Izolacja przeciwwilgociowa - pozioma

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
marcinsz101
Posts: 5
Joined: Thu 17 Nov, 2016

Izolacja przeciwwilgociowa - pozioma

Post by marcinsz101 » Wed 14 Jun, 2017

Witam,

Budujemy dom całoroczny w konstrukcji szkieletowej, fundamenty przygotowujemy w własnym zakresie.
W chwili obecnej jesteśmy na etapie zalewania wieńca. Chudziak będzie 15 cm poniżej szczytu wieńca tak aby ostateczna wylewka + ocieplenie podłogi licowałem się z góra wieńca. Sam wieniec będzie w kształcie L aby wyeliminować mostki termiczne z posadzki (tak jak tutaj https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/56 ... 1f6f3e.jpg ) a więc będzie warstwa pionowa styropianiu o grubości 5 cm

Mam pytanie odnośnie poprawnego wykonania przeciwwilgociowej izolacji poziomej pomiędzy wieńcem a podwaliną.
Problemy które mnie trapią to połączenie izolacji na chudym betonie z izolacja pod podwalina, jak i poprawne zaizolowanie miejsc w których wychodzą kotwy z wieńca.
Z racji tego, ze izolacja posadzki jest poniżej zastanawiam się:

1. jakich materiałów najlepiej użyć do izolacji fundamentu od podwaliny, grubej foli czy papy termozgrzewalnej? tak aby szczelnie i bezproblemowo zagiąć ją tak aby był zakład na połączenie z izolacja posadzki

2. W jaki sposób szczelnie zaizolować miejsca w których wychodzą kotwy,


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Izolacja przeciwwilgociowa - pozioma

Post by Wojciech Nitka » Wed 21 Jun, 2017

Materiałów izolacyjnych jest sporo na rynku - może być czarna folia budowlana, papa, papa termozgrzewalna. Twój wybór. Pamiętaj jednak także o izolacji na przenikanie powietrza - http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... -budynku-3
Miejsca przejść kotew przez izolację możesz uszczelnić za pomocą np. lepiku lub innych mas izolacyjnych.

krasniok
Posts: 1
Joined: Mon 30 Apr, 2018

Re: Izolacja przeciwwilgociowa - pozioma

Post by krasniok » Mon 30 Apr, 2018

a czy ma sens kładzenie dwóch izlolatorów? np folia + papa?


Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”