Okna

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
carg
Posts: 14
Joined: Thu 01 Apr, 2021

Okna

Post by carg » Wed 07 Apr, 2021

Porozmawiajmy może o oknach drewnianych. Zdecydowaliśmy się na wymianę starych okien na nowe (też drewniane), ale w nowej technologii, kupiliśmy wysokiej jakości okna. One są szczelne, bardzo dobrze działają, mają odpowiednie współczynniki przenikania ciepła, to solidne produkty, które ta firma bez problemu zrealizowała na czas i w dobrej cenie, polecam.


miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Okna

Post by miroboass » Mon 19 Apr, 2021

Z jakiego drewna? Ja też myślę o takich, ale trochę się obawiam, że będą nietrwałe.

BudujacaMari
Posts: 7
Joined: Thu 11 Mar, 2021

Re: Okna

Post by BudujacaMari » Thu 20 May, 2021

Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem, jeśli chodzi o wykończenia domu. Jednak wybór okien jest bardzo istotny chociażby ze względu na ich trwałość i oszczędność energii jednak bym się nie zdecydowała na drewniane okna. Podłogi drewniane owszem, ale jednak ja zamówiłam okna PCV w Lubelskim i wybrałam po prostu kolor framugi okna, który imituje drewno.

WilliamMidgett80
Posts: 1
Joined: Tue 03 Aug, 2021
Contact:

Re: Okna

Post by WilliamMidgett80 » Tue 03 Aug, 2021

Najważniejszą cechą drewna w dobrych oknach z drewna pasywnego jest jego zdolność pęcznienia pod wpływem wilgoci. Oczywiście najlepszym jakościowo drewnem w tym przypadku będzie drewno o stosunkowo niskiej wartości pęcznienia. Do tego gatunku drewna zaliczamy sosnę, świerk, cedr i dąb, dzięki czemu jest to najlepsze okno z drewna pasywnego.

Angie91
Posts: 8
Joined: Mon 28 Mar, 2022

Re: Okna

Post by Angie91 » Fri 24 Mar, 2023

WilliamMidgett80 wrote:
Tue 03 Aug, 2021
Najważniejszą cechą drewna w dobrych oknach z drewna pasywnego jest jego zdolność pęcznienia pod wpływem wilgoci. Oczywiście najlepszym jakościowo drewnem w tym przypadku będzie drewno o stosunkowo niskiej wartości pęcznienia. Do tego gatunku drewna zaliczamy sosnę, świerk, cedr i dąb, dzięki czemu jest to najlepsze okno z drewna pasywnego.
Bardzo dobrze opisane. Warto jeszcze uwzględnić ewentualną naprawę okien jak chociażby okna dachowe https://bemar.pl/naprawa-i-serwis/Taka naprawa jest konieczna zwłaszcza jak mamy likwidację przecieków, wymianę szyb czy montaż elementów ochronnych.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”