Ubezpieczenie domu drewnianego

Wcale nie musi być drożej
MarekW

Ubezpieczenie domu drewnianego

Postautor: MarekW » śr 20 kwie, 2005

Witam !!!
Jestem zwolennikiem budownictwa szkieletowego i zamierzam w niedługim czasie rozpocząć budowę takiego domu. Czy w dla tego typu domów istnieją jakieś przeszkody w ich ubezpieczeniu np. od pożarów wynikające z typu konstrukcji lub zastosowanych materiałów.
Marek

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » czw 21 kwie, 2005

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat.
Podobno (ale podkreślam - podobno), niektóre firmy ubezpieczeniowe podnoszą stawki ubezpieczeniowe dla domów drewnianych. Już kiedyś tym tematem miało się zająć prowadzone przeze mnie Stowarzyszenie Dom Drewniany. Teraz napewno się tym zajmnie.
Daj więc nam kilka dni byśmy zebrali oferty z wszystkich firm ubezpieczeniowych, porówanali je, a następnie opublikowali. Winno być ciekawie - gdzie warto, a gdzie nie warto ubezpieczać domy drewniane.

mimi31

Postautor: mimi31 » wt 17 maja, 2005

W związku z tym, że zamierzam na 99% budować w przyszłym roku szkielet, dowiadywałem się o stawki ubezpieczenia takich domów w PZU. Ubezpieczenie takiego domu jest w PZU właśnie o 50% droższe niż murowanego.

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » czw 19 maja, 2005

Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany - http://www.domydrewniane.org - temat ubezpieczenia domów drewnianych w najbliższym czasie chcemy uregulować ze wszystkimi ubezpieczycielami.

Bedę, TU na Forum, informował o postępie rozmów.

Dobraniecki Przemek
Kontaktowanie:

Ubezpieczenie domu

Postautor: Dobraniecki Przemek » śr 25 maja, 2005

Witam wszystkich użytkowników Forum,
Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany zdecydowaliśmy się zająć tematem ubezpieczeń domów drewnianych - domów szkieletowych, domów gotowych (prefebrykowanych) i domów z bali. Według wstępnie zebranych informacji koszt ubezpieczenia w relacji do domu zbudowanego w innych technologiach jest wyższy o 50-200%.
Będziemy wdzięczni za przekazanie z Państwa strony wszelkich informacji o Państwa doświadczeniach z firmami ubezpieczeniowymi w tym zakresie
Pozdrawiam
Przemysław Dobraniecki
e-mail: biuro@domydrewniane.org

Awatar użytkownika
Aida77
Kontaktowanie:

Postautor: Aida77 » pn 16 sty, 2006

o kurcze...to nie za wesoło :(

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » wt 17 sty, 2006

Awatar użytkownika
Aida77
Kontaktowanie:

Postautor: Aida77 » wt 17 sty, 2006

Czyli generalnie jest jak jest...ubezpieczenie jest drozsze bo ich obchodzi tylko jedna strona medalu...Z drugiej strony to by jednak przemawiała za większymi zniszczeniami i stratami w przypadku budynku drewnianego jak murowanego. małoprawdopodobne jest , żeby ci układający stawki kompletnie na niczym się nie znali. O ile fakt zabezpieczenia domu drewnianego moze być dla nich niewiadomy o tyle już statystyki chyba nie...Widocznie domki drewniane ogien jednak szybciej trawi... No i tu pojawia się pytanie czy wszystkie czy tylko te żle wybudowane.

Coraz bardziej mam wrażenie, że to jest jednak technologia dla wybranców...Przeciętny inwestor ma bardzo duzo problemow do pokoniania, żeby być pewnym, że bedzie wszystko ok.

Wurzel
Kontaktowanie:

Postautor: Wurzel » czw 11 sie, 2011

Pozwole odkopać sobie temat. Jakiego ubezpieczyciela polecacie?

Karek

Postautor: Karek » pt 09 wrz, 2011

No aż tak dużego wyboru nie ma. Ubezpieczyciele niechętnie ubezpieczają tego typu budowle. Zobacz taką ofertę, ale nie sprawdzałem warunków.
http://www.mieszkania-domu.ubezpieczeni ... go/37.html

a.gwozdz

Postautor: a.gwozdz » pn 12 gru, 2011

przy ubezpieczaniu jest mnóstwo pytań o poszczególne elementy, znaczenie mają np:
- konstrukcja ścian, stropów, dachu
- okładziny podłóg ścian
więc nie ma takiej prostej zależności,

za dom około 120m2 płacę 2 raty (co pół roku) po niecałe 250zł w Allianz jakiś taki pakiet optymalny chyba się nazywa bo jest kilka poziomów, przy ubezpieczaniu porównywałem z PZU i w Allianz było zdecydowanie taniej (4 lata temu) teraz już tylko kontynuuję bo uważam że nie jest drogo a nie chce mi się szukać i głowy zawracać zmianą ubezpieczyciela - wygodny jestem

majek85

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Postautor: majek85 » wt 03 paź, 2017

masz na myśli piorunochron? nie jest obowiązkowym wyposażeniem domu, więc nie jest wymagany przez ubezpieczycieli (choć jego posiadanie z odpowiednim certyfikatem może da 5% zniżki)

szalka

Postautor: szalka » wt 03 paź, 2017

5% ? chociaż coś.... ale i tak nie zadowala:(

alan444

Postautor: alan444 » czw 26 paź, 2017

To wiciąż mało wychodzi. Czym jest 5 procent...

Hubrick

Postautor: Hubrick » pt 01 gru, 2017

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu drewnianego domu szczególnie. Dodatkowo jeśli w pobliżu jest rzeka.
If opportunity doesn't knock, build a door.
Milton Berle

Wróć do „Ubezpieczenia domów o konstrukcji drewnianej”