węglowego na piec gazowy. Jedyne co mnie martwi to kwestia bezpieczeństwa. Czytałem, że bardzo dobrze sprawdzają się w takich instalacjach zawory kulowe, które w razie czego odcina dopływ gazu. Ma ktoś z Was takie ogrzewanie i może coś więcej o tym podpowiedzieć ?

Majkel
Posts: 8
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: Ogrzewanie domu gazem płynnym

Post by Majkel » Fri 02 Jun, 2017

Memories, a próbowałeś kupować zawory kulowe gdzieś indziej? Słyszałem, że w firmie Te Ha Bud są niezłe ceny też, a widac, ze się w tym specjalizują. Pytam, bo też w zawory kulowe muszę zainwestować, tyle że do firmy.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”