Ubezpieczenie domów drewnianych

Wcale nie musi być drożej
Hawerhlok
Posts: 16
Joined: Thu 07 Aug, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Hawerhlok » Tue 23 Sep, 2014

To nie duży koszt dorik :)


Emilia
Posts: 12
Joined: Wed 24 Sep, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Emilia » Wed 24 Sep, 2014

My taki dom planujemy postawić i jak sprawdzałam na kalkulatorze cuk to ubezpieczenie rzeczywiście nie jest drogie.To też jest argument za budową takiego domu.

Piotr87
Posts: 5
Joined: Wed 22 Oct, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Piotr87 » Wed 22 Oct, 2014

Ubezpieczyć trzeba wiadomo, a kalkulator Cuk też mogę polecić, fajne narzędzie do szukania tanich polis.

Emilia
Posts: 12
Joined: Wed 24 Sep, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Emilia » Sun 30 Nov, 2014

I fajnie że można taką polisę u nich przez internet zamówić.

Yrma
Posts: 8
Joined: Thu 01 Jan, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Yrma » Thu 01 Jan, 2015

Piotr87 wrote:Ubezpieczyć trzeba wiadomo, a kalkulator Cuk też mogę polecić, fajne narzędzie do szukania tanich polis.
Muszę zobaczyć jak to działa, bo nie znam.

inimon
Posts: 5
Joined: Wed 14 Jan, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by inimon » Wed 14 Jan, 2015

Ubezpieczałem w Hestia i problemu nigdy nie było.

Aga
Posts: 4
Joined: Tue 13 Jan, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Aga » Sat 24 Jan, 2015

witam, skoro już mowa o domu drewnianym. Zaplanowaliśmy budowę domu na wiosnę, czy ktoś ma doświadczenie co do ubezpieczenia takiego domu?Czy ze względu, że będzie to pasywna budowa, są dodatkowe koszta, może ktoś poleci z doświadczenia ciekawą ofertę.

Emilia
Posts: 12
Joined: Wed 24 Sep, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Emilia » Sun 01 Feb, 2015

Yrma wrote:
Piotr87 wrote:Ubezpieczyć trzeba wiadomo, a kalkulator Cuk też mogę polecić, fajne narzędzie do szukania tanich polis.
Muszę zobaczyć jak to działa, bo nie znam.
Bardzo sprawnie wylicza, wystarczy dane poprawnie wpisać.Chyba ze dwie minuty mi to zajęło.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by majek85 » Tue 03 Feb, 2015

Warta: 190zł/rok dom w trakcie budowy 110m2 + działka, rozszerzony wariant ubezpieczenia. Generalnie cena za ukończony dom będzie taka sama + ubezpieczenie mebli/rtv/agd

bartoszz
Posts: 2
Joined: Mon 23 Feb, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by bartoszz » Tue 24 Feb, 2015

To co w koncu proponujecie.Który wariant jest najlepszy co.Czekam na odpowiedz.

drewrun
Posts: 35
Joined: Thu 31 Jul, 2014

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by drewrun » Fri 27 Feb, 2015

Szkoda tylko, że potem w większości przypadków trzeba się starać o odszkodowanie przez adwokata. Moim zdaniem firmy ubezpieczeniowe czasami po prostu przesadzają.

Wojciech_Maslowski
Posts: 9
Joined: Thu 19 Mar, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Wojciech_Maslowski » Thu 19 Mar, 2015

Nie jestem pewny, że PZU ubezpiecza takie domy i nie chcę wprowadzać Was w błąd twierdząc, że na pewno nie ubezpiecza. Od dawna nie szukałem informacji dotyczących ubezpieczeń i nie mam aktualnych informacji. Jestem pewny, że Comercial Union ubezpiecza domy drewniane.

erun
Posts: 1
Joined: Thu 26 Mar, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by erun » Thu 26 Mar, 2015

Panie Wojciechu, proponuję napisać wiadomość do właścicieli/administratorów innych stron związanych z "drewnem" na facebooku i zapytać się czy zgodzą się na reklamę. Tzn.: Pan na swoim profilu udostępnia inną stronę. A ta inna strona na swojej tablicy udostępnia Pana stronę.

jakzesnow
Posts: 2
Joined: Thu 26 Mar, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by jakzesnow » Fri 27 Mar, 2015

witam ja też polecam ubezpieczyć się w PZU. pozdrawiam

Ekspert PZU
Posts: 3
Joined: Mon 30 Mar, 2015
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Ekspert PZU » Mon 30 Mar, 2015

