Płyta fundamentowa MegaTherm

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Płyta fundamentowa MegaTherm

Post by gladiator1111 » Wed 13 Jul, 2011

Witam,
Jestem na etapie stawiania fundamentu, a właściwie doboru firmy która to wykona. Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowany na płyte fundamentową MegaTherm. Płyta to wariant energooszczędny 20cm styropianu bez systemu grzewczego. Zastanawiałem się nad 10 cm pod płytą i 10 cm nad płytą, czy to ma sens ?
Czy ktoś ma doświadczenie z firmą MegaTherm jakieś opinnie ?? Na co zwrócić uwage ??


FHU KS
Posts: 15
Joined: Mon 17 Mar, 2008

Post by FHU KS » Wed 20 Jul, 2011

Witam
Konstrukcja płyty zależy od kilku czynników technologii wykonania obiektu , warunków gruntowych oraz sytemu ogrzewania.
Zastosowanie pod płytą warstw izolacyjnych powyżej 150 mm nie ma sensu /przynajmniej jeśli mówimy o budownictwie szkieletowym/ ponieważ max grubość fasdy EPS 40 wynosi 100 mm czasami 150 mm, tak więc max grubość ocieplenia cokołu płyty będzie wynosić 60mm do 100 mm. Zastosowanie takiej grubości ocieplenia płyty bez dodatkowych warstw izolacyjnych mam na myśli dodatkowe ocieplenie EPS 100 + wylewka nie spełnia PN. Tak więc jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie
Oczywiście w przypadku wykonania obiektu w technologii murowanej przy zał. , że grubość ocieplenia ściany zew będzie min 200 mm EPS 40 można płytę wykonać bez dodatkowych warstw termoizolacyjnych, wówczas cokół płyty ocieplamy 150-160 mm
Krzysztof
_________________
Lech

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 21 Jul, 2011

Poproszę jeszcze o opinnie innych wykonawców i inwestorów, w celach poruwnawczych.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 22 Jul, 2011

Przede wszystkim, dlaczego chciałbyś kłąść ocieplenie także na powierzchi płyty (w wariancie 10+10)??? Po to jest płyta aby stanowiła nawierzchnię gotową do przyjęcia materiałów wykończeniowych. 10cm pod płytą w zupełności wystarczy nawet przy ogrzewaniu podłogowym, a co dopiero bez niego.
Najistotniejsze dla ocieplenia płyty jest wykonanie izolacji termicznej na jej obwodzie czyli tam gdzie następuje jej największe schładzanie.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

FHU KS
Posts: 15
Joined: Mon 17 Mar, 2008

Post by FHU KS » Tue 26 Jul, 2011

Witam
Zgadzam się z panem jest to oczywiste, że cokół płyty fundamentowej jest najbardziej newralgicznym punktem płyty jeśli mówimy o termice.
Jednak w przy założeniu że grubość EPS 40 wynosi 100 mm /elewacja/ to jakie chce Pan zastosować j ocieplenie?
Max 60 mm, ocieplenie powyżej 80 mm będzie bardzo nietetyczne a powyżej 100 mm NIE DO PRZYJĘCIA ze względów estetycznych.
Lech

sebolito
Posts: 2
Joined: Tue 13 Mar, 2012

Re: Płyta fundamentowa MegaTherm

Post by sebolito » Tue 13 Mar, 2012

gladiator1111 wrote:Jestem na etapie stawiania fundamentu, a właściwie doboru firmy która to wykona. Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowany na płyte fundamentową MegaTherm. Płyta to wariant energooszczędny 20cm styropianu bez systemu grzewczego. Zastanawiałem się nad 10 cm pod płytą i 10 cm nad płytą, czy to ma sens ?
Czy ktoś ma doświadczenie z firmą MegaTherm jakieś opinnie ?? Na co zwrócić uwage ??
Ja mam płytę fundamentową firmy Megatherm i zdecydowanie ODRADZAM kontakt z tą firmą...
To był zły wybór z mojej strony choć trochę czuję się rozgrzeszony (mądry Polak po szkodzie) gdyż decyzję o wyborze ich firmy podjąłem na podstawie nierzetelnych informacji w ofercie... Dziś tego błędu bym już nie popełnił. Jednak sama idea płyty do mnie przemawia, ale z perspektywy moich doświadczeń lepiej jest chyba wykonać ją samemu niż z nimi...
Na co zwrócić uwagę ? Na zbrojenie: stosują zbrojenie rozproszone o czym cisza w ofercie.
Łatwiejszy i szybszy sposób dla wykonawcy, ale czy lepszy i wystarczający dla użytkownika ?
Reklamacja - nikt ich nie lubi, ale oni ją po prostu olewają, nikt się nie pofatygował zobaczyć spękania na płycie (takie konkretne, a nie pajączki... pojawiły się mimo podlewania płyty zgodnie z zaleceniem.
Pytanie czy płyta z tym zbrojeniem nie pęknie w końcu (np. po okresie gwarancji...)
Moje odczucie : Byle złapać klienta i jego kasę.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 13 Mar, 2012

sebolito, Współczuje,
Ja też wykonywałem płytę z Megatherm, jak znajdę zdjęcia to podeśle na forum.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Płyta fundamentowa MegaTherm

