Malowanie/ mycie dachu

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Malowanie/ mycie dachu

Post by Domino84 » Thu 07 Nov, 2019

Witajcie,
jestem w trakcie remontu domu jednorodzinnego i chciałbym przed końcem jesieni dokończyć wszystkie sprawy. Jedną z ważniejszych jest mycie i malowanie dachu. Po raz pierwszy będę się zajmował tego typu czynnościami i nie bardzo wiem od czego zacząć. Zależy mi na czasie i porządnie wykonanym myciu oraz pomalowaniu dachu na nowo. Co powinienem wziąć pod uwagę? Dodam, że dom jest nowy, ma kilka lat. Proszę o poradę.
Pozdrawiam


User avatar
Mornisx
Posts: 3
Joined: Tue 10 Dec, 2019
Contact:

Re: Malowanie/ mycie dachu

Post by Mornisx » Tue 10 Dec, 2019

Ale będziesz to zadanie wykonywał sam? czy poprosisz specjalistów z odpowiedniej firmy? Bo jeśli będziesz prosił specjalistów, oni już się od a do z wszystkim zajmą.

User avatar
marshello
Posts: 3
Joined: Fri 13 Dec, 2019
Contact:

Re: Malowanie/ mycie dachu

Post by marshello » Fri 13 Dec, 2019

Jeżeli decydujemy się na ekipę, trzeba też pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie sobie ją zarezerwować. Ja na specjalistów od dachów czekałem 4 miesiące...

Zbigniew46
Posts: 2
Joined: Thu 30 Jan, 2020

Re: Malowanie/ mycie dachu

Post by Zbigniew46 » Thu 30 Jan, 2020

Moja rada - porównaj fachowców po okresach i warunkach gwarancji na wykonaną usługę.
Wszystko jest ważne - usunięcie rdzy, odtłuszczenie, ilość warstw, grubość warstw, rodzaj farby, zabezpieczenie elementów dachu w trakcie prac, ewentualna wymiana wkrętów lub gwoździ, uszczelnienie obróbek itp.

frania88
Posts: 18
Joined: Sun 13 May, 2018

Re: Malowanie/ mycie dachu

Post by frania88 » Fri 21 Aug, 2020

Według mnie najlepiej wynająć ekipę ze specjalistycznym sprzętem, która dokładnie oczyści dach z zabrudzeń.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”