Wojciech_Maslowski wrote:Nie jestem pewny, że PZU ubezpiecza takie domy i nie chcę wprowadzać Was w błąd twierdząc, że na pewno nie ubezpiecza. Od dawna nie szukałem informacji dotyczących ubezpieczeń i nie mam aktualnych informacji. Jestem pewny, że Comercial Union ubezpiecza domy drewniane.
Wojciechu,
PZU ubezpiecza także domy, które są wykonane z elementów drewnianych. Mogę polecić Ci ubezpieczenie PZU DOM PLUS, które chroni między innymi od ognia, zalania, kradzieży. Możesz kupić dodatkowo np. OC w życiu prywatnym, które chroni Ciebie i Twoich bliskich przed konsekwencjami nieumyślnie wyrządzonych szkód (np. wybicie piłką szyby u sąsiada). Szczegółowe informacje dotyczące tego ubezpieczenia znajdziesz na naszej stronie internetowej lub infolinii.
Pozdrawiam
Ekspert PZU.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Wojciech Nitka » Mon 30 Mar, 2015

Rozumiem, że ubezpiecza. Ważne jest jednak z jaką stawką. Czy domy o drewnianej konstrukcji (szkieletowe czy też z bali) traktowane są tak samo jak domy wzniesione w technologiach murowanych?
Czekamy - ja i Forowicze - na szczegółową informację.

Ekspert PZU
Posts: 3
Joined: Mon 30 Mar, 2015
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Ekspert PZU » Tue 31 Mar, 2015

Wojciechu,
trzeba się liczyć z tym, że składka za ubezpieczenie domu o konstrukcji palnej będzie wyższa niż domu o standardowej konstrukcji. Dokładną wysokość składki obliczamy na podstawie wielu parametrów. Bierzemy pod uwagę między innymi rok budowy domu, miejscowość w której się znajduje, jego wartość czy właśnie rodzaj konstrukcji. Według definicji, która znajduje się w umowie ubezpieczenia, konstrukcja palna oznacza, że:
a) ściany nośne wykonane są z elementów drewnianych lub
b) pokrycie dachowe stanowi drewniany gont, trzcina lub słoma;
nie ma przy tym znaczenia, że elewacja takiego budynku jest wykonana z materiałów innych niż drewniane (np. tynk lub siding).

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Wojciech Nitka » Tue 31 Mar, 2015

To jest jest właśnie polskie myślenie - konstrukcja palna.
A nie ważne jest to że ta "palna konstrukcja" obłożona jest materiałami niepalnymi, np. płytami gipsowymi czy też innymi?
Czas najwyższy, by przestać myśleć o samej konstrukcji ale o układzie warstw w ścianie. I brać pod uwagę ten układ a nie samą konstrukcję.
Proponuję lekturę - http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... o-pozarowe Ciekaw jestem Pańskiego stanowiska po zapoznaniu się z tym artykułem.

Ekspert PZU
Posts: 3
Joined: Mon 30 Mar, 2015
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Ekspert PZU » Wed 01 Apr, 2015

Wojciechu,
przeczytałem wskazany artykuł. Jeśli pojawiają się wątpliwości, czy konstrukcja danego budynku jest rzeczywiście łatwopalna, należy zwrócić się z nimi do swojego agenta. Tego rodzaju sprawy są rozpatrywana indywidualnie przez naszych rzeczoznawców i często istnieje możliwość zmiany oceny ryzyka.
Pozdrawiam
Ekspert PZU

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Wojciech Nitka » Wed 01 Apr, 2015

A czy nie warto byłoby opracować ogólnych wytycznych w tym zakresie a nie liczyć na indywidualne rozpatrzenie. Gdyby byłyby takie wytyczne, wielkość ubezpieczenie nie byłaby uzależniona od "widzi mi się" jakiegoś rzeczoznawcę, który ma większą lub mniejszą wiedzę, lub nie ma jej wcale, na temat budownictwa drewnianego.
Warto obalić mit, że domy o konstrukcji drewnianej to domy łatwopalne. PZU mógłby mieć w tym swój udział.

Czy PZU posiada wiedzę ile pożarów w ostatnich latach było na domach tradycyjnych a ile na domach drewnianych. Ile też wypłacono odszkodowań za te pożary ?

domekkaszuby
Posts: 1
Joined: Mon 01 Jun, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by domekkaszuby » Mon 01 Jun, 2015

Witam,
Miałem ubezpieczony domek drewniany letniskowy w hesti od zdarzeń losowych i kradzieży, ale mój udział własny był 55%, teraz mam tylko ubezpieczenie od zdarzeń losowych w allianz ale kwota rocznie ok 350 zł przy kwocie 100 tys. to dużo niestety

witeky
Posts: 1
Joined: Tue 07 Jul, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by witeky » Tue 07 Jul, 2015

Powiem tak - jeśli chodzi o ubezpieczenia domów drewnianych, mój znajomy, która ma budowlankę wprowadził jakiś czas temu cos w stylu rabatów dla domów eko. Może to rzeczywiście dobra opcja?

