[b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Wcale nie musi być drożej
Post Reply
Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

[b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by Arek » Thu 07 Jul, 2005

Swego czaso ktoś zauważył, że brak jest jakichkolwiek informacji na temat firm ubezpieczeniowych i kosztów ubezpieczenia budownictwa drewnianego. Otóż jeśli chodzi o PZU wartość ubezpieczenia od przypadków losowych (pożar, powódź, itp) to jest 0.8% wartości domu (letniskowy) i 0.2% (całoroczny).
Większe koszty trzeba ponieść na wypadek kradzieży. Tu kwota sięga 17% wartości ubezpieczenia j.w. (letniskowy) i 1% (całoroczny).

To z PZU. Macie dane z innych firm.
Pozdrawiam,
Arek


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 08 Jul, 2005

Temat ten poruszany był już na Forum - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=297

Dzięki za informacje. Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany - http://www.domydrewniane.org wciąż poszukujemy informacji dotyczących ubezpieczenia domów drewnianych.
Niektóre firmy ubezpieczeniowe, dla domów drewnianych, podnoszą ubezpieczenie nawet o 100 %. Chcemy to zmienić. Stąd wszelkie informacje na powyższy temat pomogą nam ustosunkować się propozycji poszczególnych ubezpieczycieli.

Prosimy o dalsze informacje.

art2u
Posts: 11
Joined: Fri 01 Apr, 2005

Post by art2u » Tue 30 Aug, 2005

Właśnie ubezpieczyłem kanadyjczyka w Warcie; niestety koszt o połowę wyższy niż przy murowanym i wynosi 0,144% wartości sumy ubezpieczenia rocznie ( murowany - 0,096% ); jest to wariant ubezpieczenia od zdarzeń losowych ( pożar, huragan itp. ) oraz włamania.

kisielek
Posts: 15
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Gdańsk

Post by kisielek » Tue 30 Aug, 2005

art2u wrote:Właśnie ubezpieczyłem kanadyjczyka w Warcie; niestety koszt o połowę wyższy niż przy murowanym i wynosi 0,144% wartości sumy ubezpieczenia rocznie ( murowany - 0,096% ); jest to wariant ubezpieczenia od zdarzeń losowych ( pożar, huragan itp. ) oraz włamania.
kierowałeś się ceną, ofertą czy tak po prostu wyszło?
kisielek

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Wed 31 Aug, 2005

Art2u

A co skłoniło Ciebie do ubezpieczenia właśnie w Warcie?. Jest taniej niż w PZU. Co jeszcze "Warta" zaproponowała w tej cenie?
Arek

art2u
Posts: 11
Joined: Fri 01 Apr, 2005

Post by art2u » Wed 31 Aug, 2005

ubezpieczałem u brokera i właśnie Wartę mi poradził, ponadto broker miał indywidualną zniżkę w Warcie; podałem procentowe podstawowe stawki; tutaj po prostu zaufałem doradcy, u którego ubezpieczam sie od kilku lat; trudno mi więc podać dokładne dane innych ubezpieczycieli; Warta ma trzy warianty ubezpieczenia; I - tylko zdarzenia losowe typu huragan, powódź itd. ( także upadek statku powietrznego, co ostatnio może być przydatne ) , II - wariant I plus od włamania ( oczywiście przy spełnieniu warunków ilości odpwiednich zamków itd. ); III - dwa poprzednie plus od dewastacji ( czyli jak np. jakiś gówniarz pomaluje farbą elewację itp. zdarzenia ); pomijam tu ubezpieczenie sprzętu rtv, co stanowi odrębną część; ja wybrałem wariant II.

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Wed 30 Nov, 2005

Panie Wojtku

Temat ubezpieczenia domów drewnianych właściwie został już poruszony, ale do tej pory brak jest na forum takowego tematu z prawdziwego zdarzenia.
Forumowicze - piszcie czy ubezpieczacie swoje "drewniaki", gdzie i za ile i ioczywiście za co (włamania, natura, itp.)

Arek

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 01 Dec, 2005

Witam
właśnie dzisiaj byłem ubezpieczać mój dom(oczywiście szkielet) - http://www.samopomoc.pl/samo/promocje.html
za dom wyceniony na 220 000 zapłaciłem 289 PLN -zakres ubezpieczenia jak w linku powyżej
pozdrawiam
Cezary Orlik
ps. pakiet "mieszkaj bezpiecznie"

waldun
Posts: 1
Joined: Tue 30 Aug, 2005
Location: 3city

Post by waldun » Tue 13 Dec, 2005

przy okazji ubezpieczania auta pytałem się o ubezpieczenie w PZU
Stawki na szkielety są niestety droższe od murowanych o 50%

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 13 Dec, 2005

Waldun
i co z Twojej informacji wynika :?:
pozdrawiam

koli231
Posts: 1
Joined: Fri 16 Mar, 2018
Contact:

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by koli231 » Fri 16 Mar, 2018

A jak wysokie jest teraz te ubezpieczenie takich domów

mareckdk455
Posts: 1
Joined: Thu 22 Mar, 2018

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by mareckdk455 » Thu 22 Mar, 2018

W Polsce to nikt nie ubezpiecza domów drewnianych

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Mar, 2018

mareckdk455 wrote:W Polsce to nikt nie ubezpiecza domów drewnianych
Zanim się coś napisze - warto sprawdzić - http://www.budujzdrewna.pl/forum/viewto ... =62&t=4178

mariuszre43a
Posts: 1
Joined: Mon 23 Apr, 2018

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by mariuszre43a » Mon 23 Apr, 2018

Statystyki przeważają że więcej osób ubezpiecza domy niż te które nie ubezpieczają.

margowe
Posts: 3
Joined: Mon 24 May, 2021
Location: Wałbrzych
Contact:

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by margowe » Mon 24 May, 2021

Kiedyś ze znajomymi się prawie pokłóciliśmy o kwestię ubezpieczenia domów. Oni twierdzą, że jest to zbędny wydatek i pieniądze wyrzucone w błoto. Nie rozumiem takiego podejścia, bo różne sytuacje losowe mogą spotkać człowieka i niektóre mega wysokie koszty generują

PannaAnna
Posts: 3
Joined: Wed 16 Jun, 2021

Re: [b]Ubezpieczenie domów drewnianych[/b]

Post by PannaAnna » Wed 16 Jun, 2021

Czy ktoś ubezpieczał domek letniskowy z drewna? Jak wygląda koszt ubezpieczenia? Chodzi mi bardziej o to co zostaje w domku, ale i oczywiście o sam budynek też.



Post Reply

Return to “Ubezpieczenia domów o konstrukcji drewnianej”