Płyta fundamentowa a ściana z elewacją z deski

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
ravland
Posts: 8
Joined: Mon 11 Apr, 2016

Płyta fundamentowa a ściana z elewacją z deski

Post by ravland » Mon 10 Jul, 2017

Witam,
Chciałbym się poradzić jakie rozwiązania proponujecie/uważacie za prawidłowe odnośnie posadowienia ściany szkieletu drewnianego na płycie fundamentowej w przypadku kiedy elewacja domu wykonana jest z deski elewacyjnej a ocieplenie znajduje się wewnątrz ścian.
Chodzi mi o to, żeby sposób prowadzenia izolacji zapewnił jak najlepsze właściwości cieplne i nie powodował mostków termicznych.

Założenie jest, ze płyta będzie ocieplona dołem tak aby uzyskać jak najlepsze właściwości izolacyjne i energooszczędność.
W najczęściej spotykanym na polskich budowach przypadku, kiedy ocieplenie znajduje się na zewnątrz ściany (izolacja + tynk cienkopowłokowy), wtedy izolacja zewnętrzna płyty przechodzi na ocieplenie ściany i w ten sposób tworzy się ciągłość otulenia całego budynku izolacja, tak jak na rysunku poniżej:
http://plyty-fundamentowe.pl/images/przekroj.pdf
W moim przypadku, izolacja zewnętrzna płyty nie może przejść na izolację ściany bo ściana nie ma izolacji od zewnątrz. Jak proponujecie rozwiązać ta kwestię?
Czy w tym przypadku może jednak lepsze będzie ocieplenie płyty górą? Tak proponuje mój architekt, właśnie ze względu na lepsza ciągłość izolacji z w tym przypadku, szczegóły na rysunku poniżej:

https://drive.google.com/open?id=0B5rf5 ... UFQVXd4ZG8


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Płyta fundamentowa a ściana z elewacją z deski

Post by Wojciech Nitka » Mon 10 Jul, 2017

Rozważ takie rozwiązanie ...

Image

borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

Re: Płyta fundamentowa a ściana z elewacją z deski

Post by borys_waw » Wed 10 Jan, 2018

Wojciech Nitka wrote:Rozważ takie rozwiązanie ...

Image
Panie Wojtku czy mógłbym prosić o podobny przykładowy rysunek (może być przekrój) ale dla płyty fundamentowej (również deska na elewacji)?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Płyta fundamentowa a ściana z elewacją z deski

Post by Wojciech Nitka » Wed 10 Jan, 2018

Może to pomoże

Image


Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”