Trzcina i tynk stary, styropian jest już ok??

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
adass8
Posts: 2
Joined: Sun 25 Apr, 2021

Trzcina i tynk stary, styropian jest już ok??

Post by adass8 » Sun 25 Apr, 2021

Witam
Mam zamiar docieplić stary dom z bali (14-17cm) obecnie czekam na fachowców którzy zmienia pokrycie dachowe jak oni skończą wziął bym się za ocieplenie. Teraz jest na ścianach zewnętrznych trzcina jakieś 6-8 cm i sypiący się tynk chyba wapniowy 2-3 cm. Jeden z fachowców z mojej wioski zgodził się docieplenia całość i zaproponował zęby docieplić to 10cm styropianem nie ruszając starego tynku ubytki w nim wypełnić wełna a na to przykręcić na wkręty styropian bez żadnego kleju potem klej i siatka i jakiś tynk. Ten pan twierdzi ze jest to najlepsze rozwiązanie (najtańsze) robił to już kiedyś wszystko było ok. Oczytałem się trochę tych różnych postów i naoglądałem filmików i raczej odradzają ocieplać taki dom styropianem.
Pytanie czy jak zostanie ta trzcina i tynk stary, styropian jest już ok??
Dodam tylko ze zaraz po elewacji chce wymienić podłogi bo deski się sypia wylać chudziaka na to folia, styropian 2x4-5cm i wylewkę właściwą 5cm zbrojną. Jak się uda (jak starczy kasy) jeszcze dać 10-15cm wełnę na strych.

Czy zgrywa się to wszystko razem jakoś i czy pan fachowiec się nie myli??

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Trzcina i tynk stary, styropian jest już ok??

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Apr, 2021

W tym przypadku nie stosowałbym styropianu w raczej wełnę mineralną.

adass8
Posts: 2
Joined: Sun 25 Apr, 2021

Re: Trzcina i tynk stary, styropian jest już ok??

Post by adass8 » Mon 26 Apr, 2021

No wiadomo wełna lepsza bo paro przepuszczalna a jak by pan to zrobił? Wełnę bezpośrednio na ten stary tynk czy jednak skuć tynk i dać wełnę na trzcinę ? Raczej trzciny bym nie ruszał bo to tez jest jakieś ocieplenie przyjazne dla drewnianego bala. Ale możne lepiej zerwać trzcinę i dać samą wełnę ?



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”