Dabaduda
Posts: 3
Joined: Mon 04 May, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Dabaduda » Wed 22 Jul, 2015

U nas bez problemu nas ubepieczyli w PZU standardowo.

Relax - dom
Posts: 6
Joined: Wed 29 Jul, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Relax - dom » Thu 30 Jul, 2015

U mnie też nie było problemu z ubezpieczeniem.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by tal » Thu 12 Nov, 2015

Wiele osób nie ubezpiecza domu co jest moim zdaniem bardzo dużym błedem z uwagi na to,że los bywa przewrotny. Mało jest sytuacj, w których coś idzie nie tak akurat wtedy kiedy nie mamy ubezpieczenia? Moim zdaniem nie warto jest ryzykować a wykupić sobie ubezpieczenie w jakimś porządnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Przy tym polecam patrzeć się na zakres ubezpieczenia. A nie jedynie na cenę. Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://superpolisa.pl/ - na stronie aktualnie można przeprowadzić sobie kompleksowe porównanie towarzystw ubezpieczeniowych.

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by star » Thu 12 Nov, 2015

Wydaje mi się, że wynika to z tego, że wciąż nie jesteśmy dostatecznie bogatym narodem.
Już kiedyś jeden premier poległ na tym gdy stwierdził, że trzeba było się ubezpieczyć.
::)

Pretts11
Posts: 1
Joined: Mon 07 Mar, 2016
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Pretts11 » Mon 07 Mar, 2016

Ja ubezpieczyłem w PZU

Darek30
Posts: 5
Joined: Sat 09 Apr, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Darek30 » Sat 09 Apr, 2016

Sporo przydatnej informacj. Dobrze ze istnieją takie fora

giziii
Posts: 3
Joined: Thu 16 Jun, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by giziii » Thu 16 Jun, 2016

Ja również ubezpieczałem w PZU

kasia25
Posts: 2
Joined: Thu 28 Jul, 2016
Location: Katowice
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by kasia25 » Fri 29 Jul, 2016

PZU jest dobre.

User avatar
Dzepetta
Posts: 5
Joined: Tue 13 Sep, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Dzepetta » Tue 13 Sep, 2016

A wiecie Państwo jak wygląda kwestia z ubezpieczeniem domów z muru pruskiego?

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by majek85 » Wed 14 Sep, 2016

zazwyczaj mur pruski trktowany jest tak jak murowany, w okienku "rodzaj materiału" zaznaczyć należy "mieszany"

addamm88
Posts: 5
Joined: Wed 09 Nov, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by addamm88 » Fri 11 Nov, 2016

No też właśnie słyszałem, że tak samo traktuje się jak murowany.

hajmaciej
Posts: 1
Joined: Tue 03 Jan, 2017
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by hajmaciej » Tue 03 Jan, 2017

Bardzo przydatne info, bo właśnie odziedziczyłem po dziadku dom drewniany w Podlasiu, jeszcze słomą kryty i tak właśnie zabieram się do remontu i innych spraw na wiosnę, więc do tego czasu sobie posprawdzam wszystko w ubezpieczycieli.

hopek
Posts: 3
Joined: Sat 29 Oct, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by hopek » Sun 08 Jan, 2017

PZU faktycznie ubezpiecza, nalezy jednak zwrocic uwagę o obejmuje i dokonac odpowiednich wyborów w opcjach,

Marylaa
Posts: 7
Joined: Fri 25 Nov, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Marylaa » Tue 17 Jan, 2017

Możliwości w zakresie wyboru ubezpieczenia mamy dziś bardzo wiele. W związku z czym na pewno warto dokładnie przeanalizować warunki poszczególnych propozycji. Przy czym moim zdaniem na uwagę na pewno zasługuje https://bm.pl/#!/ubezpieczenia . Oczywiście osobiście uważam, że warto jak najbardziej ubezpieczać wszelkiego typu budynki mieszkalne, bez względu na to, jaki materiał wykorzystano do ich zbudowania.

mirek22
Posts: 3
Joined: Tue 31 Jan, 2017

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by mirek22 » Tue 31 Jan, 2017

chyba to nie jest możliwe w tym kraju

Olek871
Posts: 3
Joined: Fri 03 Feb, 2017

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by Olek871 » Fri 03 Feb, 2017

No dokładnie, jestem tego samego zdana.

czesster55
Posts: 6
Joined: Sun 13 Nov, 2016

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by czesster55 » Thu 09 Feb, 2017

Wybór firm ubezpieczeniowych jest dziś naprawdę duży.

robot
Posts: 5
Joined: Fri 21 Apr, 2017
Contact:

Re: Ubezpieczenie domów drewnianych

Post by robot » Fri 21 Apr, 2017

Wybór firm ubezpieczeniowych owszem, jest spory ale ich oferty zakresem ubezpieczenie raczej niewiele się różnią.



Post Reply

Return to “Ubezpieczenia domów o konstrukcji drewnianej”