Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
filon000
Posts: 8
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by filon000 » Sat 10 Feb, 2018

Mam taki maly dylemat. Budujemy dom z bala swierkowego 16cm z ociepleniem welna drzewna od srodka (jestesmy na etapie fundamentow).
Zastanawiam sie jak i czy wykonac ocieplenie fundamentu. Podwalina z bala bedzie posadowiona na wiencu. Fundament mam zamiar oblozyc kamieniem polnym i cegla, jesli do tego dorzuce jeszcze kilka cm styropianu bedzie strasznie odstawalo, styropian 5-8cm plus kamien wyjdzie pewnie z 15cm. Bedzie to strasznie wygladac. Zastanawialam sie nad ociepleniem od wewnatrz ale podobno to nic nie daje? Czy wogole zastanawiac sie nad ociepleniem fundamentu skoro ocieplenie mam od srodka co w polaczeniu z izoacja termiaczna podlogi na gruncie eliminuje mostek termiczny?


filon000
Posts: 8
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by filon000 » Tue 13 Feb, 2018

94 osoby przeczytaly, brak komentarzy? :)


filon000
Posts: 8
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by filon000 » Tue 13 Feb, 2018

Panie Wojtku,
Dziękuję, utwierdziłam się w przekonaniu, że ocieplanie fundamentów od środka sensu nie ma. Ale nadal nie rozwiązałam swojego problemu. W przytoczonym artukule brak jest ściany ocieplonej od środka. Czy przy połączeniu ocieplenia na gruncie wraz ociepleniem ściany od środka nie "zamykamy" budynku likwidując wszelkie mostki termiczne? Ściana fundamentowa będzie narażona na mróz ale to jej chyba nie szkodzi, najważniejsze żeby zaizolować od wilgoci..

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by zbiegusek » Tue 13 Feb, 2018

filon000 wrote:94 osoby przeczytaly, brak komentarzy? :)
No ale czego się spodziewasz? Budowa z bala w obecnych czasach i przy obecnych oczekiwaniach izolacyjności ścian budynku jest khm... no, nie wiem, jak to nazwać. Zabawą? Sztuką dla sztuki? Bez sensu? :) Sam widzisz, jakie napotykasz problemy wynikające ze zwykłej arytmetyki/geometrii. No, IMO nie da się. W rozsądnych pieniądzach oczywiście. :)

filon000
Posts: 8
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by filon000 » Tue 13 Feb, 2018

Ojej frustrat idz stad i nie interesuj sie moim problemem i moimi pieniedzmi. Lepiej sie nie odzywac jak sie nie ma nic wartosciowego do powiedzenia.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by zbiegusek » Wed 14 Feb, 2018

Khmm... Nie wiem, dlaczego starasz się być niegrzecznym - czyżbym ja pierwszy uchybił? Liczyłem na jakąś dyskusję - i niekoniecznie o twoich pieniądzach. Tak, czy siak - dziękuję za zwrócenie uwagi i już uciekam... Przepraszam.

filon000
Posts: 8
Joined: Wed 06 Dec, 2017

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by filon000 » Wed 14 Feb, 2018

Hmm napisales ze budowa mojego domu jest zabawa, sztuka dla sztuki lub poprostu bez sensu.. jest to delikatnie rzecz ujmujac obrazajace. Nie szukam rady nt zasadnosci budowy domu ktory sam wybralam tylko nt rozwiazania jednego z problemow technicznych. Jesli chcialabym poznac zdanie uzytkownikow forum na temat zasadnosci budowy domu z bala to takie pytanie bym zadala.

Moje pytanie brzmi czy ocieplajac podloge na gruncie, robiac odpowiedni zaklad ze styropianu na styku podlogi i sciany łącząc go z izolacją wewnetrzna sciany zlikwiduje mostek termiczny. Wedlug mnie tak, ale szukam potwierdzenia wsrod fachowcow.

Tak jak na załączonym obrazku, nie zaznaczyłam izolacji przeciewilogciowych itp ale chyba wiadomo o co chodzi.
Attachments
Fund.PNG
(10.72 KiB) Not downloaded yet

marii987
Posts: 1
Joined: Sun 25 Mar, 2018

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by marii987 » Sun 25 Mar, 2018

To się chyba robi styropianem teraz

lobek
Posts: 3
Joined: Thu 29 Oct, 2020
Contact:

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by lobek » Thu 29 Oct, 2020

hmm może coś podziałeś ze steropianem? nie wiem czy teraz tak to nie działa

alpi
Posts: 5
Joined: Thu 27 May, 2021
Contact:

Re: Ocieplenie fundamentow w domu z bala

Post by alpi » Thu 27 May, 2021

nie no każdy sobie ociepla jak chce, styropian zawsze można później dodać.



Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”