Post by toja » Wed 14 Mar, 2012

sebolito wrote:Pytanie czy płyta z tym zbrojeniem nie pęknie w końcu (np. po okresie gwarancji...)
Zbrojenie rozproszone w żadnym wypadku nie zastępuje zbrojenia, nazwijmy potocznie, tradycyjnego. Jeżeli pęka i nie są to spękania skurczowe radzę zwrócić się do specjalisty. Jedyna Twoja nadzieja w tym, że Twój fundament to nie jest fundament płytowy (nawet jeżeli tak wygląda, albo tak nazywa go ta firma).

sebolito
Posts: 2
Joined: Tue 13 Mar, 2012

Post by sebolito » Fri 16 Mar, 2012

Sprawa niestety znajdzie swój finał w sądzie. Nie zamierzam przegrać, ale inni niech się 2 razy zastanowią przed kontaktem z nimi. Znalazłem jeszcze coś takiego... tez niezły numer... ale widocznie to już taka firma...
http://www.forum.pozew-zbiorowy.com.pl/ ... -vt129.htm

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Fri 16 Mar, 2012

@sebolito
Powodzenia.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 20 Mar, 2012

:shock:

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 22 May, 2012

sebolito,
Czy coś zmieniło sę w twoim temacie z firmą Megatherm ??

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sun 17 Jun, 2012

Witam wszystkich odwiedzających forum w celu zweryfikowania wykonawców.
Jestem już po budowie i różnych perypetiach związanych, między innymi z firmą MegaTherm, której nie polecam. Poniżej przedstawiam skany dokumentów wykonane przez firmę budującą dom.
Wymiary płyty całkowicie nie trzymają się parametrów z projektu. Granica błędu, która była w umowie jest o 300% przekroczona :roll:
Dzięki uprzejmości firmy FuturaDom, która dostosowała dom do płyty,za co b.dziękuje, mogłem rozpocząć budowę.

Po zakończonej już budowie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami i jeśli chodzi o płytę fundamentową wykonaną przez MegaTherm to przestrzec kolejnych wykonawców lub " uczulić" na dokładne sprawdzenie firmy w trakcie, jak i po zakończonej pracy, bo uprzejmość i profesjonazlizm obsługi klienta niezawsze (w tym przypadku) idzie w parze z jakością.
Attachments
PFWagner2.jpg
PFWagner1.jpg

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sun 17 Jun, 2012

Te rysunki fundamentów to wykonywały chyba dzieci. Jest taka zasada rysunku budowlanego - minimum wymiarów. Tutaj np. wystarczają dwie przekątne, ale komputery potrafią wszystko. Nie jest więc dziwne, że wykonawca zgłupiał.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sun 17 Jun, 2012

toja wrote:Te rysunki fundamentów to wykonywały chyba dzieci. Jest taka zasada rysunku budowlanego - minimum wymiarów. Tutaj np. wystarczają dwie przekątne, ale komputery potrafią wszystko. Nie jest więc dziwne, że wykonawca zgłupiał.
Jak masz pisać głupoty dla zasady to lepiej nic nie pisz !!!
Jakie to ma znaczenie jakie przekątne, to jest firma która się specjalizuje płytami i takie rysunki są na porządku dziennym.
A nawet gdyby sie pogubili to można się dopytać.
Zresztą płyta wylana jest z górką i to był problem.
Widzę że czytanie rysunków u ciebie to też nie jest mocna strona

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 18 Jun, 2012

gladiator1111 co za reakcja ? Wnioskuję, że to Ty jesteś autorem tych "dzieł".

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 18 Jun, 2012

kolejne zdjęcia...

Płyta miała być zrobiona na gotowo.
Wyszło jak na zdjęciach... smugi na całej płycie do 3mm bruzdy. :roll:
Dodatkowe koszty wypożyczenie szlifierki do betonu 2-dni szlifowania przez fachowców(16godż).

Pozdrawiam wszystkich zaczynająć przygodę z budową domu :mrgreen:
Attachments
P1120669.JPG
P1120698.JPG
P1120682.JPG



Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”